Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy A3 2017 - Padł+zaszyfrowana karta pamięci

12 Gru 2018 00:21 336 3
  • Poziom 9  
    Sprawa przedstawia się następująco. Wyjąłem telefon z kieszeni i był kompletnie kaput, zero reakcji. Wcześniej bateria była 75%. Podłączyłem ładowarkę i zero reakcji.
    Problem w tym, że na telefonie i karcie pamięci miałem bardzo ważne zdjęcia i filmy. I oczywiście zaszyfrowałem kartę żeby nikt się do tego nie dostał. Naprawdę ważne.
    Z tego co już naczytałem się mądrych ludzi.
    -nie robić żadnych aktualizacji systemu bo już nie odszyfruje karty
    -wkładanie karty do innego J3 2017 nic nie da w związku z powyższym
    -jeśli siadł układ zasilania mogą być takie objawy jak u mnie ? bo wtedy sprawa najprostsza wymieniają mi tylko układ
    -jeśli trzeba ruszać płytę, znaleźć taką samą sprawną, stacją na podczerwień wylutować eMMC z mojej i zamienić z tą ze sprawnej płyty, powinno zadziałać
    -co z IMEI ? nie będzie tu problemu z podniesieniem telefonu ?
    -kto w Łodzi mi to zrobi, a nie pierwsze co będzie aktualizował system albo wymieniał płytę bo jest taniej i szybciej, zapłacę byle to wstało, telefon jest mi zbędny, szukam człowieka z Łodzi
    -jak padła kość eMMC to leżę
    Dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Dane do odszyfrowania znajduja sie na eMMC - to prawda tak jak piszesz, w zaleznosci od wersji systemu Android i jego wersji moze byc to roznie zaimplementowane (algorytmy szyfrowania). Bezpieczna domowa metoda to - 1. Wykonanie kopii binarnej twojej karty pamieci (za pomoca dd lub ftk imager) ta kopia pozwoli na odtworzenie w razie W idealnej kopii 1:1 zaszyfrowanej kopii i przywrocenia na karte pamieci (np za pomoca winhex). 2. Kupno nowej plyty glownej z wgranym androidem w tej samej wersji, jest szansa ze producent uzywa podobnych algorytmow odszyfrowujacych (a nie bazujacych na unikalnych 'kluczach' jednoczesnie). 3. Jak sie to nie uda to i tak nie tracisz danych (masz backup). 4. Plyte glowna ta kupiona mozesz zwrocic 5. Opcja trudniejsza to przelutowanie eMMC z obecnej plyty do nowej (ten sam model) - robilem tak ze starszymi Androidami (np 4.4) i telefon wstaje, czasem moze jedynie nie widziec nr imei (zalezy od producenta telefonu).
  • Spec od drukarek
    Ja bym się skupił na Twoim telefonie.
    Wkładałeś inną baterię ? Bo o tym nic nie piszesz.
    Masz możliwość podpięcia płyty pod zasilacz aby sprawdzić pobór prądu ?

Taniej na pewno wyniesie naprawa Twojej płyty niż odzysk danych :D
  • Poziom 18  
    dr.master napisał:
    Ja bym się skupił na Twoim telefonie.
    Wkładałeś inną baterię ? Bo o tym nic nie piszesz.
    Masz możliwość podpięcia płyty pod zasilacz aby sprawdzić pobór prądu ?

Taniej na pewno wyniesie naprawa Twojej płyty niż odzysk danych :D

Warto tylko poinformować serwisantów (jeśli to ktoś ma robić) żeby przypadkiem nie wgrywali nowego softu oraz nie robili factory reset przy naprawie - niestety takie kwiatki też były