Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SMV40D40EU/28-Po włączeniu za jakieś 3-4 sec czuć pstryknięcie przekaźnika

26 Dec 2018 14:57 411 8
 • Level 2  
  Dzień dobry!
  Pod czas roboty zmywarka zatrzymała sie i zaczął migać kranik. Po otwarciu, wyczerpaniu wody i czyszczeniu filtra zmywarka zachowuje sie następnie: po naciśnięciu "włączyć" za jakieś 3-4 sec prztyka przekaźnik, po czym 6 razy miga kranik i wszystko gaśnie. W tym czasie pomiar napięcia na zaworze Aqua stop pokazuje krótki skok napięcia około 12V i woda nie zostaje podana.

  Zawór był sprawdzany podaniem 220V bezpośrednio i otwiera sie. Pompę ruszałem nie jest zablokowana. Zmywarka nie ma śladów przecieków. Przełącznik na pływaku pracuje, chociaż styropian doznał (odwiedzin myszy i został zniszczony). Płyta główna została dokładnie obejrzana - nie ma widocznych śladów defektów. Nie co spuchnięty był kondensator i było podejrzenie na niewłaściwe lutowanie. Te usterki zostały usunięte. Na płycie sterowania tez nic nie widać. Moim zdaniem nie podaje sie napięcie na zawór Aqua stop, ale zmywarka za szybko reaguje - miałaby dawać więcej czasu na dopływ wody przed zablokowaniem sie. Dlatego uważam ze cos innego jeszcze nie daje jej zacząć prace. Czy może ktoś pomoc?
  Dziękuję.
  Z poważaniem, Andrzej.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Level 15  
  Jeśli jest jak piszesz i wymieniłeś uszkodzony kondensator oraz podejrzane luty to do wymiany jest przekaźnik sterujący elektrozaworem wody.
  Sprawdź czy przewody do zaworu mają ciągłość.
 • Home appliances specialist
  E06 Door switch fault
  This fault code will usually do what it says and be telling you that the door switch, the one used to tell if the door is closed and the lock engaged, is faulty. However, this series of Bosch dishwashers also do get the handles broken from time to time and this could be a cause, you can find a commonly used door handle here
 • Home appliances specialist
  Przypuszczam że możesz mieć problem z obwodem drzwi, jakimś przekaźnikiem lub jest gdzieś brak styku na jakimś elemencie
 • Level 2  
  Napiecie na zawor podawane jest nie przekaznikiem, podobnie przez tranzystor. Okazalo sie ze drzwi nie domykali sie na pare milimetrow. Widocznie cos bylo z zamkiem. Po rozebraniu samo sie usunelo. Zmywarka nadal nie pracuje. Po wlaczeniu prawie natychmiast czuc cpykniecie przekaznika i odrazu miga kranik (6 razy). Pozniej jest bardzo ciche kilkakrotne cpykniecie w okolicach panelu sterowania.

  Dodano po 22 [minuty]:  Dodano po 7 [minuty]:

  w drzwiach jest jedynie chujnik reagujacy na magnez. Nie wiem jak go sprawdic. Zakres jego roboczego napiecja jest wyzszy niz napiecie miernika. Zwarcia nie pokazuje, natomiast pokazuje 1078 (pewnie Om), i to sie nie zmienia przy umieszczeniu w pole magnetyczne.
 • Home appliances specialist
  Bo to czujnik Hala chyba tam był tak tego nie zmierzysz miernikiem. A ja tam bym jeszcze licznik wody bym sprawdził.
 • Level 2  
  Nie znam polskiej terminologii az tak dobrze. Sprawdzalem herkon na plaszczu wodnym i pracuje.
 • Level 15  
  Andrzej P 56 wrote:
  Napiecie na zawor podawane jest nie przekaznikiem, podobnie przez tranzystor.

  Przez triak. Sprawdzałeś czy jest sprawny?
 • Level 2  
  Nie był wylutowywany, a obok są inne, i takie same oraz zachowanie identyczne.
  Błąd E06 Door switch fault.
  Czy to miganie kranika 6 razy daje podstawę aby uważać, że to właśnie E06?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003