Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C-101 - Samsung Galaxy S4 ZOOM - wyłączył się i nie reaguje

10 Mar 2019 16:57 339 33
  • Poziom 12  
    Telefon podczas normalnego użytkowania nagle się wyłączył i nie chciał włączyć.
    Po kilkudziesięciu próbach włączył się ale zatrzymał na logo samsunga.
    Wszedłem w tryb download i wgrałem 4 plikowca. Kilka dni działał bez problemu. Dziś córka czytała na nim coś w sieci i nagle przy mnie zgasł.
    Nie daje się włączyć, komputer na niego nie reaguje. Zmieniałem baterie na druga, nic.
    Kilkadziesiąt prób włączenia i dalej bez sukcesu.
    Co się mogło stać? Może ktoś podpowiedzieć jak go ożywić?
    Z góry dzięki za rady.
    Pozdrawiam.
  • PCBway
  • Poziom 4  
    Nie był zalany lub nie upadł ? Wg mnie płyta główna się skończyła ,komputer w menedżere też nie pokazuje nic ?
  • Poziom 12  
    Nigdy nie był zalany, nie upadł. Komputer nawet nie wykrywa że podłączam go do kabla usb...
    Dziwi mnie to, że poprzednim razem po kilku dniach dał się włączyć.... i wgrać świeżego andka... działał z tydzień i nagle zgasł...
  • Poziom 4  
    Dla mnie wygląda to ewidentnie na płytę główną która już skończyła swój żywot ,jeśli komp też nie wykrywa sprzętu to ciężko samemu cokolwiek w takiej sytuacji zrobić
  • Poziom 12  
    Ok... czyli raczej trup, szkoda bo córcia chciała go "przejąć"...
    Tylko mnie zastanawia dlaczego raz się kilka tygodni wcześniej "obudził" po kilku dniach... a teraz leżał włączony z tydzień tylko doładowywany po instalacji romu i córcia przez około godzinę oglądała coś na YT i nagle zgasł całkowicie....
    Naprawa zapewne nieopłacalna. Ewentualnie zakup płyty głównej i samodzielna wymiana ale też nie wiem czy opłacalne / wykonalne w domowych warunkach...
    Aha... po pierwszej usterce rozbierałem aparat bo pod soczewki dostał się jakiś syf...ale praktycznie bezinwazyjnie usunąłem i skręciłem...działał ładnie aż do zgonu...
  • Poziom 12  
    Czy taka płyta główna będzie ok na podmiankę?
    Link
    Jeśli tak to czy oprócz wyjęcia starej i włożenia tej na jej miejsce trzeba jeszcze wykonywać magiczne sztuczki jakieś oprócz ewentualnego wgrania romu odinem?
  • Poziom 34  
    Wykręć swoją płytę i porównaj. A z innej beczki, czemu nie zaniesiesz telefonu do jakiegoś serwisu??
  • Poziom 12  
    Byłem w serwisie GSM. Powiedziano mi ze płyta główna niedostępna i tylko naprawa 150-350zl wiec chce spróbować sam bo nie mam dwóch lewych rąk a poza tym jak się nie uda to trudno. Nie wiem tylko czy wystarczy wgrać rom po operacji czy trzeba coś programować dodatkowo.

• Poziom 19  
    Norbas78 napisał:
    Byłem w serwisie GSM. Powiedziano mi ze płyta główna niedostępna i tylko naprawa 150-350zl
    Gość chciał Cię oszukać, lub nie ma dostępu do części. Koszt płyty oscyluje w koszcie naprawy, ale trzeba jeszcze wgrać prwaidłowy IMEI.
    poszukaj lepiej czegoś ze zbitym ekranem lub innymi mechanicznymi usterkami i zrób podmiankę ze swojego, tak żeby IMEI na naklejce i w telefonie był taki sam.
    C-101 - Samsung Galaxy S4 ZOOM - wyłączył się i nie reaguje
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Jak się taki imei wgrywa?
    Bo rozumiem ze wraz z płytą główną jest inny imei. A to jakiś problem w ogóle ze będzie inny?
    Telefon stary. Chciałbym go ożywić jak najmniejszym koszatem bo potrżeby tylko dla córki na wycieczki żeby mogła się do rodziców dodzwonić i porobić pamiątkowe zdjęcia i filmy.
    Ps czym się różni ta płyta z linku od wskazanej z aliexpress bo wychodzi drożej. Na czasie dostawy mi nie zależy bo przy tym telefonie będę dopiero za 45 dni wiec mam czas by czekać na przesyłkę z aliexpress.

