Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Berlingo 2.0 HDI - Błąd 545 - czujnik pedału jazdy

kubas10 18 Jan 2019 19:24 1623 6
Texa Poland
    kubas10
    Level 25  
    Witam, Citroen Berlingo I 2.0 HDI 66kW 2000r. Od dłuższego czasu zapala się check i zwraca błąd potencjometru pedału gazu (tego na linkę pod maską). Na zdjęciu poniżej schemat. Potencjometr wymieniłem na używany, nie pomogło. Zrobiłem też osobną instalację od EDC do niego:

1 - sygnał do EDC;
    2 - sygnał do EDC;
    3 - +5V po zapłonie;
    4 - masa;

Pin 1 i 2 na żywo obciąłem i połączyłem bezpośrednio między EDC a potencjometr. Pin 4 odciąłem i podałem bezpośrednio do masy akumulatora. Pin 3 odciąłem od potencjometru, poprowadziłem nowy przewód bezpośrednio od niego do EDC wlutowując się w niego (żeby nie pozbawić zasilenia czujnika ciśnienia paliwa i czujnika ciśnienia doładowania).

Po czym włączam zapłon, kasuje błędy, odpalam samochód i po przejechaniu 500m zapala się ten sam błąd...
  • Texa Poland
    kubas10
    Level 25  
    Nikt nie ma pomysłu co może powodować ten błąd ? Może coś jest ze sterownikiem silnika ?
  • Texa Poland
    Albus
    Level 21  
    Jeżeli wiązka wyeliminowana i kostki nie mają luźnych pinów to sterownik, a jeszcze napisz jakim urządzeniem diagnozowałeś
    kubas10
    Level 25  
    Gutmann 66 i carmanscann ale co to za różnica, ogólnie tyczył się pedału gazu "zwarcie do masy". Kod usterki obydwa testery tak samo odczytały, trochę inna była interpretacja...
    Dakedy
    Level 7  
    Witam, kolego kubas10 chciałem zapytać czy udało cię się rozwiązać problem? Mam praktycznie takie am czujnik pedały sprzegla niski sygnał wyjsciowy samochód traci moc odcina do 3tys. Mógłbyś coś podpowiedzieć?
    kubas10
    Level 25  
    Jeżeli zrobiłeś wszystko co ja (patrz powyżej) to podłóż sterownik silnika.
    pepe150
    Level 36  
    Dakedy wrote:
    Witam, kolego kubas10 chciałem zapytać czy udało cię się rozwiązać problem? Mam praktycznie takie am czujnik pedały sprzegla niski sygnał wyjsciowy samochód traci moc odcina do 3tys. Mógłbyś coś podpowiedzieć?

Temat jest o pedale jazdy/gazu. Nie pedale sprzęgła. Tam jest 2 pionowy czujnik.
    Zacznij od wymiany na nowy.