Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technik Elektronik - Pytania o kierunek

pytam32 03 Feb 2019 15:57 426 7
    pytam32
    Level 5  
    Witam, jestem w 3 klasie gimnazjum, za niedługo muszę wybrać szkołę, postanowiłem już o szkole technik elektronik w Krakowie na Loretańskiej.
    Niestety nie wiem jaka wiedza będzie potrzebna na początek. Posiadam tak zwaną "Korbkę" tzn. jestem mocno zmotywowany i mam zapał więc raczej to nie zaniknie bo już od młodości lubię majsterkować Przerobiłem już parę książek między innymi : Elektronik dla Bystrzaków oraz przygoda z elektroniką. Mam jeszcze na stanie książki aparaty i urządzenia elektryczne i elektrotechnika bolkowskiego. Mam za sobą Kurs Forbot Poziom 1 i 2 oraz kurs lutowania ale to to już od dawna potrafię. Czy ta wiedza powinna na początek wystarczyć? W jaki sposób mogę jeszcze poszerzyć swoją wiedzę aby być dobry w fachu?
    Wojciech.
    Level 35  
    pytam32 wrote:
    Czy ta wiedza powinna na początek wystarczyć?

Zacznijmy może od tego że 90% osób która pójdzie na ten kierunek nie będzie miała zielonego pojęcia co to jest elektronika. To że sam działasz w tym kierunku to tylko zaplusuje w przyszłości.
    pytam32
    Level 5  
    A jak po technikum z pracą? Czy jeżeli poszedłbym na studia to pensja jak i praca będzie odczuwalnie większa ? Bo jak słyszę że ludzie po studiach zarabiają minimalną krajową to się zniechęcam. A jaki miałbym jeszcze start w pracy za granicą?
    Wojciech.
    Level 35  
    Z pracą do zależy od miejsca zamieszkania. Według mnie większe perspektywy są po zdobycia dyplomu technika elektryka, automatyka, mechatronika. Ale wiesz to co moje odczucia i moja obserwacja rynku. Najniższa po studiach? Nie znam żadnego inżyniera który by tyle zarabiał :) Zarobki są silnie zależne od miasta i województwa.
    Aspect09
    Level 7  
    Radziłbym zmotywować się nieco bardziej, i aplikować do Łączności jeśli jesteś z Krakowa :) nawet jeśli nie nauczysz się elektroniki to nauczysz się życia :D, ale generalnie jeśli faktycznie elektronika jest zajawką, którą chcesz rozwijać to warto. Sporo się dowiesz, na laboratoriach przynajmniej dadzą ci ten multimetr do ręki, a nawet i oscyloskop, bez obaw że zgryziesz :) Obecnie kończę tę szkołę właśnie na kierunku elektronika i jeśli interesuje Cię moja opinia to tak: Jakbym nie narzekał na system nauczania, czy nauczycieli, to jednak muszę przyznać, że gdyby nie ta szkoła to zdobywanie wiedzy elektronicznej "empirycznie" lub z internetu nie dałoby tego samego rezultatu. Pozdrawiam i życzę mądrej decyzji ;)
    pytam32
    Level 5  
    Niestety łączności chyba nie dla mnie, w gimnazjum do którego uczęszczam jest niski poziom, 5-owi uczniowie średnio mają na próbnych max 75% Mi się udaję max 65% . Jestem uczniem 3 wiec nawet trochę się obawiam czy dostane się na Loretańską. Obstawiam ok 90-100pkt. Dzięki za zainteresowanie.
    bodzio507
    Level 30  
    Masz niefajną sytuację ze względu na kumulację roczników.
    Powinieneś dać sobie radę ale najpierw musisz się dostać. A to nie będzie łatwe.
    Pamiętaj żeby zostawić sobie jakąś alternatywę w postaci gorszej szkoły albo pokrewnego kierunku.
    pytam32
    Level 5  
    Jak nie uda się na Loretańską to jako alternatywna szkołę zastanawiam się nad HTS lub Na Ul. kamieńskiego o tym samym kierunku ale która lepsza powinien się wypowiedzieć ktoś z Krakowa.

Rocznik z podstawówki będzie w osobnej klasie wiec to będzie też konkurencja bo nie wiem?