Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka elektryczna do 350zł

19 Kwi 2019 17:04 654 26
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Wszystkie te modele posiadają silnik komutatorowy jak w odkurzaczu, głośne to i trzeba pilnować szczotek i łożysk. Kosiarka tylko z silnikiem indukcyjnym np:Link
  • Poziom 5  
    Panowie spytam czy do 350zł kosiarka taka będzie dobra

1. HECHT 1434 MOC

wypada ona najlepiej względem jakość-cena w stosunku do innych kosiarek.Tylko,że ona posiada silnik :HECHT 1434 z nowoczesnym silnikiem komutatorowym typu "turbo"

Natomiast z innych które jeszcze patrzyłem w tej kwocie to
    makita-elm3311
    riwall-3813i- tylko,ze ma trochę opinii negatywnych
    faworyt-kosiarka-elektryczna-indukcjaGTK 1400
    Co do pierwszej hecht dużo opinii pozytywnych
    Makita też opinii pozytywnych dużo
    riwal 3813i i negatywne i pozytywne
    Ostatnia faworyt w miarę ok tylko mały kosz
    Obecna kosiarka ma ostrze tnące o długości 32 lub 33cm
    Z tych co wymieniłem poleci mi ktoś,którąś? czy ta hecht to zły wybór?

Zależy mi by dawała rade sobie przy murku też
  • Poziom 4  
    Musi Pan spytać tych wszystkich profesorów tutaj zebranych:)
  • Poziom 5  
    to czekam na jakieś odpowiedzi :)
  • Poziom 34  
    Widziałem w tym tygodniu w Lidlu za niecałe 200 zł z trzyletnia Gwarancją .
  • Poziom 5  
    Wolałbym coś z wymienionych :) nic poniżej 250zł :) mam małe podwórko :)

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Panowie wybrałem w sumie dwie kosiarki już

1 https://allegro.pl/oferta/kosiarka-elektryczna-hecht-1434-moc-1400-w-turb0-7563361497

2. https://allegro.pl/oferta/kosiarka-elektryczn...-faworyt-gtk-1400-34cm-7465976526#aboutSeller

która z nich? aha i spytam dlaczego np kosiarka pierwsza ma kosz 35l a wydaje się duży natomiast ta druga siatkowa tez ma kosz niby 35l a wydaje się o wiele mniejszy...
  • Poziom 5  
    Panowie pomoże ktoś ? lepiej indukcyjną

https://allegro.pl/oferta/faworyt-kosiarka-elektryczna-1400w-indukcyjny-34cm-6751717371

czy

komutatorowa ale jakaś nowoczesna TURBO dużo pozytywnych ocen

https://allegro.pl/oferta/kosiarka-elektryczna-hecht-1434-moc-1400-w-turb0-7563361497

Moc obie mają tą samą.Z wyglądu jedna i druga ok.Tylko nie wiem właśnie co lepiej indukcja jak pierwsza czy Turbo komutatorowa druga?
  • Poziom 5  
    Panowie podpowie ktoś? którą z tych dwóch wybrać? indukcja faworyt czy komutator turbo hecht ?
  • Poziom 32  
    Ja osobiście kosiarki z silnikiem komutatorowym bym nie kupił. Mam ze zwykłym silnikiem indukcyjnym, ostatnio rozsypał się hamulec, rozebrałem naprawiłem dodatkowo wymieniłem łożyska i śmiga dalej. To tylko moje zdanie Ty zrobisz jak uważasz.
  • Poziom 5  
    rozumiem miałem brać faworyta,ale piszą ludzie o wersji 1400 i 1600,że kółka odpadają bo kijowe spawy.Że producent zawiesił działalność i trzeba bujać się nie wiadomo gdzie.Dalej człowiek zostaje z niczym a budżet 350zł
  • Poziom 32  
    Ja swoją kupiłem na Allegro używaną za 70 zł, stoi na działce w szopie jak ukradną nie będzie szkoda. Gdzie w tym Faworycie są spawy jak tam obudowa z tworzywa?
  • Poziom 5  
    o kółkach ktoś pisał,że przyspawane są
  • Poziom 32  
    Na Allegro jest czeski Riwall z indukcyjnym silnikiem, jak nie będziesz kosił zarobkowo boisk piłkarskich to kilka sezonów bezproblemowo posłuży. Tak myślę
  • Poziom 42  
    Z komutatorowym silnikiem są jeszcze inne problemy jak tylko szczotki. Wysokie obroty silnika wymuszają stosowanie przekładni, oczywiście delikatnej, plasticzanej. Pierwszy kołek czy kamień po drodze i przekładnia uszkodzona. Ostatnio koleżka boscha kosiarkę na śmietnik wyrzucił bo jeden tryb do niej kosztował tyle co pół nowej.
  • Poziom 5  
    Panowie to moja stara kosiarka.. czy to silnik indukcyjny czy komutatorowy Kosiarka elektryczna do 350zł Kosiarka elektryczna do 350zł ?

