Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 55mu7002 - Oprogramowanie do skutecznego streamingu domowego.

02 Sty 2019 11:34 402 3
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Ale co konkretnie chcesz robić? Ja mam TV Samsung i smartfona też samsung, do tego komputer stacjonarny. Telefon z tv łączy się bez problemu przez WiFi Direct bez udziału routera, czyli bezpośrednio ze smartfona na tv. Możliwe jest to dlatego, że zarówno tv jak i smartfon mają wbudowaną obsługę WiFi Direct oraz to, że smartfon posiada usługę SmartView - w ten sposób mogę odwzorować obraz i dźwięk z telefonu na TV. To samo mogę robić bez WiFi Direct, przez zwykłe WiFi bo obydwa urządzenia są podłączone do tego samego routera, czyli łączę się przez sieć lokalną.

Co się zaś tyczy komputera, to łączę go z telewizorem na dwa sposoby, pierwszy to taki, że w karcie graficznej komputera mam dwa wyjścia video jedno HDMI pod które jest podłączony monitor i drugie DVI do którego podłączyłem telewizor za pomocą kabla HDMI-DVI. Wystarczy, że na klawiaturze wcisnę kombinację klawiszy Ctrl + Win (klawisz z logo Windows) + P i wyskakuje mi okienko w którym mogę dokonać wyboru na którym odbiorniku ma być wyświetlany obraz z komputera:

Samsung 55mu7002 - Oprogramowanie do skutecznego streamingu domowego.

Inny sposób na wyświetlenie obrazu z komputera na tv samsung to pobranie ze strony www.samsung.com/pl/support/smart-view/ aplikacji Smart View. Aplikację instalujemy na komputerze i uruchamiamy. Przeciągając do okna aplikacji pliki obrazów, wideo, dźwiękowe można je wyświetlić na telewizorze poprzez sieć lokalną, oczywiście zarówno komputer, laptop i telewizor muszą być podłączone do tego samego routera przewodowo lub przez sieć WiFi.

No i ostatni sposób to sterowanie smartfonem Samsung za pomocą komputera, klawiatury komputera i myszki komputera oraz wyświetlanie zawartości wyświetlacza smartfona na monitorze komputera. Wystarczy do tego celu pobrać i zainstalować na komputerze i smartfonie aplikację Side Sync ze strony www.samsung.com/global/download/Sidesyncwin/ - dla komputera oraz www.play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.sidesync30 - dla systemu android na smartfona.

Dodatkowo mam jeszcze głośniczek JBL GO, który łączy mi się z telewizorem, smarfonem lub komputerem przez Bluetooth.
  • Poziom 14  
    Nie ma takiej uniwersalnej aplikacji. To co działa na jednym urządzeniu nie będzie działać na innym. Nigdy nie udało mi się na przykład niczego wysłać na TV Samsung ze smartfona LG, mimo iż obydwa obsługiwały Direct WiFi.

Z czego chcesz wysyłać strumieniowo te filmy, muzykę i zdjęcia? Co rozumiesz przez wysyłanie strumieniowe?

UPnP to oczywiście komunikacja TCP/IP i HTTP, czyli to co pisałem wcześniej o przesyłaniu danych przez sieć LAN poprzez urządzenia podłączone do tego samego routera. Mimo jednak, że mam na komputerze udostępnioną zawartość na komputerze to telewizor jej nie widzi bezpośrednio tak jak np z pendrive. Jednym ze sposobów jest użycie Smart View i przesyłanie przez niego zawartości dysku twardego na telewizor. Możliwe jest również zrobienie tego poprzez usługę systemową Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player - wtedy wszystko to co jest w bibliotece programu Windows Media Player jest również dostępne na telewizorze. Ale w ten sposób można udostępnić na telewizorze tylko te pliki, które obsługuje Windows Media Player, czyli plików MKV już nie udostępnisz. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest program Smart View .

DLNA (Digital Living Network Alliance) – organizacja zrzeszająca największych producentów, pracująca nad ujednoliceniem udostępniania (a dokładniej odtwarzania) plików multimedialnych. Dlatego też DLNA jest często utożsamiane ze standardem bezprzewodowego przesyłu danych multimedialnych w sieci LAN. Do działania wykorzystuje utworzoną sieć domową, nie Internet. Co ważne, dzięki DLNA nie trzeba kopiować plików na urządzenie, na którym będą one odtwarzane.

Czyli DLNA zawiera w sobie również przesyłanie danych przez UPnP ale też przez Direct WiFi.

Opisałem ci wszystkie możliwości wymiany treści multimedialnych między urządzeniami TV-SMARTFON-PC.
    Telewizory Samsung pozwalają na komunikację przez WiFi, Direct WiFi, LAN i Bluetooth i nie słyszałem by oferowały jeszcze coś więcej.

Możliwe jest jeszcze przesyłanie zawartości przeglądarki internetowej, a nawet pulpitu, ale działa to tylko z przeglądarką Chrome i urządzeniem Chromecast (koszt ~300 zł) podłączonym do telewizora. Powinno zadziałać z każdym urządzeniem wyposażonym w funkcję Cast. Telewizory Samsung jednak tego nie posiadają. Oba urządzenia muszą być oczywiście połączone przewodowo lub bezprzewodowo do tej samej sieci LAN.

Ze smartfona można poprzez sieć LAN łatwo przesłać film z youtube klikając tylko na ikonę Samsung 55mu7002 - Oprogramowanie do skutecznego streamingu domowego. . Oba urządzenia muszą jednak być przewodowo lub bezprzewodowo podłączone do tej samej sieci LAN.

Wymiana danych z TV Samsung z pominięciem sieci LAN możliwa jest tylko przez Direct WiFi, przy czym obydwa urządzenia komunikując się przez ten standard muszą być wyposażone w tą technologię.