Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Kyocera FS1920 brudzi po wymianie toneru

14 Wrz 2005 02:00 6527 11
  • Poziom 10  
    Witam użytkowników forum.

Moja drukarka ma zrobione 4500 kopii. Za wczasu kupiłem w sklepie Agawa toner firmy Uninet TK 57, 55 H, FS 1920 - Absolute black. Drukarka drukowała perfekcyjnie. Dziś wieczorem zgłosiła prośbę o wymianę toneru. Dosypałem więc do kartridża toner z butelki.

Pierwszy wydruk był całkiem ok. Jednak każdy kolejny miał co raz to gorszą jakość i nie chodzi tutaj o jakość liter a o szare, pasmowane tło, które całkowicie pokrywa każdą drukowaną kartkę papieru.

Wszelkie próby czyszczenia w zakresie opisanym w intrukcji nie przyniosły żadnej poprawy.

Czy problemem jest wadliwy toner i czy to możliwe, żeby firma działająca na taką skalę jak Uninet Imaging mogła wyprodukować zły toner?

Jakie będzie optymalne rozwiązanie tego problemu? Czy kupno oryginalnego toneru rozwiąże kwestię, czy też konieczne są dodatkowe czynności serwisowe.

Czy ktoś miał do czynienia z firmą Agawa i jaki jest zakres ich odpowiedzialności za sprzedawane produkty i szkody, które mogą one wyrządzić?

Pozdrawiam,
    Paweł

• Poziom 43  
    odpowiedzi na wiele pytań udzieliłeś sobie sam - zresztą trafnie .

powodem takiego stanu kopii jest tylko toner - w tym przypadku wiadomo że podróba (miom zdaniem marna ) - kyocery są dość czułe na tym punkcie ( drukuja idealnie ale wymagają właściwego toneru )

co do odpowiedzialności to raczej trudno ci bedzie dochodzic swoich praw - materiały alternatywne zawsze zakłada sie na swoją odpowiedzialność

wymiana tonera na orginał pomoże ale bedzie wymagała wydrukowania sporej ilości kopii w celu "wyplucia " syfiastego toneru .

poczekaj jeszcze na uzupelnienie mojej wyypowiedzi przez specjaliste w tej marece - kolegi "FORTECA"
  • Poziom 10  
    Podsumuję moje doświadczenie w powyższym temacie.

1. Do Kyocery FS 1920 NIE STOSOWAĆ NIGDY zamiennika firmy Uninet
    (www.uninetimaging.com) rozporwadzanego przez firmę Agawa.

2. Jeśli już niefortunnie został on użyty w naszej drukarce, natychmiast
    przerwać drukowanie i kupić oryginalny tonner z zestawem czyszczącym.

3. Przeprowadzić procedurę wymiany toneru oraz czyszczenia zgodnie z
    instrukcją. Sytuacja powinna wrócić do normy po około 200 kopiach.

4. Firma Agawa poprosiła o przysłanie toneru, oryginalnej butelki celem
    rozpatrzenia reklamacji w ciągu 14 dni. Szkoda tylko, że produkt jest
    bezużyteczny i nie przetestowany. Dobrze, że drukarka nie wymagała
    wizyty w serwisie.

Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Zgodnie z wywolaniem mojej skromnej osoby przez kolege Marek216 ;)

Odpowiadam:

Wina ponosi bezsprzecznie zastosowany przez Ciebie toner....w kazdej....ale to absolutnie kazdej drukarce najlepszym tonerem jest toner oryginalny....stosowanie nieorginalnego predzej czy pozniej przynosi jakies skutki....niestety negatywne....pal licho ;) jesli sa to szare wydruki....czasami tez moze ulec uszkodzeni beben....np. miejscowo pojawia sie na powloce drobne kropki....sa one wypalone w powloce i niestety sa nie do usuniecia :!: no chyba, że wymienimy beben ;)

:!: Kolego Pawel_H :!: na Twoim miejscu w przyszlosci uzywalbym tylko oryginalnego toneru do tej drukarki...zwlaszcze, ze jest ona na gwarancji :!:

Punkt bodajze 12 gwarancji (nie pamietam...ale sam mozesz sprawdzic) ....bardzo jasno i precyzyjnie okresla, ze w przypadku stosowania materialow nie wyszczegolnionych przez producenta....w tym przypadku wyszczegolniony jest toner TK-55....grozi utrata :!: gwarancji :!: proponuje sie nad tym Tobie zastanowic :!: oczywiscie w Twoimm dobrze pojetym interesie :)

Pozdrawiam

PS.
    Z czystej ciekawosci....ile kosztowal ten toner?
  • Poziom 10  
    Masz rację cakowitą. Nigdy już nie zagości w tej drukarce nic bez logo Kyocera. Po prostu sądziłem, że w dzisiejszych czasach żaden producent toneru nie może pozwolić sobie na wypuszczenie na rynek czegoś takiego. Przecież wystarczyło, choć raz użyć tego produktu żeby przekonać się, że do niczego się nie nadaje.

