Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie webasta SCANIA 4 eberspacher d1lc wtyczka C91/3

Michał75 19 Feb 2019 11:37 2046 7
    Michał75
    Level 9  
    Witam,
    posiadam webasto wyjęte ze Scani 4, potrzebuję w pomocy w uruchomieniu. Instalacja zakończona jest niebieską wtyczką (9 pinowa) o oznaczeniu C91/3, co podpiąć pod jakie piny (gdzie +, gdzie-), chciałem założyć do Scani R. Oprócz samej wtyczki są trzy luźne kable, jak na zdjęciu. Podłączenie webasta SCANIA 4 eberspacher d1lc wtyczka C91/3 Podłączenie webasta SCANIA 4 eberspacher d1lc wtyczka C91/3
    SP7SEC
    Level 28  
    Witaj .Takiego starego klamota chcesz włożyć do R ki ,jeśli już to jakąś D2 lub D4 przynajmniej masz dostęp do części zamiennych .Wolałbym włożyć coś nowszego bo po pierwsze jest cichsze ,mniej pali , mniej zjada akumulator.Natomiast jeśli chodzi o podłączenie D1lc to na forum jest tyle schematów że nie będę się powtarzał
    Michał75
    Level 9  
    Tak są schematy, ale nigdzie nie ma jak dokładnie podłączyć tą 9-pinową kostkę. W zasadzie o jej podłączeniu nic nie ma. Chyba, że się mylę, to proszę o link.
    SP7SEC
    Level 28  
    Dlaczego się uparłeś na tą wtyczkę 9 pin ,patrzysz po wyjściach na sterowniku jak mają być podłączone . Wykorzystujesz tylko potrzebne tj, zasilania ,pompa paliwa, załączenie i potencjometr ,reszta jest niepotrzebna typu ADR sterowanie wentylatorem i np ,czujnik zewnętrzny.Tak na marginesie to jest compact czy jaszcze puszkowiec bo niedoprecyzowałeś
    Michał75
    Level 9  
    Puszkowiec. Mam tą oryginalną wiązkę i chciałem tak uruchomić. Pod czerwony i żółty dałem plus, pod wszystkie czarne minus. Załącza się tylko wentylator, ale chodzi wolno, zegar też się nie odzywa. Który kabel to jego zasilanie?
    Dzięki za zainteresowanie.
    Michał75
    Level 9  
    Wszystkie te schematy oglądałem zanim utworzyłem ten wątek, nie pomagają one w podłączeniu mojej instalacji. Mam do tego typowy dla Scanii sterownik, który też nie widnieje na żadnym ze schematów zdjęcie poniżej.
    Dziękuje za odpowiedzi. Podłączenie webasta SCANIA 4 eberspacher d1lc wtyczka C91/3