Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy

16 Lip 2019 17:12 438 9
  • Poziom 12  
    Witam,
    posiadam Razer Blade 15, Laptop niestety nie startuje. Brak 5V na cewce. Nie znam historii Laptopa. Ale laptop jest Nowy, podejrzewam ze był na gwarancji u producenta ale ten odrzucił ja.

Zakupiłem go okazyjnie z myślą ze uda sie naprawić. Cos tam wiedzy posiadam, wiec zrobiłem kilka pomiarów. Podejrzewam ze jest uszkodzony KBC. Szukałem trochę ale nic nie znalazłem w necie. Mam namyśli brak tego KBC lub jego schematu, chyba jest ten KBC jeszcze za nowy.
    Za pomoc byłbym bardzo wdzięczny, jestem w stanie nawet zapłacić za pomoc w ustaleniu usterki.

Model Plyty Glownej: DANA_MB FSC V6.0
    Model Laptopa: RZ09-02705G75-R3G1
    KBC: ITE IT8390E CXS (Moze ktos zna zamiennik tego KBC???)
    KBC jest programowane osobna kością Bios

Napiecie na przycisku Power 3,30 V

Pomiary z KBC:
    2. 1,60 V
    12. 1,86 V
    14. 3,25 V
    21. 3,25 V
    24. 1,4 V skacze do 3 V
    26. 3,3 V
    28. 1,4 V skacze do 3 V
    29. 1,4 V skacze do 3 V
    35. okolo 0,2 V
    50. 3,3 V
    51. 2,6 V skacze do 3,1 V
    64. 1,4 V skacze do 3 V
    65. 2,6 V skacze do 3,1 V
    69. 1,65 V
    92. 3,2 V
    93. 3,2 V
    94. 3.2 V
    95. 3.2 V
    122. 3,3 V
    125. 3.25 V
    126. 3,25 V
    127. 3,25 V

reszta Pinów ma Napiecie 0 V

Dodaje również zdjęcia Plyty Głównej.

Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy

• Spec od komputerów
    lukiuki2010 napisał:
    Brak 5V na cewce.
    - to często prawidłowe zachowanie w nowszych konstrukcjach (+5V załączane jest po starcie lub w przypadku zasilania z jakiegoś urządzenia przez USB, tu jeszcze kwestia ustawień w BIOSie).
    lukiuki2010 napisał:
    Podejrzewam ze jest uszkodzony KBC.
    - na jakiej podstawie?
    lukiuki2010 napisał:
    Mam namyśli brak tego KBC lub jego schematu, chyba jest ten KBC jeszcze za nowy.
    - schematu KBC nie znajdziesz. Dodatkowo jest programowany, więc nie ma stale przypisanych wszystkich wyprowadzeń (częściowo ma), więc inny schemat z tym KBC może za wiele nie pomóc.
    lukiuki2010 napisał:
    KBC jest programowane osobna kością Bios
    - na jakiej podstawie taki wniosek? Patrząc na zdjęcia płyty mam odmienne wrażenia, ale nie mam płyty w ręce.

Masz jakieś doświadczenia z płytami na 8 generacji?
    Brakuje istotnych informacji - np. pobór prądu.
  • Spec od monitorów
    To model z końca II.poł. 2018 na
    Intel Core i7-8750H Coffe Lake /Socket 1440 FCBGA
    chipset HM370

Specyfikacja jest pod Link
    Brak SM
    Support spróbuj na (support.razer.com ) Link
    Tylko po dostępnych SM od innych producentów pod Coffe Lake i identyczne układy.
    Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy

Bios (UEFI) jest razem z wsadem pod kbc (EC)

Zazwyczaj uszkodzenie : Bios ,cpu lub chipset.
    5V jest uruchamiane ... pozniej
  • Spec od komputerów
    lukiuki2010 napisał:

KBC: ITE IT8390E CXS (Moze ktos zna zamiennik tego KBC???)

Nie ma zamiennika.
    lukiuki2010 napisał:
    jest programowane osobna kością Bios

Ten KBC jest programowalny.
    Na chwilę obecną brak szczegółów.
  • Poziom 12  
    Witam,
    to raczej nici z naprawy na dzień dzisiejszy?? Zbyt nowa platforma??
    5V jest już dostępne przed uruchomieniem Laptopa (Bez urządzeń USB). Mialem niedawno takiego Razer na stole. Byl wymieniany dysk na większy i z ciekawości zmierzyłem cewki. Oba napięcia na Cewkach 3,3V i 5V są dostępne od razu po podaniu zasilania.

Pobor prądu wynosi 0,02
  • Spec od monitorów
    To rozbudowany od nowa model z 2017 Blade 14" ,który był pod cpu Kaby Lake Nvidia GTX 1060
    Na stronie (ITE.tw) brak jakichkolwiek danych o tym kbc QFP-128
    Ten nowy 15.6" model oparto o cpu Coffee Lake i grafiki GTX 1060 Max-Q lub GTX 1070 Max-Q.
    Stąd i cena "ponad 1800.$ najdroższy wypas to był 2600.$ + matryca FHD (144Hz)4К (3840х2160)
    GWARANCJA obejmuje 12-mcy
    Podobne to : MSI GS65 8RF Stealth Thin (identyco konfiguracja) / Schenker Key 15 (Clevo P955ER) Link czy Gigabyte Aero 15X v8

Firma Razer (USA) na swojej stronie jest skromna Link
    WiFi adapter Intel Wireless-AC 9260 wspiera Bluetooth 5.0.

