Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] PHILIPS Daylight 9 - jaka jest długość przewodów lamp?

Felini 07 Dec 2018 18:15 2259 17
    Felini
    Moderator
    Chcę wymienić lampy do jazdy dziennej, stare były słabej jakości i po kilku latach część diod nie działa.
    Nie chcę przedłużać za krótkich przewodów, np. w M-TECH 905 HP i pomyślałem o Philips Daylight 9.
    Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzić, prosiłbym o podanie długości przewodów samych lamp Daylight 9.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Felini
    Moderator
    Tak, M-Tech padły, ale inny model. Światła kupiłem w 2014, po jakimś czasie przestała świecić jedna lub dwie diody, potem powoli następne. Obecnie w jednej lampie z ok. 8 diod świeci 6 a w drugiej świeciły chyba 4, lampę już wyrzuciłem. Do środka lampy dostała się woda i korozja zjadła nóżki LEDów do tego stopnia, że przerwa była widoczna gołym okiem. Na pierwszym zdjęciu jest oryginalne opakowanie od moich lamp, na drugim lampy bardzo podobne, w moich LEDy były chyba okrągłe, ale obudowa taka sama.
    PHILIPS Daylight 9 - jaka jest długość przewodów lamp?M-Tech.jpg Download (104.42 kB) PHILIPS Daylight 9 - jaka jest długość przewodów lamp?lampy L...PNG Download (276.57 kB)
    enhanced
    Level 43  
    No to tyle z ich wodoszczelności. Tak samo miałem i gdybym nie upalił diód we własnym zakresie nadal by oryginalne diody świeciły a tak są podmienione wszystkie na epistary 1W.
    Oczywiście zaklejone teraz lepszym uszczelniaczem niż ty było fabrycznie, niestety woda swoje zrobiła a mogłem dużo wcześniej poprawiać fabrykę. Oberwał odłyśnik przez wode, pcb przeżyło.
    Dodatkowo zrobiłem po dwa mini otwory od spodu do wylotu wody - tak na przyszłość.
    No i przewód od dalszej diody przedłużyłem na swój przewód bo i tak na łączeniu korozja brała go. Druga strona Leda była w dobrym stanie.

Tak że wszystko w nich fajne bo jest dobra baza na przyszłość w rozsądnej cenie tylko trzeba z miejsca zrobić otwory od spodu i po jakimś czasie uszczelnić przód.
    Felini
    Moderator
    Z technicznego punktu widzenia może i masz rację, ale te lampy bardzo słabo świeciły, choć miały znaczek homologacji na kloszu. Teraz myślę zakupić M-TECH 905 HP lub Philips Daylight 9. W M-Tech na pewno musiałbym przedłużyć przewód jednej lampy, w Philips być może nie. Poza tym wymienione lampy na pewno mocniej świecą. Jest jeszcze problem zakłóceń radia, nie wiem, jak to w obu przypadkach wygląda. Mam oryginalne radio Volkswagen Gamma.
    enhanced
    Level 43  
    A to ty miałeś takie siano?
    https://intercars.pl/produkty/458880-swiatla-dzienne-m-tech-led-st-14
    po 40 zł?

Takie wpinane prosto w instalacje zasilania bez swojej przetwornicy to nie dziwota że wcale nie świeciły.

To kup m-techy ale te w okolicy 150 zł z własną przetwornicą to będziesz miał moc świecenia.

Ja mam takowe po powyższych naprawach (725).
    https://archiwum.allegro.pl/oferta/swiatla-ja...nnej-dzienne-automat-led-725-i6297664990.html
    Zakłoceń żadnych. Nie jest to plastik fantasik i montaż na wcisk a nie jak te tanie plastiki na śrubki które po szybkim czasie rdzewieją.

Obecnie w cenie około 135zeta https://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-drl-m-tech-ldo725-i7306610997.html
    Felini
    Moderator
    Lampy kosztowały ok. 50 zł. Ich diody pewnie niewiele lepiej by świeciły przy innym sposobie zasilania, są zamontowane tylko na wyprowadzeniach,
    nie mają kontaktu z płytką, więc nie mogłyby odprowadzać dużej mocy. Śrubki mocowań zardzewiały i musiałem ciąć.

