Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Accord VIII - efekt BRUM przy AUX

Bogdan1002 20 Mar 2019 10:07 573 6
    Bogdan1002
    Level 3  
    Witam

Posiadam taki konwerter który zamienia sygnał cyfrowy HDMI na RCA:
    Honda Accord VIII - efekt BRUM przy AUX
    - czarny przewód to zasilanie i jest podłączony pod USB
    - cinch żółty prowadzi do wyświetlacza samochodowego
    - cinch czerwony i czarny prowadzi do gniazda AUX w który auto jest wyposażone seryjnie

Przy takim połączeniu nawet jeśli nie podłącze jeszcze nic na wejściu do konwertera słyszę efekt "BRUM" taki jak tutaj (może trochę ciszej jest u mnie):
    https://www.youtube.com/watch?v=THD79hmODlQ
    Po podłączeniu na wejściu sygnału z HDMI nic się nie zmienia - "brum" jest dalej.
    Gdy odłączę cinch video "brum" zanika. Gdy odłączę cinch od dźwięku ( czarny +czerwony) "brum" również znika.
    Podłączałem konwerter także pod USB w PowerBank ale "brum" nie znika.

Jak to rozwiązać? Czy taki izolator masy może pomóc? Czy to konwerter jest słabej jakości?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    bestboy21
    Level 39  
    Powstaje pętla masy między urządzeniem RCA a HDMI, bo zasilanie już sam wykluczyłeś podłączając banka.
    Nie wiem co to za urządzenia, skąd brum w samochodzie ?? Masz coś zasilane z przetwornicy 230V?, w samochodzie to raczej świsty i trzaski a nie brum..

Separatory by pomogły ale pamiętaj że do audio i video są inne izolatory.
    Audio jest do 20kHz a composit to ponad 2Mhz (inne transformatory są w separatorach).

Gdybyś szukał to szukaj pod "composite video isolator" a później już po polsku sobie doszukasz a audio to wiadomo, bo tego jest na pęczki ;)
    Bogdan1002
    Level 3  
    Izolator masy dla audio pomógł dużo i obecnie da się słuchać muzykę. Teraz tylko przy maksymalnym ustawieniu głośności w samochodzie słychać trochę BRUM. Izolator kosztował jakieś grosze ( 23 zł ). Czy lepszej jakości izolator masy całkowicie mógłby mi usunąć BRUM ??

Żeby nie było tak różowo to został jeszcze jeden problem. Obecnie używam do zasilania USB z PowerBank i nie ma zakłóceń od zasilania. Kupiłem oryginalną ładowarkę samochodowo SAMSUNG EP-LN920 2A Adaptive Fast Charging. Niestety ta ładowarka też zakłóca a czytałem w necie że to jedyna ładowarka która nie sieje zakłóceń od ładowania.

Jaką ładowarkę USB samochodową kupić żeby nie siała zakłóceń ?
    bestboy21
    Level 39  
    No dobra ale co z sygnałem video, on w cale nie zwiększa zakłóceń?
    Bogdan1002
    Level 3  
    bestboy21 wrote:
    No dobra ale co z sygnałem video, on w cale nie zwiększa zakłóceń?

Kurde wszystko się wyjaśniło. Miałem dziwny przewód audio ( podwójny cinch- jack )
    Dziś przyszedł nowy przewód z Allegro i zero BRUM. Izolator masy nie jest już potrzebny.
    Także to wina przewodu jack-cinch a ja tyle dni zmarnowałem :)
    Kryszkumerc
    Level 1  
    Witam, mógłbyś podrzucić link które przewody załatwiły sprawę ? Mam podobny problem.
    Bogdan1002
    Level 3  
    Kryszkumerc wrote:
    Witam, mógłbyś podrzucić link które przewody załatwiły sprawę ? Mam podobny problem.

Wymieniłem przewód który prowadził sygnał audio od źródła sygnału do gniazda AUX w samochodzie. W moim przypadku to był taki przewód:
    https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-...pGgLPyJIgNW1yoMBezhoC83kQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Jak Ci nie pomorze wymiana przewodu to izolator masy powinien załatwić sprawę: ( o ile masz efekt BRUM bo izolator masy likwiduje tylko BRUM)
    https://allegro.pl/oferta/sinuslive-gl205-fil...4F7prK1oJ85lE6XRivxoCztEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds