logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Brak pianki w kawie z ekspresu Saeco HD8838 - co robić?

Alenfkk 16 Gru 2018 17:00 2415 3
REKLAMA
  • #1 17631348
    Alenfkk
    Poziom 12  
    Posty: 140
    Ocena: 121
    Witam
    Mój ekspres Saeco HD8838 robi kawę bez pianki
    Temperatura kawy ponad 70st c
    Ciśnienie ok
    Kawa różna
    Prasowanie ok
    Grubość po zmieleniu moim zdaniem ok.
    Co jeszcze można zrobic?
    Załączniki:
    • VID_20181213_091049_3.mp4 (64.85 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 17632569
    sorier
    Poziom 30  
    Posty: 1099
    Pomógł: 166
    Ocena: 632
    1.To co wypływa z wylewki to nie jest kawa tylko jakieś popłuczyny po kawie, więc z czego ma sie zrobić pianka.
    2.Na taki kubek to co najmniej dwie kawy wchodzą.
    3.Woda przepływa byt szybko, zmniejsz grubość mielenia i/lub zwiększ ilość kawy.
    4.Z piankę w automatach opowiada zaworek na górze zaparzacza, sprawdź/wyczyść.
    5.Piankę sprawdzaj na espresso (ok.30-50ml), a nie na kubku 200ml
  • REKLAMA
  • #3 17636554
    Alenfkk
    Poziom 12  
    Posty: 140
    Ocena: 121
    Dzięki za porady.
    Jak znajdę trochę czasu przed świętami to rozbiore i wyczyszcze zawór.
  • #4 17672347
    Alenfkk
    Poziom 12  
    Posty: 140
    Ocena: 121
    Przyczyną problemu był uszk zawór zaparzacza. Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.
REKLAMA