Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kineskop Philipsa-zwarcie katody.

07 Wrz 2005 23:38 2553 10
  • Poziom 15  
    Czy jest jakiś sposób na usunięcie zwarcia katody bez wymiany
    całego kineskopu?
  • Poziom 24  
    Poszukaj dokładnie na Elce! Temat zwarć w kineskopach Philipsa był wielokrotnie poruszany.
    Ja osobiście mam złe doświadczenie z nimi, mam specjalny resteryzator kineskopów ( od znajomego z Niemiec ) i niejeden kineskop nim reaktywowałem. Jest w nim też opcja usuwania zwarć ale nigdy na długo takie przestrzelenie nie pomogło.
    Są jeszcze sposoby naładowanym kondensatorem - w ostateczności można próbować.
    Ale gdzieś na Elce wyczytałem ciekawą rzecz: ktoś najpierw wygrzewa kineskop ( kilkanaście minut ) położony ekrenem w dół i o ile dobrze pamiętam przestrzeliwuje i/lub opukuje. Przy pierwszej okazji wypróbuję ten sposób.
    Powodzenia!:D
  • Poziom 12  
    witam.podaj ile cali ma kineskop.pozdrawiam.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Ja to robię przyrządem RW-4 i jeszcze nie miałem przypadku by uszkodzenie takie powróciło, a z tym odwracaniem kineskopu to fakt.
  • Poziom 27  
    Witam a ja wlasnie dostalem taki telewizor do naprawy .Mam z nim sporo klopotu gdyz zwarcie na elektrodach wystepuje chwilowo i potrafi wypalic chipa tda6111q -odradzam taka metode chyba ze robiszten telewizor dla siebie .
  • Poziom 23  
    Witam.
    czasami daje odizolowanie żażenia od masy , jeśli katoda jest zwarta z żażeniem - zasilanie żażenia z tafa WN.
    pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    .... zwarcia katody.....

Ale zwarcia katody do czego? Jeśli do:
    1. żarzenia - najmniej kłopotliwy przypadek. Nawinąć 2 lub 3 zwoje na trafo. wyreg. Uż dodatkowym rezystorem. I po kłopocie.
    2. S1,S2 - przyrząd lub naładowanym elko odpalić miejsce zwarcia. Tutaj operacja może się nie udać. Trudno.
    3. przerwa w doprowadzeniu poszczególnych elektrod - praktycznie jesteśmy bezradni.
  • Poziom 15  
    To jest kineskop 29" ESF.Próbowałem przestrzelic go ale po paru minutach
    prawidłowego świecenia zanika kolor niebieski.Na opukiwanie szyjki
    nie ma reakcji.

Dodano po 5 [minuty]:

Co to jest RW-4?Gdzie to kupic?
  • Poziom 25  
    Jesteś pewny że kineskop?
  • Poziom 15  
    Tak. Sprawdzałem przyrządem do emisji i aktywacji.
  • Poziom 15  
    Kupiłem regenerowany kineskop z działem Toshiby za 330 zł. i po sprawie.