logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Samsung galaxy A5 A520f 2017 Nie mogę wgrać romu.

inspector_electro 03 Lut 2019 09:42 2028 6
REKLAMA
  • #1 17750811
    inspector_electro
    Poziom 22  
    Posty: 908
    Pomógł: 18
    Ocena: 29
    Witam Wszystkich.

    Mam problem z w.w telefonem. Zainstalowałem Factory Binary COMBINATION_FAC_FA60_A520FXXU7ARJ1

    Teraz nie mogę wgrać romu. Albo telefon wyrzuca błąd binary 2, albo flashowanie w odinie trwa 4 sekundy z wynikiem PASS. i zielonym okienkiem. Mimo wszystko w telefonie w opcjach developerskich brak OEM.
    Znalazłem soft A520FXXU7CRHA i na nim mam niby Zielone okienko, ale flashowanie trwa kilka sekind i w odinie wyświetla :

    <ID:0/022> Odin engine v(ID:3.1203)..
    <ID:0/022> File analysis..
    <ID:0/022> skip file list for home binary
    <ID:0/022> sboot.bin.lz4
    <ID:0/022> param.bin.lz4
    <ID:0/022> cm.bin.lz4
    <ID:0/022> boot.img.lz4
    <ID:0/022> recovery.img.lz4
    <ID:0/022> system.img.lz4
    <ID:0/022> cache.img.lz4
    <ID:0/022> hidden.img.lz4
    <ID:0/022> Home Binary Download
    <ID:0/022> SetupConnection..
    <ID:0/022> Initialzation..
    <ID:0/022> Get PIT for mapping..
    <ID:0/022> Firmware update start..
    <ID:0/022> SingleDownload.
    <ID:0/022> RQT_CLOSE !!
    <ID:0/022> RES OK !!
    <ID:0/022> Remain Port .... 0
    <OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

    Nie wiem jaki soft pobrać i wgrać aby to ruszyło. Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 17751173
    blahfff
    Poziom 42  
    Posty: 4957
    Pomógł: 1036
    Ocena: 1293
    Restartowales oczywiscie telefon spowrotem do download mode po tej nieudanej probie?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 17751304
    blahfff
    Poziom 42  
    Posty: 4957
    Pomógł: 1036
    Ocena: 1293
    3 pliki? Powinny byc 4, BL, AP, CP i CSC. Pobierz najnowszy dostepny soft (tez jest z binary 7 wiec bedzie pasowal do tego COMBINATION co wgrales) za pomoca SamFirm i wtedy zobacz. Moze to jakis problem z paczka ktora pobrales.
  • REKLAMA
  • #5 17751345
    inspector_electro
    Poziom 22  
    Posty: 908
    Pomógł: 18
    Ocena: 29
    Posiłkuję się rozwiązaniem z tego wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3521575.html

    Ale spróbuję jak piszesz.

    Niestety nie idzie. Wisi:

    <ID:0/021> Odin engine v(ID:3.1203)..
    <ID:0/021> File analysis..
    <ID:0/021> SetupConnection..
    <ID:0/021> Initialzation..
    <ID:0/021> Set PIT file..
    <ID:0/021> DO NOT TURN OFF TARGET!!
    <ID:0/021> Get PIT for mapping..
    <ID:0/021> Firmware update start..
    <ID:0/021> SingleDownload.
    <ID:0/021> sboot.bin.lz4

    I tyle. Nic więcej się nie dzieje.

    Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

    No nie idzie za cholerę, albo idzie szybko i jest bez zmian. Podajcie proszę krok po kroku, bo już zgłupiałem.
  • #6 17751644
    blahfff
    Poziom 42  
    Posty: 4957
    Pomógł: 1036
    Ocena: 1293
    Jaki masz komunikat wowczas na ekranie telefonu? Moze uzywasz zbyt starej wersji Odina, ktora nie obsluguje plikow lz4. Aktualna to 3.13.1, ty korzytasz z 3.12.1, sprawdz na najnowszej.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z wgraniem ROM-u do telefonu Samsung Galaxy A5 (A520F) 2017 po zainstalowaniu kombinacji Factory Binary COMBINATION_FAC_FA60_A520FXXU7ARJ1. Mimo prób flashowania w programie Odin, pojawiają się błędy, takie jak "binary 2" oraz szybkie zakończenie procesu z wynikiem PASS, ale brak opcji OEM w ustawieniach dewelopera. Użytkownik otrzymuje porady dotyczące użycia czterech plików (BL, AP, CP, CSC) zamiast trzech oraz aktualizacji do najnowszej wersji Odina (3.13.1), co ostatecznie rozwiązuje problem.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA