Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka na ciepłą wodę Miele

05 Mar 2019 17:34 1263 1
  • Level 11  
    Witam, chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie zakupionej używanej pralki Miele Professional WS 5426. Jest to pralka która programowo obsługuje pobór wody do prania w trzech wariantach:
    1. woda zimna i gorąca - gorąca około 70°C pobierana jest do prania zasadniczego i/lub wstępnego na każdym programie o temp. prania od 60°C,
    2. woda zimna - podgrzewana do prania zasadniczego i/lub wstępnego na każdym programie przez dwie grzałki (podłączenie dwu fazowe) lub jedną,
    3. woda zimna i z alternatywnych źródeł ciepła - woda ciepła pobierana jest do prania zasadniczego i/lub wstępnego na każdym programie o temp. prania od 30°C.

Ja używam ustawienia nr 3 ponieważ posiadam wodę ciepłą o temp. około 50°C ,ustawioną zaworem mieszającym dla całej inst c.w.u. , z inst. solarnej lub kotła na drewno. Oszczędności energii dla prania programem A (bawełna, kolorowe) i 40°C z tytułu stosowania tego rozwiązania to min. 50%.

Niestety nie każdy model serii Professional WS jest przystosowany do pobierania ciepłej wody, muszą być spełnione przez pralkę następujące warunki:
    1. posiadanie przyłącza (zaworu) ciepłej wody
    2. płyta główna powinna posiadać przekaźnik sterujący tym zaworem
    3. należy ustawić programator pralki na pobór ciepłej wody.

Podobno wszystkie pralki Miele innej serii AllWater są fabrycznie przystosowane do poboru ciepłej wody. Mnie jednak skusiła pralka Professional WS ponieważ jest dobrej jakości i prosta w naprawie jak twierdzą znawcy.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 26  
    Też sobie chwalę taką opcje ,dawno temu miałem pralkę Amica z podejściem na ciepłą wodę. Obecnie trudno spotkać w sklepie taką nową, więc kupiłem używaną Miele Novatronic W355 i pierze jak szalona, a ciepła wodę mam tanio to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Podobnie do zmywarki Siemens też podłączyłem ciepłą wodę bo też jest przystosowana.