:idea: Troszkę (min. sporo Bios ,...) jest na Link , ale płatne
    O tym KBC: ITE IT8390E CXS nie ma nic
    - musisz "znależć " gdzie (jakie pin) idzie zasilanie, złazce klawitury , podpiety Bios ... może jest jakis odpowiednik?

Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy
    Tak wygląda Bios
    Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy

Dodano po 37 [minuty]:

Proces rozbiórki i upgrade opisano pod Link

Dodano po 7 [minuty]:

Lenovo Yoga 211 oparty o płytę NM-a201miał kbc IT8386VG-192
    Ten sam kbc stosowano w NM-A381
    - ten kbc jest Nie programowalny , wsad idzie w 25q64
    Czytaj na Link_ Elvikom

Dodano po 8 [godziny] 7 [minuty]:

Tak wyglada wnętrze wczesniejszego modelu: Razer Blade 14 (Early 2015)
    -platforma Betty MB Rx x: 4/5/6
    np. RZ09-0195 (Betty_R6_MB)
    Spoiler:
    SR32Q ( i7-7700HQ), gpu: n17e-g1-a1, HM175 ( Intel SR30W )

- matryca IGZO Sharp LQ140Z1JW01 3200x1800
    - Intel Core i7-4720HQ, Nvidia GeForce GTX 970M + 8/or 16 (DDR3L)
    Co ciekawe ten model wspierał
    Cytat:
    the laptop must support Intel WiDi (Wireless Display) wireless image transmission technology. All necessary components - Intel processor with access to its built-in graphics and wireless module from Intel - are installed. If you have a TV with built-in support for WiDi (or Miracast - because it is also compatible with WiDi), the image from the laptop can be transferred to it without any additional adapters. If not, it is enough to buy an HDMI adapter from the list of certified by Intel itself (for example, fits in the pocket of Actiontec ScreenBeam Mini 2) and connect it to any screen or projector....

Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy Razer Blade 15 - Brak napięcia 5V głównej przetwornicy

Dla upgrade Bios z zał.
  • Poziom 12  
    Kolego Lisek, dzieki za aktywnosc ale za przeproszeniem po co mi opis jak wyglada Blade 14 czy jak rozebrac Blade 15. Skoro umiescilem w moim piewszym poscie zdjecia plyta glownej to oznacza ze wiem jak go rozkrecic.
    Napisalem ze 5V wstaje od razu po podaniu napiecia, Ty znowu piszesz ze jesz inaczej. Skoro napisalem ze bylo to sprawdzane na sprawnym modelu i tam bylo 5V za nim Laptop wystartowal to oznacza ze w moim uszkodzonym tez powinno te 5V istniec, zaraz po podaniu napiecia.

Pozdrawiam
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Brak napięcia 5V głównej przetwornicy

To z opisu tematu.
    Cytat:
    Napisalem ze 5V wstaje od razu po podaniu napiecia,

To piszesz jako kolejne info,

:?: czyli masz czy nie masz te 5V.
    Jaki ukłąd to wytwarza?
    Jaki masz układ ładowania-przełącznika napięc zasilania,cośz serii BQ247xx ?

O płytach z Coffe Lake i schematach troszkę pisano na tym forum , Elvikom i ....
    :idea: :!:
    Podaj więcej info. o płycie ,:
    - jedyne pomiary z pin"ów kbc ,o którym nic nie wiadomo i jaką role owy piny pełnią
    * np. rola pinów, do których pinów podłaczana jest klawiatura , Bios , uklad wsadu dla kbc
    Wtedy dopiero Twój kbc można porownać z innymi
    Dodatkowo brak SM , prawie "zerowe" info od producenta jak na razie nic nie pomogą w naprawie tego b. drogiego "gamera"za ponad 1,5k $ czy w PL za 8.8k PLN
  • Spec od monitorów
    We wczesnych modelach Razor blade z ekranem 12.5"QHD pod cpu Kaby Lake-U (i7-7500U) Link to na płytach jako kbc był
    IT8528E, IT8528E-FX
    - ukłąd pracy w zał. (co prawda IT8528R-HX)
    Na tym forum o tym IT8528E napisano (brak datasheet)
    Cytat:
    Fraza: IT8528E Znaleziono 65 wyników (0,08 s)

Asus z tymi cpu uzywał IT8995E-128
    i7-7500U * platforma Quanta (Y0) 13 (DA0Y0Dmbaf0 rev.?)

p.s
    Jako charger na wczes. wer.RBlade (ISL95857)

Dla IT8528E (ax) popatrz str.24 SM platformy Pegatron z tym kbc,plik IT8528.pdf
    * lub Link_ Pegatron VA70_HW
  • Poziom 12  
    Notebook został oddany właścicielowi