Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugot Partner 2.0 2000r nie odpala hdi

31 Maj 2019 17:45 87 7
  • Poziom 8  
    Podczas jazdy doszło do uszkodzenia koła prasowego wału korbowego i stopilo pasek wielorowkowy, nie zerwał się do końca ale go zdrowo przetopilo, a po paru kilometrach silnik zgasł i już nie da się odpalić. Pompa WC podaję paliwo ale tak bez ciśnienia. Ten model nie posiada pompki niskiego ciśnienia paliwa w zbiorniku, pompowanie gruszka też nic nie daje. Bezpieczniki dobre, Nie wiem co robić. Jest sporo błędów, ale spr autocomem i nie ma o nich zmianki na internecie, ani nie da rady ich skasowac
  • Poziom 22  
    Uszkodzony był pasek który napędza osprzęt czy rozrząd ? I dlaczego go stopiło ? któreś koło jest zablokowane ?
  • Poziom 34  
    Zdjąć osłonę rozrządu i zobaczyć pasek.
    Albo zdjąć koło pasowe (nie prasowe) i zobaczyć czy za kołem nie nawinęło paska.
  • Poziom 8  
    Tak osprzęt, rolka napinacza ciężko chodziła ale już jest wszystko wymienione

Dodano po 2 [minuty]:

Pasek rozrządu był cały i razrzad się nie przedstawił. Były tylko kawałki tego paska stopionego, ale się nie wkrecily
  • Poziom 34  
    Jeżeli rozrząd sprawdzony na blokadach to pod komputer łączyć.
    Bo sprawdzenie rozrządu to nie tylko czy pasek cały.

Dodano po 1 [minuty]:

Może czujnik wałka rozrządu, czy wiązka do czujnika dostała jak pasek się poszedł...
  • Poziom 8  
    Rozrząd na blokadach spr. Wiązka na pewno nie dostała, bo w tym miejscu nie idzie. Autocom nie daje rady przy tym silniku.
  • Poziom 34  
    Nie pitol, ze Autocom nie daje rady przy starym silniku.
    DS150 (to samo co Autocom) 2.0 HDi RHY na Boschu czyta bez problemu.

Nie wiem jak w partnerze, ale w 306 wiązka idzie nad paskiem właśnie.

Dodano po 1 [minuty]:

Zaznaczam że wałka, nie wału. Bo czujnik wału to jest z przodu przy skrzyni.
  • Poziom 8  
    Tu jest akurat Siemens i czyta błędy ale nie znane są i nie da rady ich usunąć bo wyskakuje błąd i w żadne wartości nie można wejść.