• Poziom 19  
    Norbas78 napisał:
    ...rozumiem ze wraz z płytą główną jest inny ime
    Może być inny, lub go w ogóle nie będzie.
    Norbas78 napisał:
    Jak się taki imei wgrywa?
    Są do tego odpowiednie narzędzia. W domu tego nie zrobisz.
    Norbas78 napisał:
    czym się różni ta płyta z linku od wskazanej z aliexpress bo wychodzi drożej
    Nie wiem jaka to płyta na aliexpres, bo nie jest podane dokładnie z jakiego modelu (na jaki rynek została wypuszczona).
    Ta co Ci zdjęcie wysłałem jest bezpośrednio od producenta i do europejczyka.
  • Poziom 12  
    Ok. Jakie więc oznaczenia powinna mieć płyta by pasowała do Europejczyka? Są tez inne aukcje na Ali gdzie są opisane wcdma itp...
    Czy taki imei wgrywa się przed czy po montażu nowej płyty w telefonie i czy ogarnę to z pomocą komputera i kabla USB?
    Jeśli nie to ile taka usługa kosztować powinna w jakimś serwisie GSM by była to uczciwa cena?
    Jeśli nowa płyta będzie miała jakiś imei to jakie są przeciwwskazania do używania telefonu z takim "nabytym" imei?
    Pozdrawiam

• Poziom 19  
    Norbas78 napisał:
    Jakie więc oznaczenia powinna mieć płyta by pasowała do Europejczyka?
    Na zdjęciu które Ci wysłałem masz dokładny numer części, więcej oznaczeń nie potrzebujesz.
    Norbas78 napisał:
    Czy taki imei wgrywa się przed czy po montażu nowej płyty w telefonie
    Po.
    Norbas78 napisał:
    czy ogarnę to z pomocą komputera i kabla USB?
    Nie ogarniesz. Potrzebujesz box do tego.
    Norbas78 napisał:
    Jeśli nie to ile taka usługa kosztować powinna w jakimś serwisie GSM by była to uczciwa cena?
    Nie znam realiów na Polskim rynku.
    Norbas78 napisał:
    Jeśli nowa płyta będzie miała jakiś imei to jakie są przeciwwskazania do używania telefonu z takim "nabytym" imei?
    Nowa (jeszcze raz... NOWA) nie będzie go miała w ogóle.
    Przeciwwskazania zaczną się jak się okaże, że dana płyta pochodzi ze skradionego urządzenia.
    Zawsze możesz się skontaktować ze sprzedawcą i zapytać czy wgra Ci IMEI z twojego telefonu do "nowej" płyty.
  • Poziom 12  
    Płyty na aliexpress pochodzą z używanych telefonów. Będzie więc jakiś email ale faktycznie dopytam czy by mi wgrali mój.
    O oznaczenia pytam bo chce jeszcze poszukać okazji cenowej. Mam czas więc czemu nie. Jeśli byś mi podał jakich oznaczeń szukać a jakich unikać zawęziło by mi to zakres poszukiwań.

• Poziom 19  
    Sprawdziłem jakie części mają "Chinczyki" i wygląda na to że wszystkie płyty były takie same, tylko soft zmieniali. Możesz spokojnie kupować każdą jaką znajdziesz. Ewentualnego softa sobie odinem wgrasz.
  • Poziom 12  
    Ok, dzięki.
    Rozumiem więc że po wymianie telefon obudzi się z innym imei i albo tak zostawię albo iść do jakiegoś magika który mi wrzuci mój oryginalny imei?
    A jak trafię na egzemplarz bez imei to jak się to objawi po uruchomieniu?

• Poziom 19  
    Tak, dokładnie.
    Norbas78 napisał:
    A jak trafię na egzemplarz bez imei to jak się to objawi po uruchomieniu?
    Telefon nie połączy się z żadną siecią. NIe będziesz mógł wykonać żadnych połączeń, ani połączyć się z internetem mobilnym (wi-fi będzie działąło normalnie)
  • Poziom 12  
    Dziękuję serdecznie za informację.
    Pozostaje mi kupić płytę i spróbować.
    Dam znać o efektach.
    PS. Gdyby było potrzebne wgranie imei to na jaki koszt około się przygotować?

• Poziom 19  
    Norbas78 napisał:
    PS. Gdyby było potrzebne wgranie imei to na jaki koszt około się przygotować?
    Polecam podzwonić po lokalnych serwisach i popytać. Każdy pewnie będzie miał inaczej.
  • Poziom 12  
    ok, ale jakiego rzędu to są kwoty tak średnio bym wiedział czy mnie ktoś chce naciągnąć czy mówi uczciwą cenę?

