Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozrusznik elektryczny kosiarki nie wyrzuca zębatki

06 Cze 2019 17:14 378 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dostałem kosiarkę spalinową Honda hrx537 z rozrusznikiem elektrycznym. Rozrusznik ten przez parę dni czasem zapalał czasem nie. Teraz przestał działać całkowicie. To, co udało mi się ustalić to że mała zębatka w rozruszniku podczas przekręcenia kluczyka nie jest wyrzucana do góry. Kiedy przekręcam kluczyk słychać wyraźnie, że zębatka się kręci, ale jest ciągle na dole. 3 razy wyrzuciło ją do góry, wtedy zakleszczyła się i nie spadła na dół, ale taki "wyskok" jest raz na dzień. Tak zębatka leży na dole i się kręci.
    Co może być przyczyną?
    Pozdrawiam.
  • e-miernikie-mierniki
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź. Rozkręciłem i psikałem dobrym na wszystko WD40 :-D Niestety nic się nie zmieniło. Dorzucam zdjęcia po rozkręceniu - nie wiem czy coś wniosą do sprawy. Jak ruszałem podzespołami palcem to wszystko chodzi płynnie i gładko.
    Rozrusznik elektryczny kosiarki nie wyrzuca zębatki Rozrusznik elektryczny kosiarki nie wyrzuca zębatki Rozrusznik elektryczny kosiarki nie wyrzuca zębatki Rozrusznik elektryczny kosiarki nie wyrzuca zębatki Rozrusznik elektryczny kosiarki nie wyrzuca zębatki Rozrusznik elektryczny kosiarki nie wyrzuca zębatki
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:
    Jeśli ślimak w zębatce jest w pełni sprawny, to jedynie sprężyna nad zębatką powstrzymuje jej uniesienie.
    Daj tam troszkę oleju (WD40 za szybko odparowuje), sprawdź też tą sprężynę, czy gdzieś nie haczy.

Jeśli byłbyś tak miły i wskazał na jednym z moich zdjęć o jakie miejsce dokładnie chodzi byłbym bardzo wdzięczny. Jestem amatorem w tej dziedzinie i nie do końca orientuję się, a nie chcę nic zepsuć :)

Dodano po 14 [minuty]:

Obawiam się, że problem może leżeć w akumulatorze. Miernik wskazał wartość 11,6. Czy może to być przyczyną, że nie ma wystarczającej mocy, aby podrzucić zębatkę?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Witajcie ponownie. Oczywiście co do wyskakiwania zębatki mieli Panowie rację. Akumulator był niedostatecznie naładowany. Teraz pojawił się jednak następujący problem jak na załączonym filmiku: Zębatka się zazębia, lecz nie kręci. Możliwe, ze przesadziłem z WD40 i podczas zazębienia całość się ślizga zamiast się zakleszczyć i zakręcić?
  • Admin grupy komputery
    paul1234 napisał:
    Możliwe, ze przesadziłem z WD40 i podczas zazębienia całość się ślizga zamiast się zakleszczyć i zakręcić?
    Raczej nie. Albo jest wytarta (zerwany ślimak), albo ślizga się zębatka na osi silnika. Musisz rozebrać całą głowicę i odseparować zębatki - zrobić dokładny przegląd.
  • Poziom 9  
    Witajcie ponownie.
    Kosiarka odpala "na strzała". Tak jak mówiłem, nadmiar WD40 sprawiał, że wszystko się ślizgało. Potraktowałem zębatkę odtłuszczaczem do hamulców i zaczęła pracować prawidłowo. Dziękuję za wszystkie rady i wskazówki.