Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CITROEN C4GRAND PICASSO 1.6 DIESEL WYSKAKUJA BŁĘDY ESP/ASR RĘCZNY

25 Sty 2019 07:33 363 4
  • Poziom 2  
    Witam . Mam pytanko czy ktoś borykał się z problemem w Citroen c4 Grand Picasso 2008rok 1.6 DIESEL. Mianowicie wyskakują mi błędy układu wydechowego(przepustnica wymieniona) oraz załaczają się błędy od asp/esr i serwis i momentalnie rozlacza zapłon po jakimś czasie auto jezdzi normalnie i nic się nie wyświetla. Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Najlepiej podłączyć pod komputer, odczytać błędy i robić diagnozę. W innym wypadku można wymieniać element za elementem. Może być problem z zasilaniem, masą, filtrem paliwa, jakimś czujnikiem. A jaka była przyczyna wymiany przepustnicy ? I co to znaczy rozłącza zapłon ? - gaśnie, przechodzi w tryb awaryjny ? Może jest problem z pompą ABS a o ile dobrze pamiętam to w Citroenie, w przypadku jej usterki nie można uruchomić samochodu.
  • Poziom 2  
    Dziś wieczorem będzie podłączony pod komputer. Więc opiszę błędy które się pojawiają. Tak auto momentalnie gaśnie nie reaguje na wciśnięcie sprzęgła. Od jakiegoś czasu auto ,,kopie" prądem po karoserii nie wiem czy to jest spowodowane jakimś przerwanym kabelekiem czy jak .

Dodano po 1 [minuty]:

Przepustnica była zapchana tak stwierdził elektromechanik do którego straciłem zaufanie
  • Poziom 23  
    :) z tym "kopanie" to w zimie normalne - ubrania elektryzują się, ja mam taka kurtkę w której jak wysiadam z samochodu to mam wrażenie, że dotykam przewodu w gniazdku :) - pomaga przykręcenie takiego cienkiego paska do odprowadzania elektrostatyki z budy do ziemi. Przepustnica zapchana ?? :) , zapodaj błędy - dokładnie wszystkie po odczycie.
  • Poziom 2  
    Ok ok wieczorkiem wrzucę wszystko co wyświetli 😁miłego dnia