Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba w podłączeniu rolet zewnętrznych

19 Maj 2019 15:59 81 6
  • Poziom 2  
    Witam
    A ja mam inny problem, z którym nie potrafię sobie poradzić i nie wiem, gdzie tkwi błąd. Podłączałem wyłączniki rolet. Do tej pory (kuchnia, salon, sypialnia, pokój dzieci) poszło jak z płatka. Także mam przewód czterożyłowy do napędu rolet i trzyżyłowy zasilający. Podłączyłem wszystko jak trzeba, jak w poprzednich pomieszczeniach. I nic! Roleta ani drgnie! Sprawdzałem wyłącznik - jest OK. Próbowałem opuszczać rolety "na krótko" i silnik chodzi. Do napędu rolety jest kabel z czarnym, brązowym, żółto-zielonym i szarym (zamiast niebieskiego) przewodem. Zasilanie to beżowy, zółto-zielony i niebieski. Niebieski zmostkowałem z szarym, żółtozielone razem. Na beżowym zasilającym jest napięcie (sprawdziłem!) więc podłączyłem go do wyłącznika tam, gdzie jego miejsce. Dwa pozostałe czyli brązowy i czarny podłączyłem do sterowania roletą. I nic. Może jakaś podpowiedź?
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista elektryk
    Jeżeli roleta chodzi "na krótko", to przyczyną jest w wyłączniku. Jak to sprawdzałaś? Spróbuj użyć wyłączniku z tych rolet co działają.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    Wyłącznik jest w pełni sprawny. Po prostu kiedy zamontowany wyłącznik nie zadziałał, zamieniłem go na sprawdzony i w pełni sprawny (z innego pokoju).
  • Specjalista elektryk
    A jak sprawdzałaś rolete "na krotko"?
  • Poziom 2  
    Przewód dwużyłowy z wtyczką, podłączony do źródła prądu. Tyle, że w tym przypadku beżowy z czterożyłowego kabla sterującego roletami łączyłem z zasilaniem (brązowym z dwużyłowego) a czarny lub brązowy do drugiej żyły, co podnosiło lub opuszczało rolety.
  • Specjalista elektryk
    Sprawdź obwód zasilający. Może ta faza jest tylko wirtualna. Albo nie ma N.