Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf V 1.9 TDI 105KM BXE Klimatyzacja nie chłodzi

11 Maj 2019 22:49 108 3
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,
    Przejrzałem dzisiaj forum pod kątem usterek kimatyzacji autymatczynej, ale nie znalazłem przydatnych informacji.
    Nabiłem kilmatyzację kilka tygodni temu. Po kilku dniach od nabicia przestała mi chłodzić efektywnie. Podjechał do tego punktu gdzie mi uzupełniali czynnik. Posprawdzali ciśnienia i ilość czynnika i powiedzieli, że wszystko jest OK. Podjechałem do warsztatu mechanicznego zapytać o diagnostykę i naprawę, ale szef z miejsca (nie oglądając pojazdu) powiedział, że to trzeba wymienić parownik, chłodnicę i coś tam jeszcze - 1200 zł ! Robi się cieplej więc postanowiłem sam coś zdiagnozować. Na VCDS nie pokazało żadnych błędów od klimy. Zgrałem LOGi do pliku.
    Klima się załącza, ale przy temperaturze na dworze 22stC i ustawieniu klimy na LO bardzo słabo chłodzi. Auto lepiej schładza się w trybie ECON. Przy wyższych temperaturach na dworze tj 26stC+ w ogóle nie wieje chłodne powietrze. Poradźcie proszę mi co mogę przetestować / sprawdzić oraz w jaki sposób, żeby dojść co jest przyczyną tego stanu rzeczy ?
  • Poziom 26  
    Mechanik2019 napisał:
    Auto lepiej schładza się w trybie ECON.
    ta funkcja wyłącza klimę więc nie wiem jakim cudem ona nadal działa......

Osuszacz kiedy był zmieniany na nowy? Chłodnica w jakim jest stanie bo to bardzo ważny element.

Mechanik2019 napisał:
    Posprawdzali ciśnienia
    tzn. jakie są albo były ?
  • Poziom 2  
    Cześć, nigdy nie były wymieniane te rzeczy. Mają już 12 lat. Teoretycznie klapy wszystkie się przesterowywują, wentylatory pracują. Myślisz, że trzeba by je wymienić w ciemno ?
    Jeżeli chodzi o ciśnienia to nie pamiętam, ale w sobotę podjadę do znajomego, żeby się tym spróbował zająć.

Funkcja ECON wyłącza kompresor i tak rozumiem, że działa wtedy jak tradycyjny nadmuch. Napisałem to, żeby podkreślić , że przy temperaturach poniżej 20stC powietrze z wentylacji potrafi lepiej schładzać niż przy załączonej klimie (trzymając rękę na kratce czuje, że na ECON powietrze jest chłodniejsze , w obu przypadkach jest ustawione pokrętło na LO).
  • Poziom 26  
    Sprawdź ciśnienia i w kratkę włóż termometr i sprawdź jaką temperaturę ma powietrze na wylocie