Jestem zaskoczony, że nikt wcześniej nie padł ofiarą tego toneru w tym modelu drukarki. Sądziłem, że w Agawie pracują profesjonaliści i nie będą oferować produktu niesprawdzonego. Teraz z perspektywy mojej przygody patrzę na te "zmienniki" jak na produkt podobny w pokroju systemów do gry w lotka. :) Kupiłem ten toner dużo wcześniej zanim skończył się oryginał. W założeniu miałem drukować 5000 str. miesięcznie - skończyło się na 1000 stronach.

Najsmutniejsze jest to, że w oryginalnym zestawie za 313 zł dostałem kasetę z tonerem, pojemnik na zużyty toner, tampon do czyszczenia siatki. Na wszystkie zużyte elementy były torebki foliowe, dokładna instrukcja użycia oraz ściereczka antystatyczna.

Po przeciwnej stronie za 220 zł dostałem butlę z 510 g miału węglowego.

Szkoda słów. Różnica w cenie (podane netto) śmieszna.

Chcę aby ten wątek stał się przestrogą dla innych użytkowników tego modelu Kyocery.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Mysle, ze tu nie chodzi o uzytkownikow drukarek kyocera....takie problemy dotycza tez innych drukarek....oki...hp...itp.....wiekszosc producentow zastrzega sobie w gwarancjach kaluzule uzywania tylko oryginalnych materialow....przez okres gwarancji....czy musze pisac dlaczego? :)

Co do oplacalnosci tonerow....hmmm....faktycznie oryginalne tonery do drukarek...nie sa tanie....kazdy producent po prostu dba o swoich klientow....jak i rowniez dba o swoje drukarki....taki jest moj punkt widzenia :)

Jesli chcesz orginalny toner....to spojrz na np...allegro....teraz jest toner tk-55 za 250 pln.....chyba niewiele prawda? ;)
    Oczywiscie....jest to ryzyko....ale jak sie ma kontakt ze sprzedajacym.....moze to byc ciekawa alternatywa dla drukarek ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    14 dni minęło i cisza. Mój e-mail z zapytaniem o rozpatrywaną reklamację bez odpowiedzi. Jutro dzwonię do Agawy.
  • Poziom 13  
    mam taka wlasnie drukarke toner firmowy :/ (masa kasiory heh)
    i po konserwacji tj czyszczeniu rolek pobierajacych zaczela brudzic dlaczego nie mam pojecia wykonalem juz wszystkie czynnosci poza wymiana bebna :D
    kartki formatu A4 jeszcze jakos ujda ale koperty sa szare jak papier toaletowy :/
    przeciez to idzie ta sama droga
    zadne regulacje i ustawienia gramatury papieru i innch takich nie przyniosły oczekiwanego skutku :/
    koperty nadal sa szare :/
    juz 4 dzien z tym walcze wiec prosze o pomoc (blagam wrecz ) pomocy!!!!!!!!!!!!!!!
  • Poziom 19  
    A nie wyczyścił kolega przypadkiem rolki transferowej jakimś płynem ?
    Przyda się jakiś skan lub foto.
  • Poziom 38  
    Wracając do tego felernego tonera do Kyocery... Zapewne producent zamiennika reklamuje się że jego produkt daje efekt zbliżony do oryginalnego, wydruki są piękne itp itd... Jeżeli jest inaczej w rzeczywistości to świadczy tylko o jednym - celowo oszukuje klientów, a to już chyba jest karalne...
  • Poziom 10  
    Jak dla mnie to kolega użył trefnego toneru. Potem nastąpiło przerażenie i kupno oryginalnego. Potem jeszcze większy stres gdy to nie pomogło. ;)

Ale... spokojnie. Po 500 kopiach sytuacja powinna wrócić do normy. Szare tło powinno stopniowo zanikać, aż do całkowitego wyeliminowania.
  • Poziom 19  
    Paweł_H napisał:
    Jak dla mnie to kolega użył trefnego toneru. Potem nastąpiło przerażenie i kupno oryginalnego. Potem jeszcze większy stres gdy to nie pomogło. ;)

Ale... spokojnie. Po 500 kopiach sytuacja powinna wrócić do normy. Szare tło powinno stopniowo zanikać, aż do całkowitego wyeliminowania.

Kolega pisze że używa orginału i było dobrze do momentu aż ktoś nie zrobił "konserwacji".
    Aby szybciej uzyskać jakość wystarczy wyczyścić moduł DV i zadozować orginałem.