Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 2.0 HDI - Błąd 545 - czujnik pedału jazdy

18 Sty 2019 19:24 390 3
  • Poziom 25  
    Witam, Citroen Berlingo I 2.0 HDI 66kW 2000r. Od dłuższego czasu zapala się check i zwraca błąd potencjometru pedału gazu (tego na linkę pod maską). Na zdjęciu poniżej schemat. Potencjometr wymieniłem na używany, nie pomogło. Zrobiłem też osobną instalację od EDC do niego:

1 - sygnał do EDC;
    2 - sygnał do EDC;
    3 - +5V po zapłonie;
    4 - masa;

Pin 1 i 2 na żywo obciąłem i połączyłem bezpośrednio między EDC a potencjometr. Pin 4 odciąłem i podałem bezpośrednio do masy akumulatora. Pin 3 odciąłem od potencjometru, poprowadziłem nowy przewód bezpośrednio od niego do EDC wlutowując się w niego (żeby nie pozbawić zasilenia czujnika ciśnienia paliwa i czujnika ciśnienia doładowania).

Po czym włączam zapłon, kasuje błędy, odpalam samochód i po przejechaniu 500m zapala się ten sam błąd...
  • Poziom 25  
    Nikt nie ma pomysłu co może powodować ten błąd ? Może coś jest ze sterownikiem silnika ?
  • Poziom 21  
    Jeżeli wiązka wyeliminowana i kostki nie mają luźnych pinów to sterownik, a jeszcze napisz jakim urządzeniem diagnozowałeś
  • Poziom 25  
    Gutmann 66 i carmanscann ale co to za różnica, ogólnie tyczył się pedału gazu "zwarcie do masy". Kod usterki obydwa testery tak samo odczytały, trochę inna była interpretacja...