Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C4 1.6 HDi - Uszkodzony czujnik poziomu zbiornika, nie działa pompka dodatku FAP

Izythor 13 Sty 2019 01:21 117 5
  • #1 13 Sty 2019 01:21
    Izythor
    Poziom 3  

Witam, auto mam od 2 miesięcy, używane było w Niemczech. Nie było na wyświetlaczu żadnych błędów, po podłączeniu Diagbox pokazało oprócz błędów to co na screenach, czyli uszkodzony czujnik poziomu dodatku. Sprawdziłem naocznie i w zbiorniku dodatku do paliwa nie ma nic a pompka po teście nie dawała żadnych oznak życia. Ponadto po otwarciu korku wlewu paliwa, przejechaniu x metrów pokazało błąd z korkiem wlewu paliwa, wartości paliwa także na wyświetlaczu pokazuje więc ilość dozowanego dodatku powinna być prawidłowo obliczana za pomocą tych 2 parametrów jak to właśnie wygląda w citroenach po 2004 roku, a mój jest z 2005. Co prawda w zbiorniku na dodatek są 4 styki, 2 do zasilania pompki i 2 do czujnika, który właśnie po czwartym roku nie był już używany, a moja wtyczka ma 2 przewody. Po podłączeniu do wtyczki żarówki po teście słuchowym pompki świeci się pół sekundy, po teście zalewania układu dłużej, więc uważałem że podawany prąd jest dobry. Kupiłem "nowy" zbiornik, po podłączeniu i testach na DB słychać jedynie pojedyncze kliknięcie, jakby pompka wykonywała tylko jeden ruch (a jest to pompka tłoczkowa z tego co wiem), po podłączeniu do akumulatora to samo. Pytanie teraz, czy jest to wina pompki z płytką, która jest nierozbieralna, (wszystko zatopione plastikiem) czy wina jakiegoś modułu który daje zły sygnał? Z tego co się dowiedziałem pompka sterowana jest za pomocą sygnału RCO 12V 66.67 Hz. Ten sygnał jest generowany w którym miejscu, jak go sprawdzić? Ktoś wie jak powinna wyglądać praca tej pompki w tym modelu? Dziwne są dla mnie te informacje z DB i brak wcześniejszych błędów. Zastanawiam się czy ktoś nie ominął jakoś całego sterowania filtrem i pompką, ale czy w Niemczech także wykonują takie usuwanie filtrów cząstek stałych? Dalej, błąd czujnik poziomu dodatku... w tym modelu jak już to chyba powinien wyskoczyć błąd korka wlewu paliwa. Pozdrawiam i czekam na sugestie.
    C4 1.6 HDi - Uszkodzony czujnik poziomu zbiornika, nie działa pompka dodatku FAP C4 1.6 HDi - Uszkodzony czujnik poziomu zbiornika, nie działa pompka dodatku FAP

0 5
  • #2 13 Sty 2019 09:09
    misiek-888
    Poziom 34  

Zobacz parametry w sterowniku od dodadku .

0
  • #3 13 Sty 2019 14:53
    Izythor
    Poziom 3  

Nie ma nic ciekawego, 2 licznik jest wyzerowany bo tego wymagała procedura wymiany zbiornika na dodatek. Wcześniej jak rozpinałem kable i montowałem ten zbiornik wyskoczyły jakieś błędy z nim związane których nie dało się usunąć, nic ważnego, przerwany obwód itd. Teraz po teście pokazało że jest ten błąd, włączyłem odczyt błędów i parametrów w tym kalkulatorze i on sam znikł, ciekawe.
    C4 1.6 HDi - Uszkodzony czujnik poziomu zbiornika, nie działa pompka dodatku FAP
    Nie ma innego wyboru po kliknięciu w odczyt parametrów niż wtrysk paliwa.

0
  • #4 13 Sty 2019 16:29
    Sniezynka
    Poziom 27  

Czy w Niemczech wykonują takie usługi? Wykonują i to nie tylko w Niemczech, są firmy które specjalizują się w "renowacji" aut i z auta które powinno iść na złom robią nówkę sztukę nie śmiganą.
    We Francji i Niemczech jest o tyle łatwiej że firmy ubezpieczeniowe nie udostępniają danych o pojeździe osobom prywatnym.

0
  • #5 13 Sty 2019 16:33
    Izythor
    Poziom 3  

Więc muszę znaleźć czas i dobrać się do filtra. Wiem że miał w Niemczech 2 właścicieli, jego przebieg jest potwierdzony, a sam samochód nie jest znacząco wyeksploatowany. Jednak 2 właściciel nie wykonywał przeglądów w serwisie.

0
  • #6 13 Sty 2019 16:42
    Sniezynka
    Poziom 27  

Potwierdzony przebieg, książka serwisowa z wpisami , takie bajki to ja już sama przerabiałam.
    Na Twoim miejscu poszukałabym serwisu który zajmuje się francuzami i poprosiła o diagnostykę całego auta.
    I dopiero wtedy podejmowała decyzję o wymianach lub naprawie.

0