Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Amica EB 8774 WA+ - Grzałki piekarnika nie działają

23 Mar 2019 10:05 387 9
  • Poziom 2  
    Tak jak w temacie, po włączeniu piekarnika wybieram program lecz temperatura nie wzrasta. Wentylator działa, światło działa, zegar także. Proszę o radę gdzie szukać problemu. Jaka część bedzie do wymiany.
  • Poziom 7  
    Witam problem prawdopodobnie leży w tych grzalkach jednakże nie wykluczone, że może gdzieś być np. z programatorem tego piekarnika. Ja bym zaczął od sprawdzenia tych grzałek.
  • Poziom 20  
    Termik do sprawdzenia.
  • Poziom 33  
    Na 99% wypalony przełącznik funkcji. On jest budowy otwartej. Zdejmij osłonę - uszkodzenia widać gołym okiem.
  • Poziom 10  
    Jakieś rozwiązanie tego tematu?
  • Poziom 19  
    jozgo napisał:
    Na 99% wypalony przełącznik funkcji. On jest budowy otwartej. Zdejmij osłonę - uszkodzenia widać gołym okiem.
    Trochę falstart wszystko sterowane elektronicznie. Wrzuć zdjęcie sterownika, pewnie niechcący załączony tryb ochrony przed dziećmi.
  • Poziom 10  
    danyx napisał:
    Wrzuć zdjęcie sterownika , pewnie niechcący załączony tryb ochrony przed dziećmi.

Podłączyłem się do tego tematu bo mam taki sam problem z piekarnikiem - czyli wszystko się uruchamia łącznie z wentylatorem termoobiegu, ale nie grzeje żadna z grzałek. Wrzucam zdjęcia uruchomionego panelu i elektroniki.
    Proszę o pomoc.

Amica EB 8774 WA+ - Grzałki piekarnika nie działają Amica EB 8774 WA+ - Grzałki piekarnika nie działają Amica EB 8774 WA+ - Grzałki piekarnika nie działają Amica EB 8774 WA+ - Grzałki piekarnika nie działają
  • Poziom 20  
    Jeszcze raz, i ostatni. Termik. Po polsku wyłącznik termiczny.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Termik jest sprawny, dla pewności nawet go omijałem i nic się nie zmiana...
    Edit:
    Temat rozwiązany - info dla potomnych.
    Przypadkowo włączony został tryb demo - brak jakiejkolwiek informacji o tym na panelu. Instrukcja oczywiście nic nie mówi na ten temat. Wyłączenie trybu demo dla tego modelu:
    Piekarnik w trybie czuwania.
    Naciskamy i przytrzymujemy jednocześnie sensory temperatury i timera, trzymając wciśnięte jednocześnie dwukrotnie dotykamy sensor czyszczenia pierwszy od prawej w dolnym rzędzie (ten z symbolem kropelki) jak usłyszymy piknięcie to tryb demo został usunięty.
    Załączam zdjęcie panelu z zaznaczonymi sensorami.

Mam nadzieję, że komuś pomogę.
    Pozdrawiam
    Amica EB 8774 WA+ - Grzałki piekarnika nie działają
  • Poziom 2  
    Dziękuję za informacje. Zrobiłem tak jak Pan napisał i wszystko działa:). Kombinowałem jak mogłem z poprawianiem lutowania włącznie. Zgłosiłem się nawet do elektronika który także nie potrafił stwierdzić co mogło się stać. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.