Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S7 SM-G930F wisi na logo samsung / e:failed to mount /efs

03 Sty 2019 03:56 996 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    Jak w temacie, nie włącza mi się telefon. Dioda świeci na niebiesko , na ekranie pulsuje jedynie napis samsung. "volume-" i "power" jednocześnie minimum 7sec - nie pomga, dalej ta sama sytuacja - tel się wyłączy włączy po czym znów jedynie staje na pojawieniu się białego pulsującego napisu samsung na czarnym tle.
    Zrobiłem debrandowanie za pomocą filmów na youtube , niestety dalej ten sam efekt.
    W Android Recovery są następujące informacje
    samsung/heroltexx/herolete
    8.0.0/R16NW/G930FXXU3ERL3
    user/release-keys
    i na dole:
    #fail to open recovery_cause(No such file or directory)#
    #Reboot Recovery Cause is [UNKNOW]#
    No Support SINGLE-SKU

File-Based OTA
    E:failed to mount /efs (invalid argument)
    Supported API: 3
    dm-verity verification failed...

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 28  
    Spróbuj tak - wyłącz, naciśnij i trzymaj strzałkę w dół, home i dopiero jako trzeci wciśnij power.
  • Poziom 34  
    Tel z uszkodza partycja EFS nie odpali. Trzeba by mu przywrocic jakis EFS, a potem zajac sie ewentualna naprawa IMEI (z patchem, na starym sofcie) albo przywroceniem wlasciwego certyfikatu.
  • Poziom 9  
    blahfff napisał:
    Tel z uszkodza partycja EFS nie odpali. Trzeba by mu przywrocic jakis EFS, a potem zajac sie ewentualna naprawa IMEI (z patchem, na starym sofcie) albo przywroceniem wlasciwego certyfikatu.

Dziękuję,
    Czy są dostępne jakieś poradniki/tutoriale jak się za to zabrać?
    Ewentualnie byłby ktoś w stanie napisać w prosty sposób co mam zrobić?
  • Admin grupy GSM
    fokus87 napisał:
    jak się za to zabrać?

Trzeba mieć box serwisowy np. Z3X.
    Bez tego nie zrobisz.
  • Poziom 34  
    Na poczatek wgraj najnowszy dostepny soft (chocby pobrany za pomoca SamFirm) zeby zweryfikowac czy to nie kwestia np oprogramowania modemu, ktory nie moze odczytac EFS.

Jesli nie ruszy, mozesz probowac wgrac EFS stad. Potem i tak bedziesz musial naprawic IMEI albo wgrac certyfikat, najlepiej dla swojego IMEI, ale jak nie masz kopii - a na 100% nie masz to pozostaje w zasadzie tylko pierwsza opcja. Bez sprzetu, boxow typu z3x nic wiecej nie zrobisz. Po wgraniu EFSu telefon powinien sie odpalic, ale IMEI oczywiscie bedzie nieprawidlowy i teleofn nie polaczy sie z siecia.
  • Poziom 9  
    blahfff napisał:
    Na poczatek wgraj najnowszy dostepny soft (chocby pobrany za pomoca SamFirm) zeby zweryfikowac czy to nie kwestia np oprogramowania modemu, ktory nie moze odczytac EFS.

Jesli nie ruszy, mozesz probowac wgrac EFS stad. Potem i tak bedziesz musial naprawic IMEI albo wgrac certyfikat, najlepiej dla swojego IMEI, ale jak nie masz kopii - a na 100% nie masz to pozostaje w zasadzie tylko pierwsza opcja. Bez sprzetu, boxow typu z3x nic wiecej nie zrobisz. Po wgraniu EFSu telefon powinien sie odpalic, ale IMEI oczywiscie bedzie nieprawidlowy i teleofn nie polaczy sie z siecia.

Pobrałem Pliki z podanego linku. Rozumiem, że poprzez Odin mam wgrać plikz roszerzeniem .tar? w Odin coś zaznaczać w którym miejscu wgrywania pliku wgrać plik?
  • Poziom 34  
    Tak, poprzez ODIN. Nic dodatkowo nie zaznaczaj. Nie ma znaczenia w ktore pole dodasz plik, dodaj go jako AP.
  • Poziom 9  
    Samsung Galaxy S7 SM-G930F wisi na logo samsung / e:failed to mount /efs
    od kilku minut tak to wygląda w Odin, zero reakcji.

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Ok, zadziało na Odin w starszej wersji. Telefon wystartował, podałem konto google które używałem na nim wcześniej i przeszedłem przez ekran startowy. Tylko nie ma sieci komórkowej widocznej teraz :idea: :?:
    Da się jakoś "Potem i tak bedziesz musial naprawic IMEI albo wgrac certyfikat, najlepiej dla swojego IMEI, ale jak nie masz kopii - a na 100% nie masz to pozostaje w zasadzie tylko pierwsza opcja. Bez sprzetu, boxow typu z3x nic wiecej nie zrobisz. Po wgraniu EFSu telefon powinien sie odpalic, ale IMEI oczywiscie bedzie nieprawidlowy i teleofn nie polaczy sie z siecia." we własnym zakresie?
  • Poziom 34  
    Majac wspomniany soft - tak ;-) Bez tego pozostaje ci szukac "zlamanych" wersji softu. Rozne wersje z3xa kraza po sieci, w tym takie ktore powinny obsluzyc ten model.

Majac program masz w zasadzie 2 opcje. Albo przywrocic oryginalny IMEI (zalecana opcja - wiadomo) i skorzystac z patcha ktory pominie wadliwy certyfikat i sprawi, ze telefon bedzie mogl zalogowac sie do sieci. Minus tego rozwiazania jest taki, ze do patcha wymagany jest root i po patch nie przetrwa aktualizacji softu, na nowym oprogramoaniu moze nie dzialac i ogolnie testowany byl z Androidem 6.0 wiec nie koniecznie musi dzialac na aktualnie dostepnych. Druga opcja to wgranie certyfikatu (chocby i ten z poprzedniego linku) ktory ustawi ci tamten IMEI, nie ma problemow z aktualizacjami itp, ale mozesz trafic na sztuke ktora jest np zablokowana w sieci i wtedy pozostaje szukanie innego, ktory byc moze bedzie jeszcze dzialal. Minus taki, ze IMEI nie bedzie zgadzal sie z pudelkiem/klapka i legalnosc takiego rozwiazania jest mocno watpliwa.

Wlasciwym rozwiazaniem jest uzyskanie certyfikatu wlasciwego dla danej sztuki z poprawnym IMEI. Nie znam zadnego sprawdzonego zrodla ktore by takie certyfikaty oferowalo, chocby odplatnie.
  • Poziom 9  
    Jest multum softu na chomiku, którą wersje najlepiej pobrać?
    Mógłby ktoś poprowadzić mnie krok po kroku ?