Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Erisin ES4822S 7" - Jak wyłączyć funkcję kamery cofania

14 Cze 2019 09:29 795 5
  • Poziom 10  
    Kupiłem radio na Android 9 jak w temacie. Nie mam kamery cofania, nie potrzebuje tej funkcji, a przy wrzuceniu biegu wstecznego wyłącza mi radio i próbuje pokazać obraz z kamery, której nie ma/nie jest podłączona. Jak to wyłączyć. Druga sprawa, to że nie wszystkie przyciski z kierownicy mi działają. Z tyłu obudowy radia są przełączniki przesuwne od can ale ani w instrukcji ani w internecie nie ma opisu ich funkcji.
  • Poziom 15  
    Trzeba odłączyć przewód 13 z kontroli biegu wstecznego.
    Erisin ES4822S 7" - Jak wyłączyć funkcję kamery cofania
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Bylek napisał:
    Kupiłem radio na Android 9.

Model? Marka?

Bylek napisał:
    Nie mam kamery cofania , nie potrzebuje tej funkcji, a przy wrzuceniu biegu wstecznego wyłącza mi radio i próbuje pokazać obraz z kamery której nie ma.

Odetnij połączenie radia ze światłem cofania.

Bylek napisał:
    Druga sprawa to że nie wszystkie przyciski z kierownicy mi działają.

Ta kierownica to w komplecie była? ;)
  • Poziom 10  
    Model radia podany jest w temacie i wg. producenta jest to model dedykowany dla mojego auta (wszystkie kable/anteny są zgodne z fabrycznymi). Kierownica fabryczna do Seata Ibiza ma z boku fabryczny joystick z przyciskami, które z fabrycznym radiem działały wszystkie. Co do połączenia przewodu nr 13 to nie jest on podłączony, nie podłączyłem tej małej wtyczki. Podłączone są tylko te duże kostki (zasilanie i głośniki) oraz 2 małe pod nimi. Są umieszczone w uchwycie fabrycznym z sankami. Tak jakby sygnał dostawał z komputera, bo pokazuje otwarcie drzwi lub bagażnika, hamulec ręczny(chociaż zauważyłem że pokazuje błędnie - gdy jest zaciągnięty pokazuje że jest zwolniony). Radia nie można włączyć bez kluczyka w stacyjce, a fabryczne można było włączać na postoju bez kluczyka naciskając przycisk off/on.
  • Poziom 15  
    Masz opcję wejścia w tym androidzie w ustawienia jak na smartfonie? Jeśli tak, to odszukaj zakładkę Extra Settings, później Car, ewentualnie coś opisanego jako Can-Bus i tam spróbuj wyłączyć uruchamianie widoku z wstecznej kamery. W razie problemów zamieść zdjęcia.
  • Poziom 10  
    Mam rozwiązanie. Pomocna okazała się nalepka na obudowie. Jednak sprawa wymagała przestawienia switcha nr 4 z tyłu obudowy. Rozwiązanie na rysunku.
    Erisin ES4822S 7" - Jak wyłączyć funkcję kamery cofania
    Podpowiem jeszcze, że aby przyspieszyć uruchamianie radia po włożeniu kluczyka do stacyjki, należy wyłączyć animacje w ustawieniach systemowych. Bez animacji włącza się niemal natychmiast (przy włączonych ok. 30 sekund).