logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mazda 6 2.0 - Luźny kabel, a kłopoty z odpaleniem

arve88 02 Lip 2019 12:00 2151 3
REKLAMA
  • #1 18040401
    arve88
    Poziom 10  
    Posty: 4
    Ocena: 2
    Witam Szanownych Ekspertów :)

    Od wczoraj mam problem z moją Mazdą 6 2.0 2004 r. z gazem.
    Do tego feralnego dnia nie było żadnych problemów z odpaleniem, paliła od strzała.
    Zostawiłem ją w czwartek popołudniu, spróbowałem odpalić i...cisza.
    Po przekręceniu kluczyków praktycznie wszystko działa, tj. kontrolki, światła, radio, klimatyzacja, szyby.
    Przekręcam kluczyk, słyszę jedno cyknięcie dobiegające z maski, jak mniemam z przekaźnika i tyle. Rozrusznik ani drgnie, nie cyka, nie kręci, nic.
    Na desce widzę, że szybko mruga kontrolka immobilizera.
    Podpinam mojego prymitywnego elma na bluetooth, zero błędów.
    Pomyślałem, że może akumulator ale te 12,25 V ma, wsadziłem dla pewności drugi z 12,7 V, bez skutku. Spróbowałem odpalić na kable, to samo.
    Gdzie przeczytałem, że warto postukać rozrusznik ale albo za słabo stukam albo to nie pomogło :)

    Jedyny trop jaki mam na chwilę obecną to ten luźny przewód obok filtra powietrza (zaznaczyłem strzałkami). Wygląda, że idzie z okolic deski rozdzielczej ale czy i gdzie to powinno być wsadzone/wkręcone to nie mam pojęcia. Jeśli ten przewód nie jest winny to gdzie jeszcze szukać? Jestem laikiem ale multimetr mam i potrafię wykonywać w miarę precyzyjne polecenia :)

    Z góry dziękuję za pomoc :) Mazda 6 2.0 - Luźny kabel, a kłopoty z odpaleniem
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 18040411
    Ireneo
    Poziom 42  
    Posty: 7825
    Pomógł: 746
    Ocena: 2461
    Luzny kabel od włącznika maski dla alarmu.Zobacz co się dzieje z prądami przy samym rozruszniku....
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 18040431
    bubu1769
    Poziom 43  
    Posty: 8058
    Pomógł: 1175
    Ocena: 2360
    To pod maska to jest krańcówka od alarmu.
    Jak dla mnie to przyczyną będzie IMMO.
    Tu masz procedure testu oraz opisane błedy:
    http://www.mazda6info.net/on_board_diagnostic_immobilizer_system_-1470.html
  • #4 18041116
    arve88
    Poziom 10  
    Posty: 4
    Ocena: 2
    bubu1769 napisał:


    Bardzo dziękuję, mamy krok do przodu.
    Kod B2103: Coil not connected.

    Sprawdzę opór na cewce i wtyczce, bo to ewentualnie sam mogę wymienić.
    Co jeszcze mogę sprawdzić w drugiej kolejności?
    Najgorzej chyba z kablami, które idą od skrzynki z bezpiecznikami do cewki, bo widzę, że są połączone z instalacją gazową i sam ich nie wymienię. Pewnie tam też może być jakaś przerwa.
REKLAMA