Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SSD instalacja systemu W10 - Problem z instalacją sysytemu na nowym dysku SSD

30 Mar 2019 16:08 570 30
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie!

Dosłownie wczoraj kupiłem dysk SSD ADATA SU800 256GB, i już na samym starcie mam problem.

Dysk zamówiłem po to żeby zrobić reinstall systemu na SSD żeby poprawić ogólną szybkość programów która już na moim starym HDD Seagate zaczęła się mulić.

Z pendriva zrobiłem bootowalny dysk z systemem windows 10 ale podczas gdy już zaczynam proces instalacji po boocie z USB gdy wybieram nowy dysk wyskakuje info:"Windows can't be installed to this disk" w załączniku foto tego błędu.

Do instalacji systemu odpinam HDD stare żeby czasem się nic nie gryzło, instalować próbowałem też z nim ale nic to nie dało...

Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia kompletnie co z tym fantem zrobić, próbowałem jakieś fixy z google ale nie dają one żadnego efektu lub po prostu moze ja coś źle robię ale starałem się trzymać instrukcji.

Pozdrawiam
    SSD instalacja systemu W10 - Problem z instalacją sysytemu na nowym dysku SSD SSD instalacja systemu W10 - Problem z instalacją sysytemu na nowym dysku SSD
  • Computer Controls
  • Poziom 5  
    Powiem szczerze że nie widzę tu żadnych ustawień UEFI w biosie(płyta główna Asrock B85) w załączniku wysyłam zdjęcia jakie opcje mam gdy wchodzę w biosa
    Co ciekawe na jednym foto widać tylko stary dysk(zdjęcie gdzie wypisane są wszystkie wejścia SATA) a nowego ADATA już nieSSD instalacja systemu W10 - Problem z instalacją sysytemu na nowym dysku SSD
  • Użytkownik obserwowany
    To dysk sata? Musi być widziany w bios! Zdjęcia nieczytelne. Nie mam takiej płyty.

Dodano po 45 [sekundy]:

Pod które sata jest wpięty ssd

Dodano po 1 [minuty]:

Jaka to płyta?

Dodano po 1 [minuty]:

Masz chyba 4 sata3 i 2 sata2 podłącz pod sata 3
  • Poziom 5  
    No właśnie to jest dla mnie dziwne, w biosie nie widzę dysku ale gdy włączę system przez stary dysk HDD to w bibliotece w moim komputerze dysk jest widoczny.
    Tak samo gdy odpale system przez windowsa na USB dysk SSD też jest widoczny,ale tam tak jak już pisałem nie daje się windowsa zainstalować

Dodano po 55 [sekundy]:

Płyta Asrock B85
    Podpięty pod SATA 3_1 i jeszcze próbowałem pod SATA 3_2
  • Admin grupy komputery
    W BIOS zakładka BOOT poszukaj i przełącz Launch Storage OpROM Policy.
  • Poziom 36  
    Foreed napisał:
    w biosie nie widzę dysku ale gdy włączę system przez stary dysk HDD to w bibliotece w moim komputerze dysk jest widoczny.

Czy to nie jest problem braku sterownika SSD w instalatorze win10 ?
  • Admin grupy komputery
    zworys napisał:
    Czy to nie jest problem braku sterownika SSD w instalatorze win10 ?
    Nie.
  • Computer Controls
  • Poziom 5  
    Ok, zaraz zobaczę tą opcje w biosie
  • Poziom 12  
    A czy kolega wziął pod uwagę winę po stronie kabla?
  • Poziom 23  
    Foreed napisał:

Z pendriva zrobiłem bootowalny dysk z systemem windows 10 ale podczas gdy już zaczynam proces instalacji po boocie z USB gdy wybieram nowy dysk wyskakuje info:"Windows can't be installed to this disk" w załączniku foto tego błędu.

Robiąc bootowalnego pendriva jakiego użyłeś schematu partycjonowania MBR czy GPT?
  • Poziom 5  
    A więc tak: pokombinowałem z kablami i teraz nawet sama instalacja się włącza tylko podczas przygotowywania plików do instalacji proces zatrzymuje się na 0% i po kilku minutach wyrzuca taki błąd jak w załączniku.
    Próbowałem kilka wersji samego instalatora zgrywać na USB ale bez różnicy cały czas to samo. SSD instalacja systemu W10 - Problem z instalacją sysytemu na nowym dysku SSD SSD instalacja systemu W10 - Problem z instalacją sysytemu na nowym dysku SSD

Dodano po 3 [minuty]:

qwart napisał:
    Foreed napisał:

Robiąc bootowalnego pendriva jakiego użyłeś schematu partycjonowania MBR czy GPT?