• Poziom 19  
    Nie wiem... Pytaj w Polsce... Ja nie jestem tam i nie orientuje się w cenach.
  • Poziom 12  
    Popytam jak wrócę z Niemiec :-) a może w międzyczasie ktoś się trafi na forum kto podpowie :-)
  • Poziom 10  
    cześć,

jestem właśnie po wymianie płyty głównej w telefonie zony. No i niestety tak jak koledzy wyzej pisali są problemy. Płytę głowną zakupiłem nowa z Aliexpres. Płytka przyszła prawdopodobnie bezpośrednio od producenta ponieważ nie posiada wgranego numeru IMEI i po uruchomieniu telefony nie mozna z niego dzwonić ( brak sieci) i na głównym ekranie pojawiają sie żółte napisy na czarnym tle informującym o jakiś tam danych z telefonu. Serwis samsunga rozkłada ręce mówią że nie moga wgrać numery IMEI a nowej płyty głównej mi nie ściągną bo jest niedostępna ponieważ tel. ma ponad 5 lat. Podobno jest możliwość wgrania numeru IMEI przez BOXa ale muszę znaleźć najpierw serwis ktory się tego podejmie
  • Poziom 12  
    Daj znać o cenie jak znajdziesz serwis.

• Poziom 19  
    dudu$ napisał:
    Serwis samsunga rozkłada ręce mówią że nie moga wgrać numery IMEI a nowej płyty głównej mi nie ściągną bo jest niedostępna ponieważ tel. ma ponad 5 lat. Podobno jest możliwość wgrania numeru IMEI przez BOXa ale muszę znaleźć najpierw serwis ktory się tego podejmie
    Co za bzdury... Po prostu im się nie chce. Ja jakoś tą płytę mogę zakupić, a mamy ten sam globalny system co inne serwisy. Koszt wgarnia takiego IMEI u mnie to 45 funtów więc dziwię się, że za 2 stówy nie chce im się nic robić...
  • Poziom 10  
    Telefon oddany do jednego z serwisów GSM na ursynowie w Warszawie. Za zmianę/naprawę numeru IMEI żądają sobie 100zł. Jak na razie serwis ma problem , zmienił IMEI , zasieg niby jest ale nie da się zarejestrować telefonu do sieci :/
  • Poziom 31  
    gathor10 napisał:
    Co za bzdury... Po prostu im się nie chce. Ja jakoś tą płytę mogę zakupić, a mamy ten sam globalny system co inne serwisy. Koszt wgarnia takiego IMEI u mnie to 45 funtów więc dziwię się, że za 2 stówy nie chce im się nic robić...

Nawet dla jakiejs "losowej" plyty wzietej z niewiadomego zrodla, mozliwe, ze na zupelnie inny rynek i z pominieciem oficjalnego serwisu? Moze w UK zasady sa mniej sztywne.

Cytat:

Telefon oddany do jednego z serwisów GSM na ursynowie w Warszawie. Za zmianę/naprawę numeru IMEI żądają sobie 100zł. Jak na razie serwis ma problem , zmienił IMEI , zasieg niby jest ale nie da się zarejestrować telefonu do sieci :/

W wiekszosci nowszych Samsungow nie da sie tak po prostu zmienic IMEI nie majac dostepu do oficjalnych narzedzi Samsunga. Trzeba albo wgrac odpowiedni certyfikat albo "spatchowac" modem tak zeby go ignorowal.

Nie wiem z jakiego sprzetu korzystaja, ale jesli z z3xa to niech sprobuja opcji "patch cetificate" albo "repair network" (zdaje sie, ze w aktualnych wersjach tak to sie nazywa) wybierajac model T311. Co prawda w aktualnych wersjach z3xa ta opcja jest dostepna rowniez dla C101 to nie koniecznie musi dzialac.

• Poziom 19  
    blahfff napisał:
    W wiekszosci nowszych Samsungow
    C101 leci na kitkacie, adna z tego nowość zatem.
    blahfff napisał:
    Moze w UK zasady sa mniej sztywne.
    nie chodzi o zasady... Sprzęt jest troche ponad 5 lat stary, więc tutaj i tak gwarancji już nie ma...
  • Poziom 31  
    gathor10 napisał:
    blahfff napisał:
    W wiekszosci nowszych Samsungow
    C101 leci na kitkacie, adna z tego nowość zatem.

A jakie to ma znaczenie? i9300 leci na 4.3 a IMEI do dzis nie da sie naprawic tak, zeby zasieg bez zadnych patchy, a przynajmniej sprzetem ktory jest dostepny dla serwisow nieautoryzowanych.

Nie robilem tego nigdy w C101, ale skoro jest opcja patcha to znaczy ze telefon weryfikuje certyfikat i mozliwe, ze tu lezy problem z logowaniem sie do sieci. Z kolei, jesli serwis juz bawil sie w naprawe IMEI to zapewne zrobil roota bo zdaje sie ze inaczej tego zrobic sie nie da, wiec mozliwe ze nabil flage knoxa a to z kolei dyskwalifikuje mozliwosc naprawy IMEI w serwisie autoryzowanym - soft nie pusci dalej esli dobrze pamietam.