Ona ma już 20lat :) i potrzebna mi też taka mała jak i tak :) i wciąż nie wiem co kupić.Nie więcej niż 330zł
  • Poziom 30  
    Tak indukcyjny! A co z tą kosiarką jest nie tak?
  • Poziom 5  
    wszystko się rozlatuje prócz silnika xD tak czy siak chciałbym nową z silnikiem indukcyjnym ale naprawdę nie wiem co mam kupić do tych 330zł
  • Poziom 30  
    Ta stara kosiarką gdyby była produkowana dziś, musiałaby kosztować między 800-1000zł. W kwocie jaką określiłeś to jedne kryterium to silnik reszta kompletnie bez znaczenia. To samo chińskie gówno. Kup taką która Ci się bardziej podoba, nie wiem może kolor lub kształt. I dla Twojego dobra znajdź w swojej okolicy jakiś sklep który od lat sprzedaje kosiarki i kup u nich. Zawsze będziesz miał się gdzie wypłakać jak się coś zepsuje.
  • Poziom 30  
    Z twoją to ma tylko kształt i nazwę silnik w tej cenie pewnie zwojony aluminium. Na ich stronie są pewnie adresy dystrybutorów
  • Poziom 5  
    no moja była kupiona 20lat temu za 300zł nowa :) niby ten jakmet co niby przejął mesko czy tam nazwę zmienili piszę,że posiada silnik indukcyjny z cewką czyli tak jak w mojej ale czy jakość nie gorsza to już nie wiem.W sumie jeśli ta mesko co z linku będzie + - 300zł kosztować to warto? czy łasić się na te z allegro typu makita 3111 ?
  • Poziom 30  
    Makita czy Mesko? Może nasz przemysł? Jakmet robi obudowy, silniki kupują pewnie u żółtych.
  • Poziom 13  
    Witam kosiarki jakmet nie kupisz w markecie, i na pewno nie za 300 pln tylko sporo ponad 400
    jeżeli chcesz przyzwoity sprzęt to szukaj z silnikiem indukcyjnym, jakmetem kosiłem 15 lat stoi sprawny bo kupiłem spalinową jedyna naprawa to wymiana łożysk, naprawiam kosiarki znajomym
    i mogę ci powiedzieć że tego badziewia komutatorowego trochę na złom wyrzuciłem, moja dewiza to biednego nie stać na kupowanie tanio, pozdrawiam.
    Jeszcze taka uwaga w razie czego będziesz miał zapasowy silnik, bo twój raczej będzie pasował bez komplikacji i przeróbek.
  • Poziom 5  
    hmm to już sam nie wiem :(
  • Poziom 13  
    Poszukaj obudowy w necie może ktoś ma, w mojej kosiarce silnik jest taki jak twój czyli nasz polski ale obecnie jakie silniki pchają do jakmeta to nie wiem być może koledzy mają rację że chińskie badziewie, ostatnio nie miałem tej kosiarki na warsztacie więc myślę że to też o czymś świadczy, ale decyzję i tak musisz podjąć sam. Pozdrawiam.