Robiłem MBR bo jak rozumiem jeśli system plików dysku jest jako MBR to pendrive będąc GPT nie da rady tego zainstalować?
  • Poziom 23  
    Foreed napisał:
    Robiłem MBR bo jak rozumiem jeśli system plików dysku jest jako MBR to pendrive będąc GPT nie da rady tego zainstalować?

Tak,ale na dysku musisz jeszcze utworzyć nową partycje z nieprzydzielonym miejscem.Tak jak w tym poradniku
  • Poziom 5  
    Tak też właśnie zrobiłem ale cały proces zatrzymał się na kopiowaniu samych plików systemu na 0%- foto w załączniku.
    Teraz jeszcze tylko pytanie, w programie easeus moge zmieniać rodzaj dysku - MBR czy GPT w takim razie jaki rodzaj dysku ustawić?
    Tak samo w jakim systemie odpalać USB i tu jeszcze kolejne pytanie: gdy włączam wybór bootowania z jakiegoś urządzenia to wyskakują zawsze dwie opcje: USB i UEFI.
    Z tego co rozumiem UEFI działa tylko z systemem GPT a USB z MBR.

Postaram się zostawić na noc ten instalator ale wydaje mi się że nic z tego bo raczej powinno zrobić się to o wiele szybciej SSD instalacja systemu W10 - Problem z instalacją sysytemu na nowym dysku SSD

Dodano po 9 [godziny] 17 [minuty]:

Wcześniej robiłem sam partycje w tym programie easeus i ustawiałem ją jako podstawową i aktywną i jak chciałem na niej zainstalować system to dochodziło do tego przygotowywania plików po czym wyskakiwał znany nam już wcześniejszy błąd.

Teraz jak próbuje zainstalować system na nieprzypisanym miejscu tak jak na filmiku, wszystko zatrzymuje się na samym kopiowaniu plików i wyskakuje taki błąd : SSD instalacja systemu W10 - Problem z instalacją sysytemu na nowym dysku SSD
    Skanowałem jeszcze dysk w poszukiwaniu problemów czy czasem to sam dysk nie jest zepsuty ale nic nie znalazłem...
  • Poziom 23  
    Do zmiany stylu partycji ja używam bootowalny pendrive z Acronis Disk Director.Czy na pewno robisz tak jak na filmie: usuń partycje > utwórz nową >formatuj>instaluj?
  • Poziom 5  
    Gdy wczoraj próbowałem zainstalować system to zrobiłem tak jak tutaj widać czyli: usunąłem wcześniej utworzone przeze mnie partycje i kiedy wszystkie znikną klikam instaluj na nieprzydzielone miejsce, nie próbowałem co prawda odłączać dysku hdd żeby został sam SSD może to coś da.
    Kiedy instaluje bez stworzenia partycji przeze mnie czyli tak jak na filmiku to instalacja staje na kopiowaniu plików tak jak już pisałem. Jeśli dzisiaj się nie uda przy kolejnej próbie to postaram się nagrać film z całej operacji
  • Poziom 23  
    Utwórz partycje i sformatuj na NTFS na nieprzydzielonym miejscu ,a następnie instaluj.
  • Użytkownik obserwowany
    qwart napisał:
    Foreed napisał:

Tak,ale na dysku musisz jeszcze utworzyć nową partycje z nieprzydzielonym miejscem.Tak jak w tym poradniku

Nie. Win wszystko zrobi. Właśnie stawiałem na nowym dysku win10 i nic nie było i nie ma problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

Foreed napisał:
    Tak też właśnie zrobiłem ale cały proces zatrzymał się na kopiowaniu samych plików systemu na 0%- foto w załączniku.
    Teraz jeszcze tylko pytanie, w programie easeus moge zmieniać rodzaj dysku - MBR czy GPT w takim razie jaki rodzaj dysku ustawić?

Nie powinienes niczego tworzyc. Dysk powinien byc nowy bez miejsc formatowania itd.

