Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica PI6512TF moduł 75.08014.710 - czy będzie działał w mojej płycie?

andrkac 06 May 2019 14:11 1053 5
    andrkac
    Level 8  
    Witam.
    Spalił mi się moduł grzejny w płycie indukcyjnej Amica PI6512TF.
    Serwis/wymiana na nowy nie ma finansowego sensu, ale na portalu ogłoszeniowym znalazłem (wyjety z zupełnie innego modelu) moduł EGO 75.08014.710 - taki sam jak w mojej płycie. I tu pytanie - czy to zgodność tego numeru jest wystarczająca, żeby wiedzieć, że moduł zadziała (o ile oczywiście jest sprawny, wiem co ryzykuję)?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Barthezz1976
    Level 17  
    Każdy moduł podejdzie.
    Sprawdź uwagę tylko czy jest to lewy czy prawy, bo inaczej nie pójdzie.
    Znaczy lewy moduł jest przemienny z prawym, ale odwrotnie nie zadziała.
    Niektóre też mają 2 tranzysotry na duże pole, a inne tylko 1- różnica taka, że ta z 1 się szybciej przegrzeje, wcześniej załączy wentylator.
    fucci
    Level 1  
    michalprezes1 wrote:
    Każdy moduł podejdzie.
    Sprawdź uwagę tylko czy jest to lewy czy prawy, bo inaczej nie pójdzie.
    Znaczy lewy moduł jest przemienny z prawym, ale odwrotnie nie zadziała.
    Niektóre też mają 2 tranzysotry na duże pole, a inne tylko 1- różnica taka, że ta z 1 się szybciej przegrzeje, wcześniej załączy wentylator.

Dzięki koledze michalprezes1 zamontowałem w swojej Amice PI6512TB dwa lewe moduły . dostępność lewych modułów jest nieco większa niż prawych a ich cena niższa. nie wiem czym było to spowodowane możliwe ze chwilowa tendencja. po montażu modułu wyświetliły się błędy E4 na lewych i E5 na prawych polach. płytę trzeba było zrestartować i zaprogramować od nowa każde pole. Procedura programowania to.
    1. Płyta podpięta do sieci ale wyłączona.
    2. trzymamy przycisk P (buster) i jednocześnie wciskamy dość szybko kolejno sterownie polem prawym dolnym prawym górnym lewym górnym i lewym dolnym
    3. Włącza się menu i migają znaki C lub kreski.
    4. wciskamy i przytrzymujemy przycisk zasilania. Pola wyświetlają kilkakrotnie E i płyta restartuje ustawienia.
    5. pojawia się litera C na każdym polu.
    6. Wciskamy po kolei znak C od pierwszego pola (C zaczyna migać) stawimy garnek na wybranym polu.
    jeśli procedura się udała pojawia się znak - (minus)
    7. przechodzimy kolejno wszystkie pola a przy ostatnim płyta sama się zrestartuje.
    dla jasności na youtube nagrałem jak to wygląda. Tytuł na youtube "Amica PI6512TB wymiana modułu naprawa i programowanie płyty"
    ewelina203
    Level 5  
    Amica PI6512TF moduł 75.08014.710 - czy będzie działał w mojej płycie?
    Witam oglądałam Pana film na YouTube i mam pytanie czy może Pan wie jak wejść w ustawienia płyty Pl7551RSTK Amica ma okrągłe sterowanie, a mam ten sam problem co na filmiku i kupiłam nowy moduł, ale muszę go zaprogramować i niewiem jak wejść w ustawienia dziękuję za pomoc.
    jackharleytooo
    Level 4  
    Mam dwie prawe czy jest jakas szansa zeby odpalic czy musze kupic lewa czy z uszkodzonej lewej niemozna cos pokombinowac z atmega
    Barthezz1976
    Level 17  
    jackharleytooo wrote:
    Mam dwie prawe czy jest jakas szansa zeby odpalic czy musze kupic lewa czy z uszkodzonej lewej niemozna cos pokombinowac z atmega

Musisz wsadzić przetwornice na prawy moduł i będzie działał po lewej stronie. Przelutuj części z uszkodzonego lewego na prawy moduł.