Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Starsza gra Juiced - Do uruchomienia jej max 2GB RAM - taki błąd gry.

14 Cze 2019 02:57 207 5
  • Poziom 10  
    Witam forumowiczów.

Prawdopodobnie po kolejnej cudownej aktualizacji - tym razem v1903, dla Windows 10 Pro x64, napotkałem przeszkodę w postaci niemożności zmiany wielkości obsługiwanej pamięci RAM.

Potrzebne jest ograniczenie moich kopycistych 32GB do zaledwie 2GB na potrzeby uruchomienia starej gry Juiced, jeśli tego się nie wykona to przy próbie uruchomienia gry wyskoczy komunikat "Juiced wymaga aby pamięć wirtualna była włączona."

Temat był już wcześniej poruszany tutaj: Juiced wymaga aby pamiec wirtualna byla wlaczona co robic?

RAM pomniejszałem dotychczas poprzez: Start > msconfig.exe > Rozruch > Opcje zaawansowane... > (ptaszek) Maksymalna pamięć > wpis "2048" > OK > Zastosuj > OK > Restart > uruchamiam Juiced.

Tym razem zaczął się pojawiać jakiś magiczny komunikat o treści
    "Narzędzie Konfiguracja systemu nie może zapisać oryginalnej konfiguracji rozruchu na potrzeby późniejszego przywracania.
    Zmiany w konfiguracji rozruchu zostaną wycofane. Wartość jest chroniona przez zasadę bezpiecznego rozruchu i nie można jej zmienić ani usunąć.
    "

Jakie mam alternatywy?
    (prócz instalacji kości 2GB.. ;) )

Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.

Starsza gra Juiced - Do uruchomienia jej max 2GB RAM - taki błąd gry.Starsza gra Juiced - Do uruchomienia jej max 2GB RAM - taki błąd gry.Starsza gra Juiced - Do uruchomienia jej max 2GB RAM - taki błąd gry.
  • Poziom 10  
    leonov napisał:
    A może, uruchamiaj grę na wirtualnej maszynie ?

Wydajność jest wtedy do kitu.. Nie umiem się z tym za bardzo obchodzić.
    Próbowałem kiedyś ogólnie swych sił przez wbudowany VirtualPC czy Hyper-V czy już nawet VirtualBox ale zawsze coś mi nie wychodziło, bo albo to internetu tam nie było, a to jakieś błędy odnośnie sterowników, zawsze było coś.
    Ale dodam tutaj, że o tyle śmiesznie że moja płyta główna wraz z innymi komponentami ma pełne wsparcie ze strony sterowników od XP (nawet x64) po 10 - ASUS Crosshair V Formula-Z, więc jakbym chciał się bawić to mógłbym zawsze dołożyć odrębny HDD i wgrać XP x86, w końcu on nie widzi więcej jak 2GB.

Kolobos napisał:
    Nie wiem jaka masz wersje gry ale byly patche:
    https://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=9170

Zgadza się Kolobos, trafne spostrzeżenie, patch naprawia ten błąd, lecz problem tkwi w tym że dla PL wersji gry nie opracowano go.. CDProjekt po prostu olał ten temat.

• Spec od komputerów
    Zamiesc w zalaczniku logi z FRST, ze skanowania (addition.txt oraz frst.txt).