Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamiana pompy w piecu na zew. pompę BUDERUS Logamax U124

oskar777 14 Jul 2019 00:21 819 2
    oskar777

Level 26  
    Witam, Was.
    Czy ktoś próbował zamienić firmową pompę na zamiennik. Nówka to wydatek w okolicy 900zł i średnio chce mi się wydawać tyle kasy, tym bardziej, że piec jest stary już.

Oryginalna pompa to Wilo RSL 15/5-1 nie znalazłem bezpośrednio jej parametrów ale pośrednio w katalogu wilo

http://blog.grast-mtb.pl/wp-content/uploads/2018/07/wilo-Varios.pdf

Poniżej wycinek

Wychodzi na to, że jej odpowiednikiem powinna być pompa
    GRUNDFOS POMPA OBIEGOWA ALPHA 1L 25-60 180

Mogę się oczywiście mylić. Być może źle katalog odczytuje.

Połączenie by wyglądało mniej więcej tak, całość połączona za pomocą rur miedzianych i śrubunków tak by obecnego pieca nic nie tykać tzn jego rur.

Czy ktoś próbował takiego połączenia ewentualnie czy polecanie inną pompę, jak by było coś okolicy 300zł to bym się ucieszył, chociaż mi się nie udało nic znaleźć sensownego.

Pozdrawiam serdecznie
    Oskar
    kiss39
    Level 38  
    oskar777 wrote:
    czy polecanie inną pompę, jak by było coś okolicy 300zł
    Tak załujesz wydać kasy na dobrą pompę to pewnie planuesz kolejny zakup i wymianę w sezonie grzewczym przy minusowych temperaturach - 25C pomyśl. Pompa ma byc nie zawodna (np. porcelanowy wirnik)
    oskar777

Level 26  
    Napisałem "jak by", jak bym żałował to bym przyjanuszował i kupił używaną pompę za 80zł na allegro.
    Nie znam wszystkich marek pomp sprzedawanych w polsce, być może są tańsze i równie dobrze wykonanie pompy.

Skoro sam wilo pisze, że te serie pomp są odpowiednikiem Gdundfosa to chyba tak jest. Hydraulicy co mi serwisują ten piec sami polecają jakieś używki kupić i się nie pakować w nówki bo to koszt duży.

Niestety ostatnio nie widzę jakiś szrotów z tego modelu pieca a nie chce się obudzić z ręką w nocniku w październiku.