Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNITRA Iskra 8556 POLKOLOR i problem

dado00 10 Sep 2005 20:44 1329 5
    dado00
    Level 19  
    witam panowie wygrzebalem ten tv z piwnicy od brata i myslalem to do siebie do pokoju wstawic
    ale jest problem po podlanczeniu do proadu wcisnieciu power pokazuja sie takie 2 poziome kreski na tym wyswietlaczu co nr programu pokazuje
    po wcisnieciu malego przycisku on w tv tylko cos "pyknie" i na tym koniec :(
    co to moze byc ??
    oplaca sie to wogole robic ??
    w sumie to by mi zalezalo na tym bo bym mial tv w pokoju:)
    aha i puki co nieznalazlem do niego pilota :/
    z gory dzieki za pomoc
    dado00
    ogryz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam!
    Przy uruchamianiu starego, dawno nie używanego sprzętu podstawową sprawą jest wymiana kondensatorów elektrolitycznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na elki w przetwornicy, linii i pionie (choć powinno się wymienić wszystkie). Standardowo luty do poprawienia.
    To na początek.

Pozdrawiam.
    dado00
    Level 19  
    tak jest
    jak sie przytrzymam tan mniejszy power to gasna te kreski na wyswietlaczu i po chwili strzela ten "przelocznik" co w nic cewka jest
    czyli warto to naprawiac ??

a jak bys byl taki uprzejmy mogl bys mi podac dokaldnie ktore te kondesatory mam wymienic (symbole ze schematu jest na elektrodzie)?? i jaki to koszt ?? tak na oko ??

ok naliczylem 32 kondensatory elektrolityczne
    zobacze ile to bedzie kosztowac i jesli w miare to wymienie wszystkie a jesli nie to te wazniejsze :)
    panowie na tym ty pisze 90 W duzo on pradu ciagnie ?? bo mi mama truje zebym to wywalil bo ciagnie duzo pradu :/ jak ja przekonac ze to niejest duzo ??:)
    Sylves_ter
    Level 17  
    Sie ma. to urzadzenie które ci "pyka jak próbujesz uruchomić tv to przekaznik dołaczający napiecie sieci na przetwornice odbiornika.bo procesor jest zasilany z osobnego malego transformatorka sieciowego.i tam jest wszystko ok. masz uszkodzona przetwornice odbiornika i dlatego nie pracuje,sprawdz bezpiecznik sieciowy,moze tylko padl ( ale nie pada bez powodu zazwyczaj).jesli bezpiecznik dobry to trzeba prawdopodobnie naprawić przetwornice, opór zabezpieczający,trudno powiedzieć dokładnie co to za usterka.a moze przekaznik ma upalone styki i sieci nie podaje. trzeba sprawdzać i tyle.cze
    ogryz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Teraz dopiero pobrałem schemat. Sprawdź czy po załączeniu (po pyknięciu) pojawia się napięcie na kondensatorze C11 (powinno być ok 320V). Sprawdź też bezpiecznik V10. Co do elektrolitów - wystarczy wymienić te na napięcie 100V i większe (obowiązkowo C15).
    dado00
    Level 19  
    wyeminilem bezpieki i c15 na c11 jest napiecie
    teraz cos jeszcze pobuczy w nim
    wlanczam ten maly start i gasna dwie kreski
    szkoda chyba kasy na ten tv
    jeden kondensator c11 kosztuje 10 zl