Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 Grand Picasso 2015r - Fabryczny zestaw głośnomówiący - słyszę rozmówc

18 Kwi 2019 12:14 219 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Zakupiłem używane auto, podłączyłem telefon do fabrycznego zestawu głośnomówiącego. Wszystko działa jak trzeba poza faktem, że rozmówcy w ogóle mnie nie słyszą. Być może mikrofon się zepsuł. Wersja BT: 1.2.0, wesja systemu: SMEG 5.2.A.R9.

Jestem początkujący, czy może mi ktoś poradzić co można sprawdzić w powyższym przypadku i jak ewentualnie wymienić mikrofon?

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Odebrałem właśnie auto od elektryka. Wyjęli mikrofon, podłączyli do innego modułu i działał dobrze. Powiedzieli, że wygląda na to, że w moim samochodzie nie dochodzi napięcie do mikrofonu. Żeby podziałać dalej potrzebują schemat modułów zestawu głośnomówiącego.

Czy może ktoś z Was coś takiego udostępnić?
  • Poziom 2  
    Witam,
    zdaje się że mam ten sam problem. Udało Ci się go jakoś rozwiązać ?
  • Poziom 2  
    Niestety nie. Oficjalny serwis nie chce udostępnić schematów, a naprawa u nich tu potencjalnie kilka stówek. Ostatecznie odpuściłem temat.
  • Poziom 2  
    Witam,
    dzisiaj byłem w ASO z tą usterką. Okazało się, że musieli zrobić jakieś "auto kodowanie" i wszystko zagrało. Operacja trwała około 2h, niestety nie wiem ile kosztuje taka usługa, ponieważ płacić będzie kto inny.