Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 2001r - Nie działa dmuchawa

12 Cze 2019 06:57 147 3
  • Poziom 10  
    Witam, siedzę i czytam i chyba nikt nie miał takiego problemu.
    Otóż nagle przestała działać dmuchawa,przekaźnik i bezpieczniki są ok, na początku myślałem że padł moduł więc zakupiłem nowy ale efektów brak. Do modułu prąd dochodzi ale sterowania brak, panel też rozbierałem i wygląda że wszystko jest sprawne (wszystkie ścieżki i rezystory pomierzone) , nie działa także klapka od obiegu zamkniętego która jest sterowana silnikiem.
    Ogólnie nigdy nie było problemów , tydzień temu nabiłem klimę i pamiętam że dość szybko załączały się wentylatory chłodnicy na drugim biegu a teraz auto jest odpalone nawet pół godziny i pracują cały czas na pierwszym biegu a temperatura silnika na środku wskaźnika. Ostatni zauważyłem też dość dziwną rzecz, a mianowicie podczas jazdy na trasie gdy jechałem tak 130/140 km/h temperatura na wskaźniku wzrastała mi do przedostatniej kreski a podczas jazdy tak ok 100km/h wracała na środek.
    Nie posiadam schematu od tego modelu, porozbierałem już pół auta i powoli cierpliwość mi się kończy.
    Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 3  
    Nie wiem czy to dobry tok myślenia, ale może coś w tym być. W C5 z podobnych roczników była taka wada, że blokowały się klapki nawiewu. Co prawda, wtedy sam nadmuch działał (tylko leciało albo zimne, albo gorące powietrze). Być może w Belingo też wkładali ten sam wadliwy element. U mnie w dwóch poprzednich samochodach (Astrze i Primerze) też padły nawiewy, ale zawsze była to wina sterownika. A skoro on jest u Ciebie sprawny, to może być wina tych klepek.
  • Poziom 10  
    Wydaje mi się że ma to jakiś związek z tym drugim biegiem wentylatorów chłodnicy ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić i jak pomierzyć napięcia na panelu sterowania.

Dodano po 11 [godziny] 32 [minuty]:

Na najbardziej ogarniętym forum w Polsce nikt nie zna zasady działania tego rozwiązania amatorów płazów ?