Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson l800 - Test dysz wychodzi ok ale drukarka nie drukuje czerwonego i niebies

22 Jun 2019 09:37 954 2
  • Level 2  
    Witajcie.
    Być może ktoś z was zna odpowiedź na mój problem-
    Posiadam drukarkę "No-name" chińczyk do nadruków UV drukarka CMYK (YKWWMC) poddruk białym kolorem. Od jakiegoś czasu nie drukuje mi koloru niebieskiego i czerwonego .Robiąc test dysz wszystko wychodzi w porządku, linie dla czerwonego i niebieskiego są w porządku.Przeprowadzałem czyszczenie głowicy z poziomu programu,jednak to też nie pomaga. Wymieniłem dumpery dla niebieskiego i czerwonego ale też to nic nie dało, nie mam pomysły co może być nie tak. Czy w jakiś sposób może być jeszcze zapowietrzony układ koloru czerwonego i niebieskiego? czy może jest to wina uszkodzenia lub wypięcia taśmy doprowadzającej sygnał do głowicy? Robiąc test dysz wszystkie linijki są ok więc to nie może być wina zatkanej głowicy,czy robiąc test dysz napięcie na głowicę jest podawane "zbiorowo" do wszystkich dysz? - gdyby tak było to można by założyć ,że jest gdzieś zerwana ścieżka na taśmie łączącej głowice z płytą główną. Staram się po kolei wyeliminować wszystkie najprostsze usterki ale to nic nie pomaga. Głowica po wydruku wraca normalnie do karetki i słychać ten charakterystyczny pisk ultradźwięków więc sądzę ,że głowica jest ok. Gdyby układ był zapowietrzony to wymiana dumperów i czyszczenie głowicy by pomogło a tak się nie stało. Wykluczyłem też problem z programem-działam na RIPIE (acrorip) - robiłem wydruki z dwóch niezależnych komputerów.Nie mam już pomysłu....
  • Level 34  
    Tomekmyki wrote:
    [...]Posiadam drukarkę "No-name" chińczyk[...]
    Zdecyduj się może o jakiej drukarce mowa. W tytule postu masz coś innego ;-)
  • Level 2  
    W tytule zawarłem nazwę głowicy Epson l800,nie nazwę drukarki

Dodano po 2 [minuty]:

Wychodzi na to,że chyba trzeba zmienić wszystkie węże doprowadzające tusz ( system ciss) ,wymienić taśme ,sprawdzić odpowietrzenie systemu, chce po prostu zrobić wszystko aby wyeliminować ryzyko wymiany głowicy.