Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kyocera fs-3750 koszmarne szare tło po uzupełnieniu tonera

Makkrak 17 Lis 2005 23:54 1564 6
  • #1 17 Lis 2005 23:54
    Makkrak
    Poziom 2  

Posiadam drukarkę kyocera fs-3750, kupiłem używaną na allegro z przebiegiem 56000, teraz jest 70000 i skończył się toner. Zakupiłem, również na allegro, toner proszek do uzupełnienia, dedykowany do tego modelu drukarek. Po uzupełnieniu wydruk zaczął od lewej strony się zaczerniać i każda kolejna kopia miała coraz więcej szarego tła. Zamieszczam skan aktualnego stanu. Litery jak widać są wyraźne i ładnie wyczernione (również gdy tekst jest na całej stronie) ale dlaczego to tło ???????

• Pomocny post
    #2 18 Lis 2005 00:23
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

No jak widze sam sobie juz odpowiedziales :!: w tytule :D

Toner dedykowany :D:D:D .....teraz masz nie tylko drukarke do calkowitego czyszczenia....ale musisz kupic nowy toner :D ...radze lepiej juz nie kupowac dedykowanego :D bo wydasz majatek na czyszczenie drukarki ...skad inad bardzo solidnej...echhhh stare ale jare drukareczki ;)

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #3 18 Lis 2005 07:14
    marek216

Poziom 43  

99% problemów z drukarkami kyocera omawianych na forum wynika z dedykowanych tonerów :)

gdyby kolega użył funkcji " szukaj " nie musiałby zakładać wątku :)

no i faktycznie sam sobie odpowiedziałeś - w sumie nie ma czegoś takiego jak dedykowany toner do kyocery - jak już musisz kupić to kup na allegro ale orginał i zarządaj od sprzedawcy potwierdzenia że to orginał a nie po regeneracji

obecnie czeka cie konserwacja i wydozowanie drukarki po tym syfie jakim ją poczęstowałeś

• #4 21 Lis 2005 15:14
    Makkrak
    Poziom 2  

forteca napisał:
    Witam

No jak widze sam sobie juz odpowiedziales :!: w tytule :D

Toner dedykowany :D:D:D .....teraz masz nie tylko drukarke do calkowitego czyszczenia...ale musisz kupic nowy toner :D ...radze lepiej juz nie kupowac dedykowanego :D bo wydasz majatek na czyszczenie drukarki ...skad inad bardzo solidnej...echhhh stare ale jare drukareczki ;)

Pozdrawiam

Rzeczywiście jare, jestem zdowolony po 12k kopii.

W związku z tym mam pytania:

1. Toner kupie oryginalny więc stary idzie do śmieci i tu nie muszę nic czyścić. Czy mam rację ?

2. Rozumiem że muszę wyczyścić developer. Jak to zrobić ? Czy konieczne jest rozebranie żeby wyczyścić niewłaściwy toner ?

3. Jakie jeszcze elementy mam wyczyścić ?

• Pomocny post
    #5 21 Lis 2005 17:57
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

1. faktycznie....co do tego starego toneru....wystarczy jak do tylko wyrzucisz...chociaz nie wiem jak sie do tego ustosunkuje srodowisko naturalne ;)

2. tak...musisz wyczyscic caly modul developera...najlepiej byloby gdybys go calkowicie rozebral....i dokladnie oczyscil np.odkurzaczam...tylko nie dmuchaj :!: ....niezle sie pyli...jesli nie za bardzo poruszasz sie w temacie drukarek...doradzam jakis serwis.

3. wydaje sie, ze wiecej nic nie musisz rozebrac....co najwyzej zrobic dokladna konserwacje....nie zdziw sie...jesli po tym zabiegu czyszczenia...drukarka miejscowo bedzie jeszcze brudzic....po kilkudziesieciu kartkach powinno to ustapic :)

Pozdrawiam

• #6 21 Lis 2005 21:25
    Makkrak
    Poziom 2  

forteca napisał:
    Witam

1. faktycznie...co do tego starego toneru...wystarczy jak do tylko wyrzucisz...chociaz nie wiem jak sie do tego ustosunkuje srodowisko naturalne ;)

2. tak...musisz wyczyscic caly modul developera...najlepiej byloby gdybys go calkowicie rozebral...i dokladnie oczyscil np.odkurzaczam...tylko nie dmuchaj :!: ....niezle sie pyli...jesli nie za bardzo poruszasz sie w temacie drukarek...doradzam jakis serwis.

3. wydaje sie, ze wiecej nic nie musisz rozebrac...co najwyzej zrobic dokladna konserwacje...nie zdziw sie...jesli po tym zabiegu czyszczenia...drukarka miejscowo bedzie jeszcze brudzic...po kilkudziesieciu kartkach powinno to ustapic :)

Pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź

Co oznacza dokładna konserwacja:?: ???

Serwisantem drukarek nie jestem, ale tą którą mam już kilka razy rozbierałem :D więc mam nadzieję że sobie poradzę, mieszkam w Kętrzynie więc kwestia serwisu to koszty wysyłki urządzenia plus koszt samego serwisu :cry: i może się okazać że niewiele dokładając kupię używaną kyocerę na allegro:idea:.

• Pomocny post
    #7 22 Lis 2005 08:11
    tomi_n
    Poziom 15  

Dokładna konserwacja to dokładne wyczyszczenie lub wymiana wszystkich podzespołów drukarki (zespół bębna, developera, laser , fuser, droga papieru, ew. sprzęgła).
    Fs-3750 opłaca się oddać do serwisu gdyż te drukarki są tego warte :D

Sprzedawcy Kyocery na allegro też posiadaja usługi serwisu więc możesz u nich zapytać.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME