Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica AWCT10L - Nieznany błąd, pralka nie działa.

RafeQczyn 27 Sty 2019 15:11 132 4
  • #1 27 Sty 2019 15:11
    RafeQczyn
    Poziom 2  

Witam

Jestem nowy na forum, więc proszę o odrobinę zrozumienia i cierpliwości. Przejrzałem wszystkie tematy w związku z Pralką Amica AWCT10L (oraz modelem AWST). Mój problem zaczął się od tego, że pralka nie reagowała na nic po skończonym praniu. Wszystkie diody zgasły i nic nie świeciło się. Odłączenie od prądu nie pomogło, więc sprawdziłem okablowanie oraz przejrzałem elektronikę czy nie ma znamion jakiegoś przepalenia itp. i nic nie zauważyłem.

Wymontowałem moduł i dałem do serwisu (nie AMICI). Pan z serwisu zmienił procesor. Po włożeniu modułu pralka odżyła jednak wyskakuje taki błąd:

1. Płukanie extra - świeci się na żółto,
    2. Wyłączenie wirowania - świeci się na żółto,
    3. Start/Pauza - nie świeci się,
    4. POWER - nie świeci się,

Jak zmieniłem program gałką na inny na chwile D2 gasła, a później znowu się zapalała. Jeszcze jeden objaw jest taki iż drzwi się blokują i nie da rady ich otworzyć. Przyciski Power ani Start/Stop nic nie robią po ich przyciśnięciu.

Szukałem w instrukcji jednak nie ma nigdzie opisanego takiego błędu. Pytanie czy jednak coś innego padło wraz z modułem ? Czy może regeneracja modułu nie doszła do skutku w 100% - znaczy Pan z serwisu nie zaprogramował płytki po zmianie procesora? Za każdą wskazówkę będę wdzięczny.

0 4
  • #2 27 Sty 2019 15:42
    Gobro
    Poziom 28  

Trzeba pralkę wyłączyć , odczekać 3-5 minut i powinny dać się drzwi otworzyć. Jeżeli nie dadzą się otworzyć postukaj delikatnie pięścią w okolice blokady i próbuj otworzyć.
    Jak to nie pomoże pozostaje tylko wyłamać blokadę i wymienić ją na nową.

0
  • #3 27 Sty 2019 23:01
    RafeQczyn
    Poziom 2  

Nie o to pytałem ponieważ jak napisałeś, po wyłączeniu z prądu pralki zamek "puszcza" i można spokojnie otworzyć pralkę. Opisałem tylko dodatkowy objaw jak towarzyszy temu nieznanemu błędowi.

0
  • #4 28 Sty 2019 11:04
    Piotr2608

Poziom 38  

Zablokowany lub uszkodzony silnik, uszkodzony triak silnika, uszkodzona prądniczka tachogeneratora - sporo tematów na elektroda.

0
  • Pomocny post
    #5 28 Sty 2019 14:21
    zhudomel
    Specjalista AGD

RafeQczyn napisał:
    taki błąd:

1. Płukanie extra - świeci się na żółto,
    2. Wyłączenie wirowania - świeci się na żółto,
    3. Start/Pauza - nie świeci się,
    4. POWER - nie świeci się,
    To nie jest błąd. Przy sygnalizacji błędu świeci na czerwono dioda start. Skoro nie świeci dioda zasilania, to prawdopodobnie coś jest nie tak z modułem (procesor, pamięć). Może też być problem w panelu użytkownika.

Piotr2608 napisał:
    Zablokowany lub uszkodzony silnik, uszkodzony triak silnika, uszkodzona prądniczka tachogeneratora - sporo tematów na elektroda.
    Nie ta sygnalizacja.

0