Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens WS100261 (IQ500) - wycieka woda i manual serwis

13 Mar 2019 21:42 162 4
  • Poziom 11  
    Witam,

Potrzebuje manual serwis do prali Siemensa IQ500. Musze przeczyścić grzałkę z powodu sporej ilości kamienia na ubraniach. Oraz od pewnego czasu zaczyna mi wyciekać woda, lewy róg z przodu, woda sączy się od strony szuflady do dołu, i nie wiem czy się skrapla gorąca para, czy jakiś odpływ jest przyblokowany...

Jeśli ktoś posiada manual serwis do tej pralki albo miał podobne problemy i sobie z nimi poradził proszę o radę.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 31  
    Wpierw kolego trzeba użyć metod bezinwazyjnych - czyli, użycie płynu do odkamieniania pralki. Samo czyszczenie grzałki niewiele pomoże-dużo kamienia osadza się na bębnie i zbiorniku. Co do wycieku- wyjąć szufladę na proszek, wyczyścić ją dokładnie ze skamieniałego proszku, wyczyścić komorę szuflady, i jej odpływ do zbiornika. Wszystko to można zrobić bez rozkręcania pralki- czekamy na odpis o postępach prac.
  • Specjalista AGD
    tobi85 napisał:
    Musze przeczyścić grzałkę z powodu sporej ilości kamienia na ubraniach.

Na to czyszczenie grzałki nie pomoże, efekt wrzucania proszku szuflą w nadmiernej ilości.

tobi85 napisał:
    woda sączy się od strony szuflady do dołu

Zapuszczony dozownik, kolega wyżej już udzielił rady w tej kwestii

Ogólnie to manual nic Ci tu nie pomoże.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za szybkie i konkretne odpowiedzi, jeśli chodzi o kamień pralka co jakis czas jest odkamieniana "tabletka" lub kwaskiem. Co do wycieku ogólnie pranie jest robione na płynie, zero proszku, szuflada byla wyczyszczona, wymoczona, wygląda jak nowa 😉 ale dozownik byl nie ruszany... nigdy tam nie grzebalem dlatego "na wszelki wypadek" chciałem miec przy sobie serwis manual... moze się obędzie bez, spróbuje
  • Specjalista AGD
    tobi85 napisał:
    moze się obędzie bez
    Będzie musiało, bo ten manual Ci w tym nie pomoże.