Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] ASUS Xonar DG - mikrofon buczy

05 Maj 2019 14:14 150 8
  • Poziom 3  
    Witam. Kupiłem kilka dni temu dźwiękówkę taką jak w temacie (z serwisu aukcyjnego). Dźwięk jest ok, gra czysto, bez zniekształceń. Natomiast problem jest z mikrofonem. Przy dużej głośności i czułości mikrofonu dźwięk z systemu/gry/muzyki wyłapywany jest przez mikrofon, nawet gdy sam mikrofon odepnę od słuchawek. Drugi problem to ciche ,,brzęczenie''/buczenie mikrofonu. Sprawdzałem różne sloty PCI, sterowniki oficjalne/UnifedXonar - bezskutecznie. Dodam, że gdy dotknę ręką obudowy to brzęczenie cichnie, lecz wciąż występuje.
    Zasilacz - Cooler Master B700 v2
    Słuchawki - HyperX Cloud II + przejściówka 4pin - 2x 3pin (na laptopie problem nie występuje.
  • Szafy Rack
  • Szafy Rack
  • Poziom 3  
    Zarówno przewód zasilający od zasilacza jak i od monitora podpięte są do listwy zasilającej Acar F5 która jest podłączona do gniazda z bolcem, pytałem się i z tego co wiem, to wszystkie gniazda w domu są uziemione.
  • Poziom 3  
    Akurat bez obecności osoby dorosłej nie czułbym się zbyt pewnie rozkręcając gniazdo :/ Pamiętam, że jak raz wypadło gniazdo ze ściany w drugim pokoju (zbyt słabe mocowanie) to były trzy przewody.

Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

Co mi pozostaje zrobić w takiej sytuacji?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Podłącz komputer na chwilę do innego gniazda niż reszta. Pokaż jak masz ustawioną zakładkę Recording w sterownikach Xonar oraz ustawienia urządzeń nagrywania w Windows.
  • Poziom 3  
    ASUS Xonar DG - mikrofon buczy
    Niezależnie czy włączę ,,Zwiększenie wydajności mikrofonu'' czy nie to brzęczenie występuje, zmienia się tylko głośność samego mikrofonu i brzęczenie również. Wydaje mi się jednak, że dzisiaj tego brzęczenia nie ma; dwa razy wyłączałem i włączałem komputer aby się upewnić i dźwięk jest czysty. Może problem powróci, w razie czego wrócę tutaj.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam, że wczoraj nic nie robiłem z tym problemem; na noc nie wyłączałem komputera tylko go uśpiłem, może to coś zmieniło.
  • Poziom 3  
    Przyszła mi przedłużka Jack 3.5mm 4pin gdyż kabel od słuchawek jest za długi i musiałem samoróbkę robić, przez nią może to buczenie było. Gdy podepnę bezpośrednio do rozdzielacza Jack na 2 x 3pin to jest idealny głos a gdy podepnę do przedłużki i potem do rozdzielacza to cicho buczy. Dotknięcie obudowy pomaga, wtedy całkowicie przestaje buczeć. To wina przedłużki? Kupiłem ją za kilkanaście złotych, ma 2m długości i pozłacane wtyki.

Dodano po 6 [godziny] 29 [minuty]:

Dałoby się jakoś uziemić obudowę, ewentualnie samą kartę dźwiękową? Wydaje mi się, że ta przedłużka ze względu na swoją długość ma problem z GND. Nawet gdy dotknę pinu/dolutuję do GND przewód i go dotykam to przestaje brzęczeć.

Dodano po 19 [minuty]:

Owinąłem kilkukrotnie folią aluminiową wejście i wyjście od tej przedłużki i jest o wiele lepiej.
  • Poziom 3  
    Przyszła mi przedłużka Jack 3.5mm 4pin gdyż kabel od słuchawek jest za długi i musiałem samoróbkę robić, przez nią może to buczenie było. Gdy podepnę bezpośrednio do rozdzielacza Jack na 2 x 3pin to jest idealny głos a gdy podepnę do przedłużki i potem do rozdzielacza to cicho buczy. Dotknięcie obudowy pomaga, wtedy całkowicie przestaje buczeć. To wina przedłużki? Kupiłem ją za kilkanaście złotych, ma 2m długości i pozłacane wtyki.

Dodano po 6 [godziny] 29 [minuty]:

Dałoby się jakoś uziemić obudowę, ewentualnie samą kartę dźwiękową? Wydaje mi się, że ta przedłużka ze względu na swoją długość ma problem z GND. Nawet gdy dotknę pinu/dolutuję do GND przewód i go dotykam to przestaje brzęczeć.

Dodano po 19 [minuty]:

Owinąłem kilkukrotnie folią aluminiową wejście i wyjście od tej przedłużki i jest o wiele lepiej.

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Winny całego problemu był przedłużacz Jack.