Te, które podajesz, są trochę za długie i nie wejdą w kratki bez przeróbek, dlatego szukam czegoś do 14-15 cm szerokości, M-TECH 905 HP powinien pasować.
    W opisie M-TECH 725 jest podane, że mają odpowietrznik, więc obudowa powinna być szczelna. Jak twoje lampy były uszczelnione fabrycznie? Silikon, czy coś innego? Łatwo można było je rozebrać?
  • Helpful post
    enhanced
    Level 43  
    Jakaś gumka była na tylnej ściance jak dobrze pamiętam.

Szczelna była ale nie cały rok, gdybym zaraz po pierwszych objawach poprawił (chociaż wywiercił otwory na spodzie do spływania wody) to by odbłyśnik nic nie ucierpiał no ale lenistwo nie zna granic.
    Jedna ze stron ta gorsza w momencie poprawki sama w zasadzie odeszła czyli ten plastik wyszedł bez większego wysiłku, druga coś tam się trzymała na tym silikonie.

Takie zdjęcia mam - ale najważniejsze to że te ledy maja dobrą baze do poprawek i można to zrobić a nie wyrzucać na śmietnik jak te tanie plastiki.

PHILIPS Daylight 9 - jaka jest długość przewodów lamp? PHILIPS Daylight 9 - jaka jest długość przewodów lamp? PHILIPS Daylight 9 - jaka jest długość przewodów lamp? PHILIPS Daylight 9 - jaka jest długość przewodów lamp? PHILIPS Daylight 9 - jaka jest długość przewodów lamp?
    Felini
    Moderator
    Czym uszczelniłeś lampę po przeróbkach?
    Felini
    Moderator
    Po zdjęciach można wnioskować, że odbłyśniki były wklejone w obudowę czarnym silikonem/klejem.
    Nie widzę kloszy, jak były połączone z lampą?
    Felini
    Moderator
    Teraz mam poważne wątpliwości co do M-TECH. Ze zdjęć i opisu przeróbek można wywnioskować, że lampy tej marki, nawet za 150 zł, nie dają gwarancji szczelności. Bardziej skłaniam się ku lampom Philips, choć pewnie też są produkowane w Chinach, ale marka jest znana od dawna i ogólnie cieszy się dobrą opinią. Myślę, że z tego powodu Philips bardziej pilnuje jakości wykonania.
    enhanced
    Level 43  
    Tak tylko ja bym nie dał 250 zł za phillipsa nawet wiedząc o tym, wiem że napewno mocniej świecą philipsy ale cena to już lekka przesada. Tym bardziej że te m-techy nie są jednorazowe i można je naprawić w razie czego. Szkoda kasy na wszystkie tanie jednorazowe plastikowe produkty.

Ale oczywiście kto bogatemu zabroni ;p

Ja mam jeszcze (Astra f 1) automat do mijania po 5-6sekundach włączany bo LEDy dobre na dobrą pogodę, poza tym ja dużo odpalam więc automat każdego rodzaju mocno wskazany.
    andrzej20001
    Level 43  
    Zakładam magneti marelii,ładnie daja ale 4led.,przewody 2m
    Felini
    Moderator
    enhanced wrote:
    Tak tylko ja bym nie dał 250 zł za phillipsa nawet wiedząc o tym, wiem że napewno mocniej świecą philipsy ale cena to już lekka przesada.

Całkowicie się zgadzam, cena mogłaby być w przedziale 190-200 zł, czyli ok. 50 zł więcej od lamp na poziomie jakościowym M-TECH.

Według mnie przewaga Philipsa to:
    • długie przewody, brak konieczności ich przedłużania
    • mocniejsze światło
    • gniazda zintegrowane w sterowniku
    • brak sygnałów o zalaniu

enhanced wrote:
    Tym bardziej że te m-techy nie są jednorazowe i można je naprawić w razie czego. Szkoda kasy na wszystkie tanie jednorazowe plastikowe produkty.

Tu zgadzam się częściowo, szkoda 50 zł na jednorazowe lampy, jednak dość prawdopodobna perspektywa naprawiania lamp za 150 zł nie bardzo mnie przekonuje.
    Dziękuję za instrukcję, że też nie przyszło mi do głowy, aby jej poszukać.
    Felini
    Moderator
    Długość przewodów lamp jest taka, jak podano w instrukcji - 2 m i 3 m.