Dodano po 1 [minuty]:

Masz obraz ściągnięty ze strony MS narzędziem ? Z dysku usuń kompletnie wszystko.

Dodano po 1 [minuty]:

qwart napisał:
    usuń partycje > utwórz nową >formatuj>instaluj?

Nie trzeba niczego tworzyć.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy na drugim podłączonym dysku hdd jest system? Jest aktywna partycje. Ja używam mini tool partitiom wizard.
  • Poziom 5  
    Narzędziem też już próbowałem instalować ale to wcześniej, teraz spróbuje jeszcze raz.
    Dysk hdd jest z systemem także W10, jest to stary dysk na którym wcześniej robiłem codzienne rzeczy.
    Kolega z pracy podpowiedział mi jeszcze że może podczas instalacji spróbowałbym wgrać sterowniki ze strony SSD?
    Jutro dostanę od niego też oryginalny pendrive z systemem, ten od Windowsa.

Dodano po 1 [minuty]:

To właśnie mnie ciekawi bo robiąc samemu partycje przez program sama instalacja na niej dochodziła już do momentu przygotowywania plików a tu zatrzymuje się na samym kopiowaniu
  • Użytkownik obserwowany
    Użyj narzędzia do skopiowania obrazu iso na botowalny pendrive lub z podanej strony zrób flash usb.
    https://www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10
    Odepnij dysk hdd. Zostaw czysty dysk ssd bez żadnych przydzielonych miejsc, formatów pusty. Dysk hdd musisz odpiąć na czas instalacji jeśli jest na nim system. Po zainstalowaniu i zaktualizowaniu podepniesz spowrotem.
    Jak widzisz tez mam dwa systemy. Na ssd górny i hdd dolny. Ale na czas instalacji odepnij hdd. Bootowanie z jednego dysku.
  • Poziom 5  
    Ok spróbuję to zrobić w ten sposób, zobaczymy co wyjdzie
  • Poziom 5  
    Teraz instalacja zacięła się odrazu po kliknięciu dalej tak jak na foto minęło juz 20 minut także raczej nic sie nie ruszy.
    Instalacje odpaliłem z narzędzia w10 ze strony w boot jako USB a nie UEFI jeśli coś miałoby to zmienić.
    HDD odpięte.
    Wcześniej jak robiłem sam partycje to proces instalacji się rozpoczynał ale zacinał w pewnym miejscu

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 2 [godziny] 59 [minuty]:

Niestety cokolwiek bym tutaj nie zrobił cały czas wyskakuje ten sam błąd.
    Przed chwilą robiłem instalacje i proces przygotowywania plików doszedł do 100% ale zaraz po tym znowu wyrzuca instalacje.
    Gdy chce zrobić instalacje na dysku bez żadnych partycji wszystko się zacina i nawet nie włącza się proces kopiowania plików.
    Nie mam zielonego pojęcia co jeszcze mógłbym zrobić z tym dyskiem niestety
  • Poziom 5  
    Nagrałem obraz przez PowerISO i przy okazji na pendriva żeby mieć jakieś opcje awaryjne.
    Ale niestety wyskakuje mi tu odmowa dostępu, litery dysków wpisuje dobrze, w załaczniku wysyłam foto .SSD instalacja systemu W10 - Problem z instalacją sysytemu na nowym dysku SSD SSD instalacja systemu W10 - Problem z instalacją sysytemu na nowym dysku SSD

Na foto z dyskami kolor czerwony to dysk N tak jak u Ciebie w poradniku a Dysk O to odpowiednik dysku BOOT.
    Dysk I: to pendrive na którym jest wypalony obraz płyty z windowsem
    Dysk F: to sam obraz płyty znajdujący się na innym dysku twardym
  • Admin grupy komputery
    Uruchom CMD jako administrator.
  • Poziom 5  
    Instalacja systemu w końcu się włączyła z SSD ale dalej wszystko się zacina na kopiowaniu plików niestety
  • Poziom 23  
    Nie ma pewności że dysk jest 100% sprawny. Sprawdź czy da się sklonować system z HDD Link
  • Admin grupy komputery
    qwart napisał:
    Nie ma pewności że dysk jest 100% sprawny. Sprawdź czy da się sklonować system z HDD Link
    Skoro nie ma pewności, to poco ma klonować.
    Należy sprawdzić SMART dysku.