Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SilentiumPC Vero V2 600W - Zasilacz wydał z siebie huk i zapach spalenizny

MarttiniX 28 Feb 2019 20:59 666 2
Wago
    MarttiniX
    Level 1  
    Witam,
    Około 5 dni wstecz podczas gry usłyszałem głośny huk, jakby coś ciężkiego spadło na podłogę, następnie po 15 sekundach wyczułem zapach spalenizny. Z początku zacząłem szukać potencjalnego źródła problemu, komputer działał jakby nigdy nic, nie podejrzewałem go też że względu na to, że mam go od sierpnia i nie spodziewałem się usterki tak szybko... Po 10 minutach znalazłem źródło zapachu spalenizny i był to zasilacz. Komputer składany przeze mnie w sierpniu:
    Chłodzenie procesora be quiet! Dark Rock 3
    Dysk SSD Samsung 250GB 2,5'' SATA SSD 860 EVO
    Karta graficzna NVIDIA MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6GB GDDR5
    Obudowa do komputera Sharkoon TG5
    Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)
    Płyta główna MSI Z370-A PRO
    Procesor Intel Core i7 Intel i7-8700 3.20GHz 12MB
    Zasilacz do komputera SilentiumPC 600W Vero L2 Bronze
    Aktualnie zasilacz oddany na gwarancję. Temat zakładam ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem, czy może to wynikać z doboru komponentów? Pomimo tego co się wydarzyło komputer się nie wyłączył, czy możliwe że mimo to jakieś części mogły ulec zniszczeniu? Czy możliwe że akurat tej egzemplarz był wadliwy, a może coś innego mogło spowodować jego zniszczenie? Nie korzystam z forów dlatego proszę o wyrozumiałość, bo nigdy wcześniej nie zakładałem tematu, za wszelkie problemy przepraszam, a za odpowiedzi z góry dziękuję 😁
  • Wago
    zworys
    Level 39  
    Prawdopodobnie uszkodził się element filtru przeciwzakłóceniowego po stronie zasilania. Dlatego zasilacz działał dalej. To jest element jakby dodatkowy, nie decydujący bezpośrednio o pracy zasilacza. Gdyby awarii uległ któryś z integralnych elementów zasilacza to zasilacz wyłączyłby się lub co gorsze uszkodził jeszcze przy okazji płytę. Jeśli to faktycznie ten filtr to wielkość obciążenia zasilacza nie ma znaczenia. Uszkodzenie w takim przypadku jest przypadkowe, chyba że w samej instalacji elektrycznej mieszkania dzieją się niepokojące rzeczy