Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Aprilia rs50 wysokie obroty -

06 Lut 2019 21:54 243 9
  • Poziom 3  
    Witam
    Więc krótko i na temat. Moja aprilia rs 50 po odpaleniu dostaje wysokich obrotów 5000-6000 obr/min. Wymieniany gaźnik I nowy filtr powietrza oraz wymieniona linka. Na pewno to nie jest lewe powietrze bo sprawdzałem. Proszę nie pisać że ten temat już był poruszany na forum bo przeczytałem już chyba z 5 for.
  • Poziom 28  
    Jeśli to nie lewe powietrze, wyreguluj gaźnik, cudów nie ma. Uszczelniacze wału całe?
  • Poziom 3  
    Uszczelniacze całe
    Gaźnik przykręcone na maksa a i tak idzie do góry
  • Poziom 21  
    A jak wygląda sprawa z elektrozaworem ssania? Może iglica się nie cofa?
  • Poziom 3  
    Iglica się cofa a ssanie jest ręczne. Choć poprzedni właściciel był debilem i je wywalił i właśnie też podejrzewam ale wcześniej nie było z nim problemy a po za tym nie sądzę żeby to było to
  • Poziom 3  
    Przytykalem palcami wlot powietrza w gaźniku I silnik przygasał a jak całą dłonią to zgasł
  • Poziom 33  
    No to jednak nie sprawdzałeś. I zapewne silnik silnik ciągnie lewe powietrze przez kolektor dolotowy. Kup plak taki kosmetyk do samochodu. Odpal silnik i spryskaj kolektor / kruciec dolotowy. Jak silnik zmieni pracę to chyba wiadomo co dalej. To co ty zrobiłeś to po prostu odciołeś silnikowi paliwo przytykając wlot. A na samym powietrzu nawet lewym pracować nie będzie. Przy próbie pozakładaj filtry itd tak by plak nie dostał się przed gaźnikiem bo cię to zmyli. I ostrożnie.
  • Poziom 3  
    Dobra, sprawdź to dziś i wieczorem dam znać jak poszło
  • Poziom 3  
    Ok okazało się że po pierwsze mam uszkodzone ssanie w gaźniku po drugie pierścień na iglicy ten do regulacji jej wysokości był o kilka ząbków za wysoko przez to sama przepustnica była też wysoko. Wsadziłem gaźnik kolegi I śmiga. Dziękuję wszystkim za pomoc.