Jak w temacie. Zamontowałem ryżowe kamery w tym pojeździe.
Radio RD45 (wcześniej odbierające bez zakłóceń) szumi/trzeszczy interferencyjnie po włączeniu kamer, szczególnie przedniej.
Co prawda rzadko, ale zdarza się, że zakłóceń nie ma. Nie wie, od czego to zależy.
Jak zwykle, tylna kamera podłączona jest do światła cofania. Przednia i dodatkowy monitorek (dwukanałowy, obsługujący obie kamery) zasilane są spod gniazda zapalniczki.
Proszę o solucję, jak sobie z tym poradzić.
Wzmacniacz antenowy? Wydaje się bez sensu, bo wzmocni również zakłócenia.
Jakiś filtr przeciwzakłóceniowy? Ale jaki? Jest tego pierdylion na rynku.
Ekranować jakoś przewody? Czym, jak?
Zasilić przednią kamerę i monitor bezpośrednio z akumulatora, czy po stacyjce? Przez przekaźnik, czy bez?
Przednia kamera, z założenia, służyć ma tylko manewrowaniu na parkingu i wjeżdżaniu do wąskiego garażu. Podczas normalnej jazdy wyłączam ją tymczasowym prymitywnym wyłącznikiem pokazanym tu: Link
Może ten wyłącznik jest źródłem zakłóceń?
Radio RD45 (wcześniej odbierające bez zakłóceń) szumi/trzeszczy interferencyjnie po włączeniu kamer, szczególnie przedniej.
Co prawda rzadko, ale zdarza się, że zakłóceń nie ma. Nie wie, od czego to zależy.
Jak zwykle, tylna kamera podłączona jest do światła cofania. Przednia i dodatkowy monitorek (dwukanałowy, obsługujący obie kamery) zasilane są spod gniazda zapalniczki.
Proszę o solucję, jak sobie z tym poradzić.
Wzmacniacz antenowy? Wydaje się bez sensu, bo wzmocni również zakłócenia.
Jakiś filtr przeciwzakłóceniowy? Ale jaki? Jest tego pierdylion na rynku.
Ekranować jakoś przewody? Czym, jak?
Zasilić przednią kamerę i monitor bezpośrednio z akumulatora, czy po stacyjce? Przez przekaźnik, czy bez?
Przednia kamera, z założenia, służyć ma tylko manewrowaniu na parkingu i wjeżdżaniu do wąskiego garażu. Podczas normalnej jazdy wyłączam ją tymczasowym prymitywnym wyłącznikiem pokazanym tu: Link
Może ten wyłącznik jest źródłem zakłóceń?