Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór Telewizji naziemnej - TV odbiera kanały tylko z 1 multipleksu (MUX1)

23 Maj 2019 10:13 441 14
  • Poziom 4  
    Witam,

Tak jak w temacie problem polega na tym, że TV odbiera kanały tylko z MUX1, MUX2 oraz MUX3 czyli TVP1, TVP2, czy polsat itp. nie są odbierane kompletnie.

Dodam że, Posiadam TV z tunerem dvbt2. Mieszkam w bloku i odbieram sygnał z anteny zbiorczej. Siła sygnału kanałów odbieranych na MUX1 to ok 58%, jakość 100%. Moja lokalizacja pozwala na swobodne odbieranie sygnału z MUX2 i MUX3 (obrazek)

Czy ktoś mógłby wskazać jakie mogą być przyczyna wspomnianego wyżej problemu? Czy antena zbiorcza może być źle ustawiona, czy może ja zarabiając kabel antenowy zrobiłem coś nie tak i odbiera tylko część kanałów. Uprzejmie proszę o pomoc.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 41  
    Witam.

Kanały próbujesz odszukać ręcznie czy automatycznie ?.

Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 4  
    Witam,
    Kanały wyszukiwałem automatycznie, wszystkie pasma.
    Pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Według mnie te 58% może być przyczyną takiej sytuacji.
    Ja bym spróbował ręcznego wyszukiwania.
  • Poziom 4  
    Kiedy wrócę z pracy to spróbuje, a jest ewentualnie jakoś możliwość wzmocnienia sygnału? np. przy użyciu jakiegoś zasilacza antenowego?
  • Poziom 41  
    kingster17 napisał:
    a jest ewentualnie jakoś możliwość wzmocnienia sygnału?
    Tak, antena aktywna (ze wzmacniaczem), lecz moim zdaniem w Twoim przypadku mija się to z celem (28km -> Lublin "Piaski").
    Ustaw antenę w kierunku tego przekaźnika.
  • Poziom 34  
    gumisie autor tematu mieszka w bloku, korzysta z anteny zbiorczej jak więc może ją ustawiać w kierunku który wskazujesz?
  • Poziom 36  
    Trzeba najpierw przelecieć się po sąsiadach i zapytać, czy ktoś korzysta i ma poprawny odbiór.
  • Poziom 43  
    Spytać u sąsiada czy odbiera i ewentualnie jakie to kanały.Potem sprawdzić jaka jest siła i jakość na poszczególnych kanałach. Sprawdzić ewentualnie połączenia u siebie, jakie gniazdo, gdzie, jak podłączyłeś?(zdjęcia)
  • Poziom 4  
    Ok, zapytam sąsiadów i się odezwę co i jak. Pozdrawiam.

Dodano po 7 [godziny] 12 [minuty]:

Popytałem sąsiadów.
    Ogólnie większość ma kablówkę, ale jedna rodzina miała na początku telewizje naziemną i miała kanały z multipleksu 1 oraz 3. Jeśli chodzi o sygnał, to zmieniłem jedną końcówkę na metalową (przedtem miałem najtańszą z obi) i teraz mam siłę sygnału 74-78%, niestety problem dalej występuje. Mam ciągle 8 kanałów z Multipleksu 1:(. Poniżej zamieszam zdjęcie gniazda jakie posiadam (wtyczkę żeńska wpiąłem pod gniazdo TV).
    Ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić?

• Poziom 19  
    Poczytaj o tłumieniu w takich gniazdach, może o to chodzi.

Przykładowy url:
    Link

(zapytaj Tomasza - przerabiał podobny temat (później skojarzyłem))
  • Poziom 36  
    Zdemontuj gniazdo i połącz na krótko beczką.
  • Poziom 43  
    Do którego wyjścia gniazda podłączasz, do TV?
    Tak powinien wyglądać przewód do podłączenia TV do gniazda.
  • Poziom 41  
    LeDy napisał:
    Do którego wyjścia gniazda podłączasz, do TV?
    kingster17 napisał:
    Poniżej zamieszam zdjęcie gniazda jakie posiadam (wtyczkę żeńska wpiąłem pod gniazdo TV).
    Może w tej instalacji TV naziemnej, zastosowany jest wzmacniacz wąskopasmowy ?.
  • Poziom 4  
    Witam, po dłuższej przerwie. Problem został rozwiązany, i leżał po stronie anteny zbiorczej technik niewiele mi wyjaśnij tylko powiedział, że "coś tam pozmieniał" i nagle TV zaczął wyszukiwać wszystkie kanały TV naziemnej. Temat do zamknięcia.