Hej,
po zmianie mieszkania muszę się pożegnać ze stacjonarnym komputerem. Tzn nie muszę, ale chcę - stał się niepraktyczny i zajmuje dużo miejsca.
Niemniej jednak mam w komputerze dwa dyski twarde po 3TB działający w Windowsowym RAID0 (systemowym). Jest tam sporo danych, których nie chciałbym się tak łatwo pozbywać - właściwie to głównie chodzi o filmy.
W związku z tym potrzebuję urządzenia, które pozwoli mi stworzyć dysk sieciowy, z którego w razie potrzeby będę mógł włączyć jakiś film, ew. odkopać jakiś dokument. W związku z tym zależy mi na czymś:
1. Tanim
2. Energooszczędnym
3. Cichym
4. Obsługującym 2x4TB (gdyby różnica w cenie była duża, to jestem w stanie z tego zrezygnować).
Generalnie to ma być bezproblemowe urządzenie, raz skonfigurowane, podpięte skrętką do routera i zapomniane - ze sporadycznym włączeniem filmu.
Nie zależy mi na wydajności. Nie musi mieć nawet Raid0 - wystarczy, że umożliwi połączenie dysków w jeden wolmen (tak jak np. w windowsie dyski dynamiczne i wolumeny łączone). Mogę się pokusić o stworzenie jakiegoś mini HTPC i postawienie tam KODI (w sumie napisałem teraz posta - to to jest myśl - chociaż nie wiem czy do tego działu).
W każdym razie proszę o pomoc
Pozdrawiam
po zmianie mieszkania muszę się pożegnać ze stacjonarnym komputerem. Tzn nie muszę, ale chcę - stał się niepraktyczny i zajmuje dużo miejsca.
Niemniej jednak mam w komputerze dwa dyski twarde po 3TB działający w Windowsowym RAID0 (systemowym). Jest tam sporo danych, których nie chciałbym się tak łatwo pozbywać - właściwie to głównie chodzi o filmy.
W związku z tym potrzebuję urządzenia, które pozwoli mi stworzyć dysk sieciowy, z którego w razie potrzeby będę mógł włączyć jakiś film, ew. odkopać jakiś dokument. W związku z tym zależy mi na czymś:
1. Tanim
2. Energooszczędnym
3. Cichym
4. Obsługującym 2x4TB (gdyby różnica w cenie była duża, to jestem w stanie z tego zrezygnować).
Generalnie to ma być bezproblemowe urządzenie, raz skonfigurowane, podpięte skrętką do routera i zapomniane - ze sporadycznym włączeniem filmu.
Nie zależy mi na wydajności. Nie musi mieć nawet Raid0 - wystarczy, że umożliwi połączenie dysków w jeden wolmen (tak jak np. w windowsie dyski dynamiczne i wolumeny łączone). Mogę się pokusić o stworzenie jakiegoś mini HTPC i postawienie tam KODI (w sumie napisałem teraz posta - to to jest myśl - chociaż nie wiem czy do tego działu).
W każdym razie proszę o pomoc
Pozdrawiam