Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oddzielić sygnał audio z sygnału antenowego

>>>P<<< 08 Wrz 2005 12:32 980 13
  • #1 08 Wrz 2005 12:32
    >>>P<<<
    Poziom 10  

mam kabel z anteny TV. Chciałbym zbudować urządzenie do którego podłącze ten kabel z anteny i będzie odbierał sygnał audio. Układ ma być STEREO. Jako, że obraz TV jest nadawany na różnych częstotliwaściach, w celu ich zmiany najlepiejbybyło, aby posłużyło pokrętło.
    LECZ BARDZO BYM CHCIAŁ, aby do układu dołączyć coś takiego, żeby mógł zapisać daną częstotliwaść i po naciśnięciu danego przycisku, przestwai się na nią. Najlepiej, aby zapamiętał 4 częstotliwośći. Z góry dziękuję za pomoc.

0 13
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 08 Wrz 2005 12:43
    tenap
    Spec od TV

Sygnał audio programów TV?

0
  • #3 08 Wrz 2005 12:44
    >>>P<<<
    Poziom 10  

Tak, dokładnie.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #4 08 Wrz 2005 12:58
    tenap
    Spec od TV

Kup sobie płyte główną TV z Nicamem,ma działać sterowanie, tor w.cz i p.cz oraz tor audio, reszta może być uszkodzona.Najprostrzy sposób, podejrzewam, że i najtańszy

0
  • #5 08 Wrz 2005 16:26
    >>>P<<<
    Poziom 10  

tenap napisał:
    Kup sobie płyte główną TV z Nicamem,ma działać sterowanie, tor w.cz i p.cz oraz tor audio, reszta może być uszkodzona.Najprostrzy sposób, podejrzewam, że i najtańszy

Czy mógłbyć podać przykład z allegro? Jakie to wielkie będzie. Niechciałbym żeby przekraczało wielkosć pudełka na cd.

0
  • #6 08 Wrz 2005 16:40
    kackers
    Poziom 15  

Bierzesz sobie telewizor z dekoderem stereo, wyrzucasz z niego kineskop oraz parę innych niepotrzebnych układów i dla bezpieczeństwa trafo WN. Jak dasz radę to nawet w pudełku po zapałkach zmieścisz i nie potrzebujesz żadnych przełączników, jak trafisz na odpowiedni model to wszystko ustawisz z pilota ;)

0
  • #7 08 Wrz 2005 16:52
    >>>P<<<
    Poziom 10  

" telewizor z dekoderem stereo" jak dobrze rozumiem to większość telewizorów właśnie taka jest?

0
  • #8 08 Wrz 2005 17:37
    kackers
    Poziom 15  

Faktycznie obecnie coraz więcej ma takie dekodery, a poza tym zrobisz dobry uczynek jakiemuś zdesperowanemu "naprawiaczowi wizji", który bezskutecznie próbuje znaleść obraz w swoim TV i może sam ci go odstąpi.

0
  • #9 08 Wrz 2005 19:15
    >>>P<<<
    Poziom 10  

A czy nie masz schematu takiego dekodera? Może być mono.

0
  • #10 08 Wrz 2005 19:17
    adrena
    Poziom 20  

No ciekawa idea Amplituner TV z dawnych lat ? .... ale NICAM stereo ?
    Jeżeli stereo to tylko NICAM więc nowe chasiss więc dużo kasy.
    Ja proponuje kupić Ci tuner DVB T/S (pod warunkiem że miszkasz gdzieś w pobliżu nadajników) kartę do kompa.
    Faktycznie bardzo popsuty TV załatwi Ci sprawę polecam Philips z walniętym kinolem lub prockiem video .

Jedyne rozsądne rozwiązanie to zewnętrzny tuner TV do Kompa .
    Z USB masz zasilanie mino że Komp wyłączony .
    Panel LCD(monitor kompa.) możesz podłączyć do tunera i cieszyć się płaskim ekranem TV
    Wyjście Audio Stereo NICAM Pilot itp. itd.
    Pozdro !

0
  • #11 08 Wrz 2005 20:24
    >>>P<<<
    Poziom 10  

Problem w tym, że jak piszę chcę zrobić przejściówkę z Anteny Tv do sygnału audio (na chinch) STEREO lub MONO. "LECZ BARDZO BYM CHCIAŁ, aby do układu dołączyć coś takiego, żeby mógł zapisać daną częstotliwaść i po naciśnięciu danego przycisku, przestwai się na nią. Najlepiej, aby zapamiętał 4 częstotliwośći. Z góry dziękuję za pomoc." O to mi też chodzi.
    Poszukuję schematu takiego cacka.

0
  • #12 09 Wrz 2005 06:02
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej

Ja poskładałem coś takiego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=163311

Niestety mono, ale fonię z programów TV odbiera bez problemu.
    Jeżeli chciałbyś zrobić jakąś pamięć, to musisz zastosować głowicę ze sterowaniem cyfrowym + mikrokontroler. Problem w tym, że mało jest dokumentacji do głowic (linki mile widziane ;) ), w związku z czym najlepiej najpierw znaleźć dokumentację a potem głowicę, potem już będzie z górki.

Oczywiście możesz też zastosować głowicę strojoną napięciowo, ale musisz liczyć się z możliwością "rozjeżdżania" zaprogramowanych kanałów, chyba że zastosujesz jakiś układ automatycznego dostrajania, zresztą wcale nie taki skomplikowany :]

A co do dekodera stereo, to nie za bardzo wiem jak, nigdy nie zgłębiałem tego tematu.

0
  • #13 09 Wrz 2005 13:39
    >>>P<<<
    Poziom 10  

a czy jak wezmę wideo, wykręce z niego te układy, to czy będą małe i jakie zasilanie mogą ciągnąć 220V czy 12V czy inny?

0
  • #14 09 Wrz 2005 13:47
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam.
    Ja wstawił bym głowicę i dekoder Nicam, do głowicy podłączam potencjometr 100k na warikap i mam wszystko.
    Można też rozebrać TV sony z dekoderem, co moim zdaniem wyjdzie taniej bo banie w nich padają i można na giełdzie kupić za niewielkie pieniądze całe szasi.
    pozdrawiam.
    Marcin.

0