Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROŚBA O POMOC - Agregt prądotwórczy POWERBOSH PW1200

05 Wrz 2005 10:32 1091 1
  • Poziom 2  
    Witam

Wpadł mi w ręce ostatnio agregat jak w temacie ze spaloną prądnicą (jedno uzwojenie poszło z dymem) chcę go usprawnić ale jakaś "złota rączka" już to robiła wcześniej (albo raczej próbowała robić). Jako, że jestem elektronikiem to na silnikach i prądnicach znam się o tyle o ile, dlatego mam gorącą prośbę o jakiekolwiek informacje na temat takich agregatów.

Krótko o tym co zastałem w środku:
    Wirnik - dwa uzwojenia po przeciwnych stronach osi wirnika połączone układem diod i rezystorów;
    Stojan - trzy uzwojenia (dwa z grubszego drutu jedno z cieńszego- właśnie to jest spalone). Jedno z uzwojeń "grubych" wyprowadzone na gniazdko wyjściowe, drugie nie podłączone nigdzie (dyndały dwa płaskie płaskie konektory), trzecie (to spalone) podłączone do kondensatora.

Przypuszczam że prądnica nie jest kompletna a i połączenia mogły być wykonane nieprawidłowo, dlatego każda informacja na temat połączenia uzwojeń w stojanie będzie dla mnie bardzo pomocna.

Z góry dziękuję :)
    jojo150
  • Poziom 27  
    Prawdopodobnie jest to prądnica bezszczorkowa z przekazywaniem energii do wirnika za pomocą pola elektroamgnetyznego. Prąd w wirniku musi być prądem stałym stąd te diody i kondensatory w wirniku. Co do stojana i 2 grubych uzwojeń to mogę się domyślać, że stojan jest uzwojony jako 2 x 115 V czyli dla krajów nazwijmy to amerykańskich uzwojenia daje się równolegle a dla europy w szerg. Mam agregat endress 2,2 kVxA i tam jest tak właśnie. Co do tego spalonego cienkiego uzwojenia to pewnie jest to jakieś wzbudzające dostarczające energii do wirnika.