logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zakłócenia radia RD45 w Citroen C4 Picasso 2008 2.0 bena, po montażu kamer cofania i przedniej

berater 09 Lut 2025 13:02 297 3
REKLAMA
  • #1 21431697
    berater
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 1
    Jak w temacie. Zamontowałem ryżowe kamery w tym pojeździe.

    Radio RD45 (wcześniej odbierające bez zakłóceń) szumi/trzeszczy interferencyjnie po włączeniu kamer, szczególnie przedniej.
    Co prawda rzadko, ale zdarza się, że zakłóceń nie ma. Nie wie, od czego to zależy.
    Jak zwykle, tylna kamera podłączona jest do światła cofania. Przednia i dodatkowy monitorek (dwukanałowy, obsługujący obie kamery) zasilane są spod gniazda zapalniczki.

    Proszę o solucję, jak sobie z tym poradzić.

    Wzmacniacz antenowy? Wydaje się bez sensu, bo wzmocni również zakłócenia.
    Jakiś filtr przeciwzakłóceniowy? Ale jaki? Jest tego pierdylion na rynku.
    Ekranować jakoś przewody? Czym, jak?
    Zasilić przednią kamerę i monitor bezpośrednio z akumulatora, czy po stacyjce? Przez przekaźnik, czy bez?

    Przednia kamera, z założenia, służyć ma tylko manewrowaniu na parkingu i wjeżdżaniu do wąskiego garażu. Podczas normalnej jazdy wyłączam ją tymczasowym prymitywnym wyłącznikiem pokazanym tu: Link
    Może ten wyłącznik jest źródłem zakłóceń?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21432450
    justka80
    Poziom 34  
    Posty: 1539
    Pomógł: 321
    Ocena: 442
    Radzę zmienić formę zasilania kamer. Z plusa akumulatora przez bezpiecznik do przekaźników. Do załączania elektromagnesów w przekaźnikach, wykorzystać to co uprzednio załączało zasilanie kamer.
  • REKLAMA
  • #3 21432884
    berater
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 1
    Dzięki za radę. Pójdę tym śladem, jak zrobi się trochę cieplej.
  • #4 21439665
    berater
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 1
    Co ciekawe, zakłócenia mam tylko na zaprogramowanych ulubionych stacjach, takich jak Anty Radio, Eska Rock, Rock Radio.
    Dziś przełączyłem na PR III i zero zakłóceń i zniekształceń.
    Czyżby moje ulubione miały znacznie słabszy sygnał i wystarczył dobry wzmacniacz antenowy? Jaki?
REKLAMA