Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II - Zapowietrzanie się sprzęgła

17 Lut 2019 11:52 354 3
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich, mój problem dotyczy sprzęgła w Lagunie II ph2, objawem usterki jest luźny pedał sprzęgła co powoduje nie wysprzęglanie i brak możliwości wrzucenia biegu. Dopiero po tzw. "pompowaniu sprzęgła" pedał wraca do normalnego stanu i udaje się włożyć bieg. Po zewnętrznych oględzinach układu hydraulicznego sterowania sprzęgła nie stwierdziłem żadnych wycieków przy pompce sprzęgła, ani przy wysprzęgliku oraz stan płynu w zbiorniczku nie ubywa. W końcu zdecydowałem się na wymianę pompki, lecz i to nie rozwiązało problemu raz pedał stawia opór jest w normalnym stanie pracy, co umożliwia płynną zamianę biegów, a raz jest luźny tak jakby nie było żadnego oporu. Oczywiście cały układ był odpowietrzany. Proszę pomóżcie ... czy konieczna jest wymiana wysprzęglika który jest w skrzyni biegów?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    kch1988 napisał:
    czy konieczna jest wymiana wysprzęglika który jest w skrzyni biegów?
    jeśi dobrze odpowietrzasz to tak
  • Poziom 4  
    Witam ponownie :-)

Udało się usunąć problem z zapowietrzaniem sprzęgła. Zamontowałem drugi zbiorniczek, który jest przeznaczony tylko do układu hydraulicznego sprzęgła w którym znajduje się olej hydrauliczny [ olej stosowany do starych samochodów ciężarowych z wspomaganiem] zamiast płynu hamulcowego dot- 4 . Od dwóch dni ze sprzęgłem jest ok :-) niestety po 10 dniach sprzęgło wlazło na dobre w podłogę i uciekł olej z dodatkowego zbiorniczka który wyciekał przez skrzynie. Aktualnie wyciągnąłem skrzynie i będę wymieniać wysprzęglik, mam nadzieje że to bedzię ostatnia naprawa w mojej Lagunie.