Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool AWG 908E - Poszły korki, silnik nie działa.

Georgi65 08 Apr 2019 12:14 321 3
    Georgi65
    Level 2  
    Witam.
    Mam pralkę Whirlpool AWG 908E.
    Mamy super małą łazienkę (falowiec) Wczoraj moja żona z zamkniętymi drzwiami do łazienki wzięła gorący prysznic. Wszystko mega zaparowało a pralka była włączona i sobie tam prała...

I nagle BUM! Korki łazienkowe wywaliło a z pralki poleciał siwy dymek no i zapach spalenizny. Dziś jak już wszystko wyschło podłączyłem pralkę i słychać tylko pompę (przez 2 sekundy) chyba i świeci się programator ale nic więcej.

Rozkręciłem pralkę i znalazłem takie coś:
    Whirlpool AWG 908E - Poszły korki, silnik nie działa. Whirlpool AWG 908E - Poszły korki, silnik nie działa. Whirlpool AWG 908E - Poszły korki, silnik nie działa. Whirlpool AWG 908E - Poszły korki, silnik nie działa. Whirlpool AWG 908E - Poszły korki, silnik nie działa. Whirlpool AWG 908E - Poszły korki, silnik nie działa.
    Czy po tych zdjęciach można stwierdzić co jest do wymiany? W sensie jaki był by koszt....
    czy czeka mnie zakup nowej pralki?
    Bardzo proszę o pomoc
    Miłego dnia
  • Helpful post
    Interval
    Level 27  
    Niekoniecznie to musi być "z winy żony", mogła woda gdzieś pociec, a na pewno trzeba wymienić złączkę i dokładnie sprawdzić silnik.
    Georgi65
    Level 2  
    Interval wrote:
    Niekoniecznie to musi być "z winy żony", mogła woda gdzieś pociec, a na pewno trzeba wymienić złączkę i dokładnie sprawdzić silnik.
    Wiesz może jak taka złączka może się nazywać? Polutowałem tą wtyczkę i dalej silnik nie mieli... :( Natomiast bez podłączonej wtyczki coś tam nawet pompa zaczyna działać, ale nic więcej.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Helpful post
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Złączka spalona to był skutek, a trzeba zdiagnozować przyczynę. Zatem multimetr w ruch i pomiary silnika. Jeżeli silnik będzie Ok. (w co już wątpię) to dalej trzeba sprawdzić przewody do modułu i na końcu sam moduł (płyta programatora) do przejrzenia. Do tej marki silników używanych jest duży wybór w niskich cenach.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003