Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator do małego pomieszczenia o specyficznych warunkach

25 Cze 2019 12:59 279 3
  • Poziom 2  
    Hej

Potrzebuję porady odnośnie tego jaki klimatyzator dobrać do małego pomieszczenia (ok 12 m2).
    Jadnak nie jest to zwykły pokój ale przydomowa "spiżarnia".
    Pomieszczenie jest izolowane od zewnątrz styropianem o grubości 8mm, pod dachem położona jest wełna mineralna, ściany są z suporexu. Jest to przybudówka do domu, wejście od wewnątrz domu to proste drewniane drzwi, jedne lub para, bez żadnych innych izolacji. Warto dodać że wejście znajduje się od kuchni gdzie wciąż niekiedy pali się w kuchni kaflowej z podkową, tak więc latem może tam być ok 40℃. Nie wiem czy jest sens liczyć że klima ze spiżarni zdoła nieco ochłodzić tę kuchnię (ok 25 m2) czy lepiej zamontować drugie urządzenie a wejście do spiżarni uszczelnić i 'odseparować' oba pomieszczenia.
    Jest tam małe okno (około 30x50 cm) skierowane na wschód, tak więc latem w godzinach porannych słońce dosyć mocno grzeje.
    W środku stoją dwie bardzo duże zamrażarki które również "ogrzewają" pomieszczenie.
    Klimatyzator w domyśle będzie działał 24/7 przez cały okres kiedy temperatury na zewnątrz skutecznie niwelują "chłodniczy" charakter spiżarni. W zamyśle chciałbym zbić temperaturę najniżej jak to rozsądnie możliwe. Najlepiej gdyby można było to nazwać lodówką o wymiarach pokoju.
    Dobrze gdyby urządzenie było energooszczędne, jednak priorytetem jest wydajność i trwałość. W okresie kiedy będzie potrzebne, czyli w miesiącach gorących, prądu mam pod dostatkiem dzięki panelom słonecznym.

Tak sytuacja się prezentuje. Jakie modele polecacie? Może jakieś uwagi dot. całości?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    jeżeli ma pracować 24/7 to musi to być urządzenie do pracy ciągłej - i to jest najważniejszy parametr.
    Myślę że dla tak małej kubatury 3,5KW mocy chłodniczej wystarczy.
    Dobry stosunek jakości do ceny mają klimatyzatory sinclair, aczkolwiek pewnie każdy inny się nada.
  • Poziom 2  
    Okej
    Teraz tylko powtórzę drugą istotną kwestię;

Czy jest sens liczyć, że zostawię otwarte drzwi i ten klimatyzator w mniejszym pomieszczeniu zdoła mi ochłodzić nieco przylegającą kuchnię która ma 25m²? Czy lepiej zrobić multi-split?