logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Jak wyłączyć symbol E przy zasięgu w Nokii 5.1? Ustawione na 2G.

dariusz2021 22 Sty 2019 10:44 1917 15
REKLAMA
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 17720391
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    dariusz2021 napisał:
    Witam, jak wyłączyć symbol E przy zasięgu.


    Wyłącz transmisję danych to literka zniknie.
  • REKLAMA
  • #5 17720431
    internick
    Poziom 36  
    Posty: 3081
    Pomógł: 273
    Ocena: 555
    Jest to w miarę nowy smartfon, a Ty do pracy w GSM go zmusiłeś?
    Ustaw Auto. Niech pracuje w LTE i WCDMA!
    Co to za abonament? Z Internetem czy bez? Bo nie rozumiem w jakim celu wyłączyłeś dane komórkowe?
  • #7 17720467
    internick
    Poziom 36  
    Posty: 3081
    Pomógł: 273
    Ocena: 555
    Smartfon sam w sobie oszczędny nie jest. Przy korzystaniu z transmisji danych, Youtube, rozmów, czuwania komunikatorów typu WhatsApp wytrzyma może z dwie doby. Chociaż byłbym skłonny napisać, że dobę.
    Jeśli ten telefon ma działać kilka dni to stara Nokia, np. E52, a nie smartfon.
    Ale samo 2, 3, 4 czy, np. preferowany 4G?
  • #8 17720469
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    dariusz2021 napisał:

    Telefon łączył się z internetem i zużywał dane?


    Tak, bo ówczesne telefony mają takie przeznaczenie. Pewnie masz pakiet internetowy, więc śmiało z tego korzystaj a zużycia baterii nie będziesz w stanie zauważyć o ile w ogóle będzie większe bo na to ma wpływ wiele czynników.
  • #10 17720482
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Tak zrób i nie przejmuj się znaczkami na ekranie. :)
  • REKLAMA
  • #12 17720512
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    dariusz2021 napisał:
    Wyjaśnij mi Pan, dlaczego smartfon pracujący w 3G miał słaby zasięgu i zżerał 50% energii w ciągu 5 godzin?


    Wysil się Pan trochę i poszukaj w sieci dlaczego tak może się dziać. ;)
  • #13 17720524
    internick
    Poziom 36  
    Posty: 3081
    Pomógł: 273
    Ocena: 555
    To jest smartfon, a nie Nokia 6310i.
    Mój S5neo wytrzymuje dobę i jest to normalny wynik.
    Żona S6 ładuje co 20 godzin.
    W pracy są osoby, którym wytrzymują tak do dwóch dni, ale symboli Ci nie podam z głowy.

    Dodano po 7 [minuty]:

    Ja to wiem od kilkunastu lat, ale już Ci napisałem.
    Nie rób ze smartfona zabytku.
    Jeśli chcesz oszczędzać prąd to kup Nokię 6310i i Ci w 2G wytrzyma 14 dni.
  • Pomocny post
    #15 17720548
    sanfran
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 9886
    Pomógł: 955
    Ocena: 2983
    Służbowy iPhone 7, który leży w torbie, odbiera maile i czeka na połaczenie wytrzymuje 4-5 dni. Z tym, że kluczowe słowo jest NIC NIE ROBI. Nie ma tam ani muzyki, ani aplikacji - czasem się tylko maila sprawdzi.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta, jak wyłączyć symbol "E" przy zasięgu w Nokii 5.1, gdy telefon jest ustawiony na 2G. Odpowiedzi sugerują, że symbol ten oznacza transmisję danych, a jego wyłączenie powinno rozwiązać problem. Użytkownik potwierdza, że po wyłączeniu transmisji danych symbol zniknął, ale telefon nadal łączył się z internetem, co prowadzi do dalszych pytań o zużycie danych i energii. Inni uczestnicy dyskusji zalecają ustawienie telefonu na 4G, aby poprawić zasięg i wydajność energetyczną. Wskazują również, że nowoczesne smartfony, takie jak Nokia 5.1, są bardziej energochłonne w porównaniu do starszych modeli.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA