Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota corolla verso 2.2 177 - Nie odpala na zimnym

08 Sty 2019 08:28 1107 16
  • Poziom 3  
    Witam mam problem z odpaleniem rano toyota corolla verso 2.2.diesel 177km filter paliwa wymieniony duże ciśnienie 270-345 jak mu dam Polaka to odrazu pali silnik równiutko chodzi świece dobre proszę o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    kiedy były wtryskiwacze paliwa wymieniane ?
  • Poziom 3  
    Przebieg 160000tys 1/+0,5 2/-0,9 3/+0,6 4/-0,4
  • Poziom 3  
    Tak świeczki sprawne
  • Poziom 5  
    Proponował bym się skupić na świecach i zasilaniu świec . Miałem kiedyś podobny problem który tkwił w świecach właśnie. Plak jako paliwo zastępcze dostarczone do cylindra nie wymaga specjalnych warunków do zaplonu wystarcza sam stopień sprzężenia i bummm!!! I silnik pali. Tak już z dieslem jest. W moim przypadku padła 1 świeca a na drugiej przerwany kabelek. Aż byłem w szoku, że na dwuch sieciach palił. No ale w końcu nadeszła zima i przestał odpalać.
  • Poziom 3  
    Wstawiłem go do garażu zobaczę jak rano odpali podjade jeszcze na komputer jutro i zobaczymy skupie się na sprawdzeniu tych świec
  • Poziom 5  
    A kiedy problem się pojawił? Wraz z zimą czy może po jakiejś ingerencji pod maską?
  • Poziom 3  
    Jak tylko się zrobiło zimno
  • Poziom 3  
    Świeczki wymienione na nowe i dalej nie odpala prąd dochodzi na świeczki wstawiłem do garażu na noc odpalił od razu na polu ani rusz
  • Poziom 5  
    No to teraz przyczyn może być mnóstwo. Paliwo, pompa, i wszystko co w układzie zasilania. Zaczął bym od sprawdzenia paliwa. Weź odciag trochę z baku do np. Słoika i zostaw na polu będziesz widzieć czy parafina się wytraci.
    Mozesz mieć też problem z rozrusznikiem. Nwm czy u ciebie też tak będzie ale jest coś takiego że wtrysk paliwa podczas rozruchu następuje przy np. 900obr. Jak rozrusznik nie daje rady to nie zapali może też być słaby aku.
    Przyczym może być naprawdę wiele. :(
  • Poziom 5  
    Hmm.. Nowy nie koniecznie znaczy dobry kolego.
    Zbadać nie zaszkodzi. Może nie domagać alternator. Naprawdę nie wiem co może być przyczyną. To tylko moje przypuszczenia. Lepiej poświęcić trochę czasu i sprawdzić najprostsze przyczyny bo wyrzucać pieniądze tysiącami bez efektu to nie sztuka.
  • Poziom 3  
    Może rozrusznik dać do regeneracji
  • Poziom 5  
    Ale skoro w garażu odpalił to raczej niema takiej potrzeby.
    Powoli a do celu. Sprawdź paliwo i aku. Nic to nie kosztuje a może rozwiązać sprawę. Tankowane zawsze na jednej stacji czy przypadkowy Orlen?
  • Poziom 26  
    Zacznij od zmierzenia kompresji na zimnym, później sprawdź napięcie na świecach. A jak wszystko dobre to wyjmij wtryskiwacze i trzeba będzie sprawdzić przelewy.
  • Poziom 3  
    Wymienilem rozrusznik i dalej nie pali